1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со помош на нутриционист

Дискусија во 'Диети' започната од majamaja, 2 август 2010.

  1. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    Има ли некоја од вас одено кај Тања Турунџиева и како сте задоволни?
     
  2. malasimba

    malasimba Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2018
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    Јас одев до скоро, точно 3 месеци. Од 58кг стигнав до 53кг што сум задоволна. Но во глобала ги дава истите работи за јадење секоја недела само со поинаков редослед. Мене ми беше проблем доручекот, она вика овошје 1кг за доручек, ја нема шанси тоа слабо јадам, ама некако поминав, си јадев по една овошка заедно со бадеми/ лешници. Инаку нема мн гладување, ручек и салата во неограничени количини дава :)
     
  3. Lea.Messi

    Lea.Messi Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    2.072

    И јас сакам да одам кај неа
    Ќе можете да ми кажете колку се плаќа за планот за исхрана?
     
  4. malasimba

    malasimba Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2018
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    2000 ден месечно, секоја недела се оди на контрола односно мерење, и пишува листа со јадење
     
  5. eli.karameli

    eli.karameli Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    2.007
    Допаѓања:
    5.523
    Вие што сте биле кај Тања и кај Цвета, дај кажете што е исхраната. За кај Тања знам сабајле овошје и плус јатки. Гладни ли сте и дали има многу готвење и спремање или повеќе е сирова храна?
     
  6. malasimba

    malasimba Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2018
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    Кај тања е вака, овошје доручек и вечера салата секогаш. Ручек различно, два три пати риба, просо, киноа, турлитава, ориз, боранија, грашак итн.. месо мене не ми даде 3 месеци. И пиење течности, 1л вода плус 1л цеден сок од цвекло и морков. Ужинка дава по една рака ореви, бадеми, лешници, мед
     
  7. eli.karameli

    eli.karameli Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    2.007
    Допаѓања:
    5.523
    Оо па јас ќе цркнам за јадење со ваков режим:|
     
  8. malasimba

    malasimba Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2018
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    Реално мене не ми беше мн тешко, освен доручекот зашто не сум баш по овошјето, али затоа со салати надокнадував, плус знаев и во ручекот да си вметнам едно тонус лепче, таман е :)
    Кога ке видиш резултат одма по една недела, ке се мотивираш да јадеш вака, ке видиш :)
     
  9. eli.karameli

    eli.karameli Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    2.007
    Допаѓања:
    5.523
    Имаше убав резултат со слабеење? И дали ти здосади режимот?
     
  10. malasimba

    malasimba Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2018
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    Да, задоволна бев и еве не ми се врати килажата. Од 58 на 53. Веќе при крај на третиот месец почна да ми здосадува, ама бев упорна, 3 месеци ми беа во план да ги идам. Ама уште на првата контрола имаше резултат и тоа ме мотивираше.
     
    На eli.karameli му/ѝ се допаѓа ова.
  11. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    Дали некоја од вас што има хипотироизам со хашимото има одено и дали има ефект?
     
  12. diamond94

    diamond94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Во струмица има нутриционист Ирина Георгиева, работи онлајн на инстаграм може да ја најдете како nutricoach.sr инаку 1500 денари диета за 3 недели и по она што го гледам на профилот сите имаат резултат со намалени минимум 10 кг во првите 3 недели.
     
  13. maleckomoe

    maleckomoe Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    дали има некоја искуства од кај др. митов?
     
    На Bupalu и Espadrila им се допаѓа ова.
  14. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.153
    Пол:
    Женски
    Јас одам кај цвета скоро еден месец имам намалено 4 кг, во обем незмам колку но сите ме прашаа си одлабнала?! Така што од срце ви ја препорачувам, никогаш не сум гладна, дури и прејадена сум
     
    На eli.karameli му/ѝ се допаѓа ова.
  15. net-tet

    net-tet Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    14
    Од срце не ја препорачувам Цвета! Така наречен нутриционист и фабрика за пари. Се излажав и јас отидов кај неa, очекувајќи чуда... Си платив шо си платив кај неа, 1800денари на месец и уште за старт дадоv по маркетите солидна сума за да купам намирници што ми се потребни за да почнам. Кога одев на контроли, имаше по минимум 10 луѓе во чекалната и гледаше да ме помне што е побрзо можно, како мене така и тие пред мене тие по мене.
    Друго од каде да почнам..кога ја прашав, демек стручно да ми одговори зошто не препорачува млеко, ми изпринта еден лист да си го прочитам дома, бидејќи и се здосадило од објаснувања, кога видов дома не знаев дали да се смеам од глупостите напишани или да плачам од со сум смотана и одам кај неа? Епа за плачење беше работата, инаку објаснувањето беше дека на вимето на кравите имало многу бактерии и додека се молзела кравта тие бактерии оделе во млекото и ние сме ги пиеле. Бог да чува...знае жената за стерилизација, пастеризација??
    И така тука ми почнаа првичните сумли и одев на контрола и ја потпрашував (имаше и други моменти). Следно, дека јас отидов со конкретно заболување за кое она викаше ова е мала беба, демек ке те решам за месец дена. Такви како тебе, абе од прва хаха.
    Отидов јас на контрола кај мојата докторка со листот од Цвета Динева, кога тоа она се шлогира од глупостите на Цвета. Во диетата имав скоро секој втор ден леќа, а докторката ми вика основно по гликемиски индекс, леќа смееш максимум две лажици на ден да јадеш, друго пресметавме калориски внес и тој беше околу 4000калории на ден, а уствари јас сакав да ослабам, нели??
    Друго, ми вика докторката, Цвета е да кажам нестручна нема соодветно нутриционистичко образование завршено ( тоа можете и на интернет да најдете), него некои курсеви и она тоа што го збори е за исхрана по Дајмонд. Прогуглајте ќе видите, и од тоа расплетува и прави модификации. Нека е доста за овој пост, ако сакате ќе ви допишам повеќе инфо или било како..
    Битно, катастрофа е жената, ем лаже ем е перална за пари, а најбитно од се е шо не знае...заборавив и за керќа и да кажам која беше таму ( одете ќе процените сами) која као и она е нитриционист и за две работи ги прашав ми кажаа различно. :/
     
    На tinka-mace, Frosty! и Bupalu им се допаѓа ова.
  16. Lisaa :)

    Lisaa :) Активен член

    Се зачлени на:
    31 март 2019
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Некој да има искуство со Клаудија Адеми?
     
    На babybubu му/ѝ се допаѓа ова.
  17. TrinityNeo

    TrinityNeo Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2013
    Пораки:
    456
    Допаѓања:
    833
    Пол:
    Женски
    дечки ,може ли некој да сподели искуство со нутриционист Зенделовска од Скопје
     
  18. coldbaby

    coldbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2017
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Женски
    Има некој искуство со Ана Стојанова?
     
  19. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.617
    Допаѓања:
    52.405
    Пол:
    Женски
    Дали знае некоја до колку часот работи диет клубот на Цеце во Скопје? :)
     
  20. Male4ka25

    Male4ka25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2014
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Ke moze li broj od Valentina da dobijam.
    Blagodaram