Слабеење со помош на нутриционист

Дискусија во 'Диети' започната од majamaja, 2 август 2010.

 1. meow

  meow Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Луѓе ќе ве молам ако сакате да ми го пишете бројот од Тања или Цеце. Благодарам од напред :)
   
 2. sike

  sike Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  тел. на цд диет клуб (цеце) 3221276 за да можат сите заинтересирани да го видат (незнам зашто во порака треба да биде пратен бројот?) зашто јас се изнамачив да го најдам, па се изнамачив цело лето со режимот па сега после празнициве се мачам пак со килограмите :P на сите што ќе отидат многу среќа :sweat:
   
 3. ketisk

  ketisk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  148
  Еве ви диета од Вита Диет клубот

  Појадок секој ден ист-овошје
  1.леќа+салата
  2.турлитава+салата
  3.овошје+салата
  4.риба+салата+супа зеленчукова
  5.боранија+салата
  6.овошје+салата
  7.спанаќ+јогурт
  8.грашок+салата
  9.овошје+салата

  Секој ден се јаде ужина од една лажичка Малтекс и семки(сончоглед, тиква, ленено семе, интегрален сусам).

  Се пие 2-2,5 л. течности.
   
 4. pepperutka30

  pepperutka30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2012
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Кога одев кај Цеце мојата диета беше апсолутно поразлична од оваа. Она што сакам да кажам е дека секој има различен организам и цеце има индивидуален пристап кон тоа. На пример имав денови кога јадев секој ден по два ѓевреци дополнително кон се друго или пак денови кога имав течен ден и освен вода и свежо цедени сокови морав да јадам мин 5кг лубеница. Кога одев првиот пат за 1 месец ослабев 10кг и потоа до 3месец уште 18кг. 10 месеци потоа не слабеев и ги одржував. Но се откажав и почнав да јадам глупости што не му одговараат на мојот организам и со тек на годините ги вратив кг. Летово пак одев кај Цеце и апсурдот беше што јас бев на диета а се дебелеев и потоа се радувавме ако ослабев 100г. Сега во моментот сум на друга брза диета бидејќи не можам да патувам и Цеце знае за тоа и кога ќе ја завршам и намалам одреден бр кг и ќе ги избркам бубачкиве од главата од Март си продолжувам кај неа. Убавото е тоа што потоа се навикнуваш и тоа ри станува навика на живеење и ако го прифатиш како така мн лесно се справуваш. Инаку мој пријател ова лето за три месеци кај Цеце изгуби 25кг
   
 5. ketisk

  ketisk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  148

  ТОЧНО!!! Ама да не се лажеме ако го јадеш само ова што го напишав за една недела ќе ослабеш минимум 3-4 кг.(барем кај мене е така). За жал нема секој 3000 ден. да плати за да му кажат што да јаде + да купува намирници. Јас само сакав да помогнам. =)
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. berry

  berry Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Dali vo istiov diet klub se pravat vezbi slicno kako vo teretana ili samo ti davaat rezim na ishrana spored tvoite potrebi?Mislam dali ima nekakva fizicka aktivnost,osven toa sto ti kazuvaat sto da vnesuvas vo organizmot?
   
 7. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  466
  Пол:
  Женски
  Вежби за жал, теретана и слично не се прават. Јас кај Цеце одам од завчера ми даде лист со здрава храна и ми рече дека за еден месец можам да ослабам 5 кила. Се надевам дека ќе успеам. Така да знам како оди постапката кај неа ако ве интересира слободно прашајте ме.
   
 8. berry

  berry Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  jas sakam da se popravam okolu 10 kila.a sto pravis tamu koga ke otides?ti davaat samo rezim na ishrana za odreden period i tolku?
   
 9. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.892
  Пол:
  Женски
  А да ве прашам...колку е цената?
  И крв ти проверуваат или?
  За колку време ќе добиеш листа што смееш да јадеш?
  Ајде нека ми објасни некој.
   
 10. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.355
  Пол:
  Женски
  Исто и јас одев кај Цеце, и сум презадоволна и од односот и од режимот на исхрана! Незнам колку е сега цената, но минатата година си дозволив да одам некој месец, се откажав од чоколади и други забранети работи, не купив облека - а ефектот што го постигнав беше задоволувачки пред се!! Иако признавам после летниот одмор се опуштив малку, но сега сум строго пак на диетата на Цеце, веќе знам што треба и како.
  Да напоменам, дека јас без физичка активност првиот месец ослабев 8 килограми, и не се чувстував анксиозно, немав вртоглавици и слично. Имаш три оброци на ден, немаш ограничување од типот на 200 гр или незнам...
  Листата се добива за секои 2 недели - кога одиш на контроли и на советување.
  Крвна слика јас однесов сама, со цел да можи да види што ми фали ч)

  Препорачувам на секого, откажете се од облеката и други задоволства некој месец, вредат тие 2-3000 ден да ги дадете ако ви е целта да ослабите здраво!
   
