1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со памук натопен во сок

Дискусија во 'Диети' започната од MissAlena, 5 март 2016.

 1. MissAlena

  MissAlena Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  1.350
  Пол:
  Женски
  Нај ригорозното слабеење што го практикуваат моделите памук натопен во сок(џус)
  Што мислите во врска за ова и какви последици може да има.
  Многу девојки во светот се одлучни во својата намера да изгубат неколку килограми. Нивното бизарно однесување и наоѓањето нови начини за губење килограми не запира.
   
 2. Svetulkaaaaaa

  Svetulkaaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  1.456
  Пол:
  Женски
  Прв пат слушам :wasntme:
   
 3. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  791
  Пол:
  Женски
  И јас салото се топи?
   
 4. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.038
  Пол:
  Женски
  Го пијат ли сокот или ? :lol:
   
 5. MissAlena

  MissAlena Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  1.350
  Пол:
  Женски
  Памукот натопен со џус го голтаат.
   
  На Minnie15 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  3.433
  Допаѓања:
  42.024
  Пол:
  Женски
  Не се лажете!(facepalm) Може да си направите проблем или да добиете некоја болест што цел живот ќе си страдате.
  Оддалечете се од компјутерот и брзата храна и ќе нема потреба од такви нездрави експерименти. Физичката активност и здравата храна се предуслов за витко и здраво, не исушено тело.
   
  На MiaB, Minnie15, crazylady и 7 други им се допаѓа ова.
 7. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.038
  Пол:
  Женски
  По колку да голтаме на ден ?
  Не ми се верува еј.
  Да голтнам цело пакетче ке се исушам ко прачка.
   
  На Minnie15, theowndemon, rose60 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.968
  Допаѓања:
  42.054
  Кoјa е лoгикaтa тукa? Те нaјaдувa пaмукoт или?
   
  На Salome, duffi, rose60 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.897
  @Ketchup Кечо, а па кога си го натопиш во ацетон, ехее абе едно нешто :D Прсти да излижеш :D
  Ова веќе не смешно, туку жално станува. Се што ќе се направи и проба, само да не се вежба :D
   
  На Minnie15, Antolinaa, Salome и 7 други им се допаѓа ова.
 10. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.829
  Пол:
  Женски
  Да не експериментирате по многу. Памукот е составен од целулоза, која желудочниот сок не може да ја свари, заради тоа се јавува чувство на ситост. Правете нормални диети, немојте со памук јадење, ве молам
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.038
  Допаѓања:
  163.229
  Пол:
  Женски
  (facepalm) :headbang:

  [​IMG]
   
  На Kameo, Dust, shining_star и 24 други им се допаѓа ова.
 12. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.038
  Пол:
  Женски
  А да си го мацкаме јас и ти со бензинче, или ацетон нешто, јас повеќе сум за бензин, остај го бензинот за мене, ти со ацетон мацки си.
   
  На rose60 и Ketchup им се допаѓа ова.
 13. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.787
  Допаѓања:
  49.983
  Пол:
  Женски
  Не давајте идеи, некое тинејџерско девојче може да си го расипе здравјето вака.
  Некои луѓе се без осет.
   
  На kim.k, Ketchup, mula и 11 други им се допаѓа ова.
 14. Оленка*

  Оленка* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2014
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  1.476
  Пол:
  Женски
  Ај купете си Глукоманан ако толку многу сакате желудникот да ви е полн а да јадете минимално и да ослабете, па поштедете се од непотребни болни патешествија. Уште ако имате бавен метаболизам ви посакувам прекрасно искуство од преплетот на цревата што ќе го добиете.
  Амерички срања создадени врз основа на болно-умните критериуми за нео-убавина.
   
  На Minnie15, Antolinaa, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Iva 94

  Iva 94 Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2016
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  (facepalm):swear:(fingers):worried::@(n) не си играјте !! не ми се верува кај отиде светот....... јас ,,црева ке истурам" :puke:
   
 16. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  7.180
  Допаѓања:
  30.203
  Пол:
  Женски
  Само некои ненормални можат ова да го применуваат. А уште поненормален е оној на кој му текнало ова...
   
 17. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.490
  Пол:
  Женски
  ова е работа на болни! не земајте примери од вакви психопати!
   
 18. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  3.801
  Допаѓања:
  49.200
  Пол:
  Женски
  Со какао има десет пати повеќе ефект.:!:

  Го забрзува метаболизмот, за две недели 7 килограми и коса и нокти ќе ви попаѓаат ( гратис)

  П Р О В Е Р Е Н О ! :P
   
 19. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.348
  Пол:
  Женски
  Секој што размислува на ваков чекор, треба да се посоветува со психолог.
  И не, не сум ни саркастична ни сакам да навредам некој. Туку доколку некој сериозно размислува да јади памук за да ослаби значи има поголем проблем од обично слабеење и грижење за здравјето и изгледот.
   
 20. mula

  mula Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2016
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  2.439
  Пол:
  Женски
  Шта речи, а не погрешити?
  Коју поруку послати?

  Баба ми убаво си вели: Oд пуста мода- не можа да ода! ( на дијалект)
  Читаат мали деца- ќе си мислат дека така треба.
  Добро да не велам мали деца, да не се лутат ако читаат- еве МЛАДИ ЛУЃЕ ПОДАЛЕКУ ОД ПАМУКОТ!!!
  Навистина подалеку од дрога и алкохол, сега и од памук? Премногу е.:smirk:
   
  На Minnie15 и anakonda88 им се допаѓа ова.