1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со помош на нутриционист

Дискусија во 'Диети' започната од majamaja, 2 август 2010.

  1. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.219
    Пол:
    Женски
    Слабеење со помош на нутρиционист

    Се си е до оρганизамот. Неκој си е слаб а, неκој си е дебел.
    Тоа е од нутρиционистот овошје и зеленчуκ, да се исκлучи цρвеното месо и да се пие по два и пол литρи на ден вода. Зголемена физичκа аκтивност, сеκаκо.
    И леκаρ истото ќе ви го κаже.
     
  2. thehypersomniac

    thehypersomniac Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2019
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки, само сакам да ви споделам искуство на онлине слабеење со нутриционист од Истанбул. После многу диети и вежбање во Мај се одлучув да одам на нутриционист, тогаш налетав на девојката од Истанбул, за 30 евра месечно(прави попусти ако се одлучиш да ја држиш диетата 3 месеци или повеќе) ослабев 13кг за 3 месеци. Можам да ви кажам дека оваа диета ми беше прва во која што не се чувствував гладна. Од моите резултати и мои две братучетки се упатија кај неа и едната ослабна 5кг за месец, а другата сеуште е на диета. Можам да ви кажам дека девојката е многу културна и помага во текот на целиот ден преку whatsapp. Јас имам уште 4кг да ослабнам потоа ќе одам на заштита на килажата.
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Bupalu

    Bupalu Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2019
    Пораки:
    396
    Допаѓања:
    375
    Пол:
    Женски
    Според мене не мотивира бидејќи немаш контроли нема многу комуникација, кога бев таму не ме ни измерија, само некој прашалник ти даваат малце разговарате ти праќаат на емаил посче и толку, достапен на вибер да речеме ама и тоа според мене не беше многу корисно.. . Јас тргнав со многу гочема желба и мотивација и за неколку ден пропаднав.. Премногу скапо за толку малку внимание.. Според мене, сите си имат искуства нели..

    Ама зато ана стојнова ја препорачувам со две раце.. Девојчето успева и да те мотивира и вежби ти дава, не е скапа и рецептите се да се најадеш и вкусни и ако ти треба помош достапна е цело време.. Јас после 20год успеав да фатам ред за доручек а да не е кило овошје и да те најаде
     
    На Espadrila му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ana-lib

    Ana-lib Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2015
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    242
    Пол:
    Женски
    И мене ме интересира дали некој знае нешто за Ирина. Сакам да почнам кај неа.
     
  5. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Ајде и тука да си прашм, Тоше Зафиров, билдер ли е, гледам дава диети и луѓето се фалат од неговиот режим? Ми треба нешто за повозрасна жена, значи авокадо со прашинка од гоџи бобинки и 4 ореви триесетитри минути после првото мочање сабајле. Нешто едноставно и колку-толку мотивирачки.
    пс. Јака ви душа, секоја чест за карактерот да издржите вакви чудни режими. Никогаш не разбрав зошто баш 5 лупени бадеми сабајлечки, знам на времето Турунџиев тоа го даваше наутро.
     
    На Bupalu му/ѝ се допаѓа ова.
  6. diamond94

    diamond94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Како што се сеќавам лани намирниците ги биравме заедно, не дава нешто што не го јадеш, ниту нешто многу специфично, па пазарувањето за намирмици нема да те чини многу. Редовно контактира со тебе така што нема шанси да си дозволиш да не се придржуваш:D мене ми требаше диета за подобрување на крвната слика и успешно ја средив со неа. На инста имаше testimonials од задоволни клиенти само гледам дека не постира многу на профилот во последно време
     
  7. Ana-lib

    Ana-lib Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2015
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    242
    Пол:
    Женски
    Барав и јас да видам резултати ама слабо има. Па си мислев сигурно е почетник и нема мн клиенти сеуште.
     
  8. @Helen

    @Helen Активен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2019
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Zdravo, dali nekoj ima iskustvo so nutricionist_emilija, Zdrava Ishrana - Emi, sekoj iskustvo bi mi bilo od pomos. Tnx
     
  9. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.444
    Допаѓања:
    4.667
    Јас не си ги вратив. Секако, не почнав да јадам хамбургери секој ден. Ама пак си каснувам од се по нешто, но гледам да пешачам, вежбам кога можам, и да не јадам касно.
     
  10. kalinaka

    kalinaka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    597
    Допаѓања:
    2.027
    Пол:
    Женски
    Јас сум моментално на нејзината исхрана, за 2 недели ослабнав 4кг и по неколку сантиметри во обем.
    Има доволно храна во менито и во ниту еден момент не се почуствував гладна
     
    На @Helen му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    здраво Феминки
    Јас имам пријатнонискуство со Фани Гулевска од здрави навики. Месечен план е 2000 сега има некој попуст. Се јаде нормална храна - наши јадења и се договарате заедно што може што не може. Отидовме заедно со 2 другарки секоја согласно потребите си добивме различен план и сите имаме резултати.
    Не го гледам јас како диета туку како начин на исхрана - правилно јадење најверојатно затоа има резултати реални сите 3 слабееме околу 3 кила месечно обемите ни се различни секако дека секоја е различен тип што мислам дека е здраво.
     
  12. Elen@

    Elen@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2015
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    321
    Пол:
    Женски
    Здраво јас моментално сум на режимот на Еми и имам само пофални зборови за 7 недели намалив 8 кг намалувањето на кг никогаш не било по лесно поздрав
     
    На Bupalu и @Helen им се допаѓа ова.
  13. angel007

    angel007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2013
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    5
    Здраво
    Ме интересира за кај Фани, дали ти дава месечно или неделно план за исхрана и дали имаш мерења и кондултации со неа или ти дава само план за исхрана.
     
    На raww му/ѝ се допаѓа ова.
  14. raww

    raww Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    1.020
    Допаѓања:
    5.840
    Препорака за нутриционист, мене ми е потребно за накачување на мускулна маса.
     
  15. @Helen

    @Helen Активен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2019
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам на препораката, се одлучив кај Еми и не згрешив, почнав со режимот и оваа недела намалив 3кг без гладување. Одиме понатаму кон целта, поздрав :)
     
    На Bupalu и Elen@ им се допаѓа ова.
  16. TrinityNeo

    TrinityNeo Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2013
    Пораки:
    456
    Допаѓања:
    833
    Пол:
    Женски
    Не знам дали е пишувано ,но ме интетесира за нутриционист Марија Соколоска ,дали некој има искуства
     
  17. Ana-lib

    Ana-lib Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2015
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    242
    Пол:
    Женски
    Искуство немам, ама прашав за цената прескапо е. Имаш нитриционисти за 1500-2000 денари а таа бара 400€
     
  18. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.835
    Пол:
    Женски
    Од што ти се состои планот на исхрана? Можеш ако не ти е проблем подетално да објасниш?
     
  19. Elen@

    Elen@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2015
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    321
    Пол:
    Женски
    Претежно исхраната се состои од овошје зеленчук и секојдневно готвени јадења,месо не е ништо комплицирано
     
  20. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    Првите 2 месеци одев кај неа на консултацио мерења совети. Поскапо е така, кога веќе се уходав да знам што со што можам да мешам како да се хранам, тогаш од дома се консултираме. Секогаш е достапна за совет да смени нешто ако и кажам ја без ова неможам.... или слично