1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со помош на нутриционист

Дискусија во 'Диети' започната од majamaja, 2 август 2010.

  1. Pooky

    Pooky Активен член

    Се зачлени на:
    13 мај 2019
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Страшно опасна лицемерка е , само парите и се важни, ама е многу лепимуцка па знае како да те залаже. И скоро на сите го дава истиот режим. Лично сум ја слушнала како зборува за клиентите , поточно како ги оговара..страшно
     
  2. Male4ka25

    Male4ka25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2014
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Falaa za sivetot, inaku na fb nesto ne me prifaka neznam zosto ali so ova sto mi go kaza se predomisliv definitivno...
     
  3. mggtee

    mggtee Нов член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2019
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    4
    Zdravooo sakam da vi predlozam i da vi preporacam na site sto barate nutricionist. Jas go imav najpozitivnoto iskustvo so Biljana Risteska. Zenata e carica! Em moralna poddrska, em dava super hrana, em rezultati. Da bideme realni kaj zenata se slabee zdravo. Sum odela prethodno i kaj Tanja i kaj Ceca Dineva ama od Biljana sum prezadovolna. Ako ne se lazam zenata e edna od prvite generacii na diplomirani nutricionisti od Makedonija. Vo sekoj slycaj, pozitivna reklama bidejki zenata e zakon!!!! A kako izgleda mi bese motiv mene za slabeenje:))))
     
    На Bupalu и macunka им се допаѓа ова.
  4. Dinnna

    Dinnna Популарен член

    Се зачлени на:
    19 мај 2012
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    423
    Пол:
    Женски
    Zdravo
    Nekoj Dali ima iskustvo so diet Klub nutrica od kavadarci ??
     
  5. Bupalu

    Bupalu Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2019
    Пораки:
    396
    Допаѓања:
    375
    Пол:
    Женски
    Исто, бев и кај двете, кај тања имаше ефект но досадна беше диетата истото на сите а кога ќе отидеше на одмор ти дава за две три недели однапред мени што нема поента, кај цвета кога имаше гужва ја форсираше ќерка и, и еднаш отидов на контрола имав стомачен вирус значи со јака дијареа и повраќање и викам што да јадам дека не ми е добро ќерка и ми вика салати само :/ не јади друго само салати.. Не знам во која книга и кој доктор ќе ти препорача на стомачен вирус салати да јадеш, мн јасно не ја послушав и брзо ми помина и веќе не отидов, а со биљана имав убаво искуство само што бев разочарана од предходно и не си ја сватив озбилно работата

    Јас прашав само како оди процедурата и ми се допадна но не бев спремна да почнам, а мислам дека докторот е стручен и сака да помогне
     
    Последна измена од модератор: 12 септември 2019
  6. Macmac89

    Macmac89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    164
    Nekoj neka me potseti kako bese utroto so rezimot na tanja...
    Dali dobro se sekjavam?
    1 lazica leneno maslo
    5 orevi
    Caj od brusnica
    Lazicka maltex
    Ceden sok od portokal
    5 bademi

    Znam deka vazno bese redosledot kako se jadat i pijat ovie namirnici
     
  7. DiCaprio

    DiCaprio Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2019
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.970
    Пол:
    Машки
    Читам и неможам да поверувам, нутриционистиве какви не глупости ќе смислат и колку ќе искомплицораат само за да земат пари. Чаеви за детокс, 5 ореви, цеден портокал и што ти не.

    Не фрлајте пари за глупости!
    Тренирам боди билдинг 6 години, и можам да ви кажам дека слабеењето е најлесната работа, тешко е да се здебелиш.

    Несебично тука, ќе ги споделам сите начини по природен пат како се слабее.
    Најбитно е калориски дефицит, значи внесувајте помалку калории одошто трошите. И имајте правилен сооднос на макро нутриентите. Јаглехидрат 40%, протеини 30%, масти30%, од вкупниот дневен калориски внес.
    Пример ако внесува 2000калории, тоа значи 800калории се јаглехидрати, 600 калории протеини и 600калории масти.
    1гр јаглехидрати= 4калории
    1гр протеини = 4 калории
    1гр масти=9 калории
    Па така имаме јагле хидрати 200гр, протеини 150гр, и масти 60гр.

