Слабеење со помош на нутриционист

Дискусија во 'Диети' започната од majamaja, 2 август 2010.

 1. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.740
  Допаѓања:
  29.581
  Пол:
  Женски
  Се закажува прво да. Кога ќе се навикниш со таква исхрана, тоа ќе ти остане. Јас се навикнав и сега не можам да се замислам на пример да појадувам бело печиво или секој ден да јадам благо како што правев. :)
   
  На mimi333 и *Ench@nted* им се допаѓа ова.
 2. Smiley11

  Smiley11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  154
  И јас се мислам за емилија, некој искуства? Знам дека е 1200 месечно и мислам дека во т.ц. олимпико се наоѓа. Некој да бил кај неа?
   
 3. Caci55

  Caci55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2018
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Јас одев кај Тања Турунџиева. Многу тешка беше диетата што ми ја даде. Ослабев две кила за еден месец. А и храната беше многу скапа. Дали знаете други нутриционисти?
   
 4. CallMeLollita

  CallMeLollita Активен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2018
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Девојки ке може ли локација или број од Цвета Динева? Гледам многу пофалби има па конечно се решив да одам
   
 5. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.475
  Допаѓања:
  23.410
  Пол:
  Женски
  Има на претходната страна
   
 6. Smiley11

  Smiley11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  154
  Еднс страна назад имаш инфо зс Цвета
   
  На CallMeLollita му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ivimis

  ivimis Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  381
  Колку одприлика се плаќа за диета??
  Има ли некој искуство од Цветанка Петрова??
  Ми треба помош за зголемување на тежината
   
  Последна измена: 30 декември 2018
 8. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  3.465
  Пол:
  Женски
  Не си ги давајте парите по нутрицуонисти освен ако немате здравствен проблем. Килажа може да се намали само ако решите да промените некои навики во исхраната. Не мора да платите за тоа.
   
 9. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.740
  Допаѓања:
  29.581
  Пол:
  Женски
  Не мора да значи. Цел живот со безуспешни диети бев, сега конечно се гордеам со резултатите кои ги постигнувам а за тоа ми требаше помош од нутриционист. Тоа е нивната работа. Па и од многу мала/голема тежина и те како можат да се јават здраствени проблеми.
   
  На worrieddd му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ivimis

  ivimis Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  381
  Мене ми треба помош за зголемување на тежината, не многу ама за мене тоа е проблем.....
  Пиши го нутриционистот и јас сакам да пробам, и Колку се плаќа..
   
 11. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.740
  Допаѓања:
  29.581
  Пол:
  Женски
  ^
  Јас сум кај Цвета, на претходната страна од темава имаш инфо за неа. :)
   
  На ivimis му/ѝ се допаѓа ова.
 12. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  107
  Подобро оди кај фитнес тренер да ти направи соодветна исхрана и тренинг програма пошто на денешно време сите се нутриционисти без искуство. Сама треба да си нутриционист и да си правиш план на исхрана.
  Ако тренираш правилно и се храниш правилно ќе имаш резултати. Тие 1500 денари што ќе ги дадеш за нутриционист,подобро дајги за месо. Би ти го препорачал марио jovanovaki - mario fit. Човекот е со долгогодишно искуство.
   
  На Bupalu, ivimis и rolulika им се допаѓа ова.
 13. Smiley11

  Smiley11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  154
  Точно е тоа @worrieddd се согласувам со тебе дека е до навиките.АМА јас на пример не сум карактер кога се работи за храна, особено сама ако се водам, одма престанувам, се откажувам. А кога некој друг ме води некако поиздржлива сум, си давам сама она као мораш, ајде , дали од срам дали од не знам што ама дефинитивно ми е полесно кога ќе имам пишано и кога ќе ми биде кажано што и како да правам
   
  На Brunebrune, Dora18, ivimis и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. rolulika

  rolulika Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2018
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  Значи јас сметам дека пишуваат за овластени нутриционисти со диплома кој знаат да ти распределат калориски внес во текот на денот и да ти препорачаат кој вид на храна кога да ја внесуваш и која храна ти одговара според тоа што ќе видат на крвна слика. Кај секој нутриционист се носи крвна слика и се разговара дали имаш некоја хронична болест. Која ти е целта а нутриционистот како стручно лице те води и следи низ програмата за исхрана и промена на навики.
  А за фитнес тренер се согласувам, покрај нутриционист треба и тренер да спреми план за вежбање да се затегнат покритичните места од телото.
  @Smiley11 добро за тебе штом почитуваш правила, на ваков начин ќе постигнеш добри резултати.
   
  На ivimis, Smiley11 и vectra20 им се допаѓа ова.
 15. bolest

  bolest Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2017
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  дали некој случајно се консултирал во ''здрави навики“ ,да сподели искуство? нутриционистката се вика Фани Гулевска
   
 16. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  401
  Допаѓања:
  820
  Пол:
  Женски
  Дечки јас многу се мислев Тања или Цвета, собирав искуства од луѓе од форумов, луѓе кои приватно ги знам, и се одлучив првично за Тања , прв слободен термин имаше за 15 дена, така да наскоро започнувам, ке ве известувам, може баш и не ве интересира ама ако , негде да имам да споделам :D:D
   
  На Maleno му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Marija Stela

  Marija Stela Активен член

  Се зачлени на:
  21 август 2018
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  95
  Пол:
  Женски
  Јас сум со години кај Цвета задоволна сум од нејзините совети ме научи здраво да се хранам и да си го чувам здравјето а килограмите постепено паѓаат
   
  На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  401
  Допаѓања:
  820
  Пол:
  Женски
  да се надоврзам, во последен момент се премислив и отидов кај Цвета, денес ми е прво мерење па ке видиме резултати, иначе не се чувствувам гладна што е најбитно
   
  На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.740
  Допаѓања:
  29.581
  Пол:
  Женски
  Со среќа, и јас одам таму и презадоволна сум. :)
   
  На CrAzZyYy му/ѝ се допаѓа ова.
 20. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  401
  Допаѓања:
  820
  Пол:
  Женски
  За 4 дена (денес 5ти) ослабната сум 1кг и 300 гр
   
  На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.