1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со помош на нутриционист

Дискусија во 'Диети' започната од majamaja, 2 август 2010.

  1. macunka

    macunka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    204
    Пол:
    Женски
    Јас имам одено кај неа.Конкретно за акни на лицето и баш беше ок, намалив на килажа и ми се исчисти лицето. Сигурно ќе знае да те упати што исхрана да имаш, конкретно за твојот проблем.
     
    На lunchy му/ѝ се допаѓа ова.
  2. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Fala mnogu
     
    На macunka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Smiley11

    Smiley11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    167
    И мене ме интересира цена и дали е добар? Многу позитивни коментари читам. Калва исхрана дава, задоволни ли сте? Некој?
     
  4. martin01

    martin01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2012
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Машки
    mario fit
    najdobriot nutricionist i fitnes trener vo makedonija.
     
  5. ArditaJ

    ArditaJ Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2015
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски

    Како се цените кај Марио и каква му е програмата отприлика ?
     
  6. mimi333

    mimi333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2016
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    189
    Пол:
    Женски
    дали може на нутриционист да ми направат веган диета? пробав сама не можам само гладувам,не знам што точно да јадам
     
  7. Maleno

    Maleno Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2018
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Dobar nutricionist da mi kazete sakam najmnogu za problem so teroidna i zeludnik da mi kaze za hranata kolsalting dali e ok ordinacijata
     
  8. tigrica92

    tigrica92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    637
    Допаѓања:
    549
    Пол:
    Женски
    Пишав во друга тема јас си направив мој сопствен режим за 1 нед 3 кг изгубив, наутро тонус или био диме леб со хумус и маслинки ( јас и путер јадам ) и после цел ден јадам овошје зеленчук бадеми лешници...
     
  9. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Мoжaт :) И јaс тaкa пoрaнo пa нaместo дa слaбеaм се дебелеев oд штo се изглaднувaв пa ќе се прејaдaм :D јaди се oриз, грaв, мaкaрoни, веге пицa, крaшoк, бoрaнијa, зелкa ...a нaутрo некoј oвoшем шејк. Јaс не мoжaм дa не јaдaм нaвечер и тoгaш си јaдaм некoгaш пoмaлку некoгaш пoвеќе ем и блaгo. Сaмo гледaј дa не скoкнувaш oбрoк мене тoa ми беше грешкa.
     
  10. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Јaс мислaм декa вo мк и немa некoј oк. Амa бaрем ќе те нaсoчaт здрaвo дa се хрaниш. Јaс пoрaнo се изглaднувaв и ми се влoши тирoиднaтa сегa јaдaм се 3 пaти пa и пoвеќе и ми се нoрмaлизирa. Тoa е нaјвaжнo дa не гo изцрпувaш oргaнизмoт. Јaс бев кaј Цеце aмa тaa ми кaжс декa јaс и не сум дебелa и ми дoзвoли 2 кг дa симнaм зa еден месец , a мислaм декa 1200 ден беше еден месец. Oди кaј неa бaрем ќе те терa дс јaдеш се и ќе внесувaш прирoдни витaмини преку хрaнa пa мoжеби и тебе ќе ти се нoрмaлизирa.
     
  11. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
     
  12. Caci55

    Caci55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2018
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    526
    Пол:
    Женски
    Јас одам кај Турунџиева. 1500 е месечно. Не ми е тежок начинот на исхрана што ми го даде. Ќе пишам по неколку дена за резултати.
     
    На ArditaJ и lunchy им се допаѓа ова.
  13. Maleno

    Maleno Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2018
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Dali nekoj bil kaj elena mojsovska i kako e zaovolen jas imam problem so teroidna i problem so zeludik pa nz kaj kogo da odam
     
  14. ArditaJ

    ArditaJ Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2015
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Јадранка Бибан може да ви напрви веган диета
     
  15. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    Dali nekoj moze da mi preporaca nutricionist koj e i kvaliteten a i uslugite ne mu se skapi,ama da bide nekoj poliberalen vo odnos na izborot na hrana zosto sakam bar ednas ako moze vo nedelata mevce da kasnam ili blago nesto kako ovosje,a od hrana se jadam samo ne jadam jajca,salama i sunka i spanakj? znaci without cohones:) jajca mi se vkusni samo ako se vo letna mandza ili na przeno lepce... Imam 106 kila a sakam da dojdam bar do 95 ili 90,a visok sum 189 cm. Ima takov nutricionist?
     
  16. martin01

    martin01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2012
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Машки
    nutricionistite mozat samo da ti dadat sovet kako da zapocnis so ishrana i ke ti objasni se okolu ishranata, treningot, odmor i slicno. bidi nutricionist i trener sa zasebe. Slusajgo teloto kako reagira i vodisi evidencia sto jades sto pies, citaj gi proizvodite ato sodrzat, kolku proteini, masti, hidrati od sejkeri fibri...pocni so teretana i dobra dieta kako carb cycle, edna od perfektnite dieti ili keto dieta i ke imas rezultati.
    iinace ti go preporacuvam mario fit-mario jovanovski skopje.
    isto mozes da go baras za soveti sampionot tose zafirov, nutricionist, trener, dokror i godini vo sporto i ishranata.
     
  17. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.632
    Допаѓања:
    152.307
    Тоше е само билдер ништо повеке од овоа погоре шо го наброа
     
  18. martin01

    martin01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2012
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Машки
    nesto greska si :) dosta lujge dovedoa top forma so negova pomos a bass tose ima dolgogodisno iskustvo so dieti. nutricionistite denesni gi ima na sekoj cekor.
     
  19. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.632
    Допаѓања:
    152.307
    Човекот е билдер
    Зборот ми е дека нема он диплома за доктор и нутриоцинист тоа со сигурност ти го кажувам
     
    На tigrica92 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. martin01

    martin01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2012
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Машки
    diplomata e 100 evra :D ne e bitno dali ima diploma bitno e iskustvoto. so negova pomos stignav do top forma. kako i da e, mario fit e top coece.