    Покрај исхраната која е најбитна можете и пожелно е трнинг 3 пати неделно. Нема потреба од никакво трчање и никакво кардио.
    Функционора 100%.
     
    На Bupalu му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Ladu in pink

    Ladu in pink Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2018
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    1.451
    Пол:
    Женски
    Искрено не се согласувам со тебе дека слабеењето е најлесна работа на свет.Како прво незнаеш колку слабеењето мава на психа.Во моментот кога ќе се решиш да почнеш диета почнуваат да следуваат прашања од типот за колку време ќе ослабиш,на каква диета си...и така натаму.Исто така и храната која некогаш ти била секојдневие сега треба да ја замениш со друга поздрава.Исто така и притисокот што ни го врши општеството...Секој кој не бил на диета не знае како им е на другите(под поимот диета мислам на 2-3 месеци а не 3-4 дена).Од искуство зборам...:)
     
    На simoncelicius, Ivanna21 и Amellie13 им се допаѓа ова.
  9. DiCaprio

    DiCaprio Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2019
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.970
    Пол:
    Машки
    Нема врска здравата и нездравата храна со слабеењето. Можеш да ослабиш и со хамбургери и чоколади се додека ги задоволуваш дневниот внес на калории. Само финтата е во тоа што во Junk food имаш многу калории во малку храна и ако сакаш да слабееш на тој начин ќе бидеш гладен во поголемиот дел на денот бидејќи ќе ги внесиш калориите со мало количество на храна.
    Верувај ми, немаш потреба од никаква посебна диета, детокс и незнам какви ствари.
    Потребен е режим, да ја јадеш вообичаената храна ама во правилно време и ништо друго не треба.
     
    На Ivanna21 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Fit Girll

    Fit Girll Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2019
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    1.008
    Пол:
    Женски


    "Диета" не е 2-3 месеци. Диета или начин на исхрана треба да биде цел живот, а најмалку треба психички да те изморува тој процес. А во врска со прашањата од околината што да речам.. многу е важно во тој процес колку имаш поддршка ама вистинска. Никој не вели дека е лесно ама е возможно.
    И ова ти го пишувам од лично искуство. 3 години сум на "диета" т.е начин на исхрана и ослабнав 40 и повеќе килограми , а тежината ја одржувам до ден денес.
    Се додека "диета" е за тебе 3-4 месеци ништо од тоа.
     
    На simoncelicius, miss.b и Ladu in pink им се допаѓа ова.
  11. ArditaJ

    ArditaJ Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2015
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски

    @Fit Girll Може ли да ни пишеш каква е твојата диета и некој совет плус , за тоа како да се издржи на таа диета.
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Fit Girll

    Fit Girll Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2019
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    1.008
    Пол:
    Женски
    Мојот начин на исхрана е прилагоден на мојот начин на живот. Мораш сама да пронајдеш што ти одговара. Во текот на процесот на слабеење нема потреба да се откажуваш од некоја храна, без разлика дали е благо, пржено, солено итн. Успехот е во умереноста, и редовноста на оброците. Кога имаш редовни оброци на 3-4 часа нема да се изгладнуваш и нема да имаш потреба да се прејадуваш или да посегнеш по нешто нездраво.
     
    На Bupalu и miss.b им се допаѓа ова.
  13. ivimis

    ivimis Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    523
    Ако знаеш нешто повеќе за зголемување на телесна тежина пиши ..
     
  14. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    Мене ме интересира во Охрид дали има некој добар нутриционист, а може и фитнес тренер да биде. Сакам да ослабам, но сакам повеќето од стомакот да изгубам.
     
  15. happygirl11

    happygirl11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2018
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Iskustva od ilija ..
     
    На MidwifeM му/ѝ се допаѓа ова.
  16. zena.31

    zena.31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2011
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    205
    Dali znaete kolku e mesecno kaj Biljana Ristevska nutricionist
     
  17. happygirl11

    happygirl11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2018
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Бека Медика има ли искусттво некој ..
     
  18. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.639
    Допаѓања:
    152.377
    од каде е оваа?
     
  19. Cecyska

    Cecyska Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Женски
    Може ли да добијам број од нутрицонист Цеце од Диет Вита Клуб?
     
  20. Sungold

    Sungold Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2017
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Илија Бузлевски искуства???