 11. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  466
  Пол:
  Женски
  Јас кај што одам е 1300 кја Цеце и веќе од Средата сум на диета и ослабев три кила и плус и спортувам одбојка. Сега во вторник сум на диета и ќе ми ја смени пак листата :)
   
 12. Fibia

  Fibia Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  22
  Дали знаете за некој нутриционист во Битола?
   
 13. Rock.Girl

  Rock.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  47
  Јас сакам да прашам дали познавате некој нутриционист во Штип и дали би можела да бидам кај нутриционист од Скопје иако сум од Штип. Ми требаат 10 кг да ослабнам а нема што не пробав на крајот решив и ова да го пробам. :(
   
 14. macefeminka

  macefeminka Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2012
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  6
  Zdravo feminki:) jas isto taka imam problemi so kilazata...pred 5 godini odev vo vita diet klub kaj cece , bev mnogu uporna i bev edna od najuspesnite clenovi. koja za 3 meseci oslabna 22 kg.kilazata ja odrzuvav godina dena, no sega sum duplo podebela od togas. pred godina dena pak odev naj ceca, imav postrog rezim na ishrana, poveketo od jadenjata go jadev bez sol, imav cesto voda-den i oslabnav nekoi 18 kg, koi uspeav da gi vratam za dva meseci:(
  zaklucok> cece e fenomenalna, ke napravi se' za da oslabnes, ke te bodri, hrabri itn, megutoa ako malku kiksnes so dietata ti kilogramite gi kacuvas odma...a ako sakas da ja zacuvas taa telesna masa, osuden si cel zivot da jades po kiloipol ovosje do rucek...i finansiski i psihicki i na sekoj ancin toa e iscrpuvacko:(pozdrav
   
  На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
 15. luvena

  luvena Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  136
  МИЛА МОЈА НЕ МИ Е ЈАСНО ЗОШТО ЈА ФАЛИШ ДИЕТАТА КАЈ ЦЕЦЕ И КАНИШ ДА ЈА ПРОБАМЕ, А НЕ ЈА КАЖУВАШ. ДАЛИ НЕ КАНИШ ДА ОДИМЕ ДА ДАВАМЕ ПАРИ ТАМУ, ИЛИ КЕ ЈА КАЖЕШ. НАБРЗО КЕ БИДЕ СЕ ЈАСНО. КАКО И ДА Е, ПОЗДРАВ.
   
 16. Fibia

  Fibia Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  22
  Јас искрено се запрепастив од цената што ја има Татијана во Битола...2800 денари месечно за две сесии се премногу според мене, па ке чекам од септември да одам во Скопје
   
 17. kate-goldy

  kate-goldy Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  ВИТА ДИЕТ КЛУБ

  Девојки сакам да одам во Вита диет клуб кај Цеце па сакам да ми ги кажете вашите искуства и тел бр во ЛП за да ја исконтактирам и да закажам термин.
   
 18. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  395
  ВИТА ДИЕТ КЛУБ

  Мои другарки одеа и беа многу задоволни, успеаа да симнат голема килажа. Само проблемот е што треба да се продолжи исто со здравата исхрана, а повеќето се вражаат на стариот режим и пак си ги враќаат килограмите.
  еве ти линк со податоци
  http://zk.com.mk/Pages/Cd-Diet-Klub-Cve ... ece/215186
   
 19. ribce27

  ribce27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2011
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  50
  Ne vi trebaat nutricionisti nitu dieti samo ZDRAVA HRANA,zemete blender i pravete miks od ovosje i zelencuk 2-3 pati vo den,jajca,meso ,mleko,mlecni proizvodi,zrnesti plodovi se toa do odredeni granici i bidete fizicki aktivni i nema potreba od drugo.treba samo da ja izbalansirate hranata kratko kazano:)
   
 20. Eci15

  Eci15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2011
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  11
  Девојки,ова што го кажувате навистина изгледа супер,да слабееш без големо измачување!Инаку и мајка ми ми кажуваше за сестрата на некоја нејзина колешка што била премногу дебела,но отишла на нутриционист,со посебен режим на исхрана ослабнала и сеуште слабее!Крвта и била иста така ослабната,а со новиот режим и се зајакнала! Многу сакам да пробам и јас вака,но имам 15 години,да не сум премногу мала за тоа?!А очајно сакам да ослабам! Некој совет?! :(