1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со помош на нутриционист

Дискусија во 'Диети' започната од majamaja, 2 август 2010.

  1. Kkala

    Kkala Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    9
    Ах колку ми значи поддршкава... сега се навратив назад и ги прочитав резултатите кој ги имаш постирано. Јас најмногу се замислив заради тоа што ми изгледаше малку храна и чувствував глад, но еве и пишав и на Ирина и ми направи корекции во менито, па ќе видиме. Се надевам да имам резултати оти не се трпам повеке.
    Демотивирачки ми дојде после недела ипол да немам никаков резултат, но нема да се откажам. Се надевам на убави промени во скоро. Секое добро и на тебе и да продолжиш со 6 напред :)
     
    На Кристина Хара му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Fillia

    Fillia Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    444
    Допаѓања:
    1.579
    Пол:
    Женски
    Видов јас 6 :) сега сакам до 60 да дојдам....дури и накај 59 нешто замав земав. Само што имав 1.5- 2 месеци програми за одржување т.е за да не симнувам килажа па сега стартувам накај 5ка :D
     
    На Kkala му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Кристина Хара

    Кристина Хара Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2020
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    534
    Не се демотивирај. Да беше некој на моето место сто пати ќе се откажеше колку бавно ми одеше слабеењето. И јас немав којзнае колку за слабеење, околу 10 килограми,но тие најтешко одат. Подебелите на почеток побрзо губат тежина. Како се наближуваш до нормална килажа,така се забавува слабеењето и почнува стагнацијата. За гладта не се секирај,ќе ја решите. И мене ми се десило тоа. Можеш погоре да читаш коментари низ каков пат поминав Најзадоволна сум што не вратив, само кило плус минус варирам, нормално за време на летниов период повеќе шетаме
     
    На Kkala му/ѝ се допаѓа ова.
  4. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    Да не си помислила да се демотовираш. За една недела во никој случај не можеш да ослабеш. Тоа што читаш некои дека намалиле кило до две, тоа им е вишокот вода задржани поради глутен и јх. Ти пишале веќе, во циклус си а тогаш кај некои се прави дополнителна задршка ради промена на хормони.
     
    На Кора, Кристина Хара и Kkala им се допаѓа ова.
  5. Kkala

    Kkala Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    9
    ти благодарам Кристина Хара, ве исчитав денес сите што одите кај Ирина и сите совети се добродојдени. Имај убава вечер ❤️
     
    На Кристина Хара му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Kkala

    Kkala Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    9
    Благодарам за поддршката wannaBeMomma,ќе ги споделам резултатите што едвај чекам да ги видам. Убава вечер ❤️
     
    На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Mystery12

    Mystery12 Активен член

    Се зачлени на:
    28 август 2021
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Дали ќе може некој да сподели искуства од Клаудија Адеми?
     
  8. Кора

    Кора Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2020
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Убаво што си и пишала за корекции, биди во контакт со неа ако мислиш дека нешто не иде ко што треба, без разлика дали само си правиш психи или навистина стагнираш и не симнуваш и покрај тоа што се придржуваш.
    Инаку сакав само и јас да ти кажам да не се откажуваш и обесхрабруваш. Спомна и дека си била околу период менструација кога си почнала а тоа навистина може да успори прогрес, дури и да покаже покачување на тежина на вага (најчесто вода). Намалувањето на тежина не иде линеарно надоле, и за пример ќе ти ја дадам мојава графа од тоа што се мерам скоро секој ден наутро (малце сум опседната со статистики, не сум опседната со бројката на вага побитно ми е да има прогрес во обем, меѓутоа пробував да најдам патерни во кој период од циклусот како ми се одвива слабеењто) InkedScreenshot_20210928-135003_Mi Fit_LI.jpg
    Тие двете црвени заокружени рамнини се период од недела до недела ипол претходниот и овој месец пред менструацијата, каде што како што можеш да видиш вагата не мрдаше. Плус можеш да видиш како линијата иде константно надоле, ама не е линерна, нонстоп има варијации во тежината горе доле, така да и тоа не е страшно, ако еден ден си симнала пола кило и наредниот ден ти покажува пак пола кило повеќе, не значи дека нема прогрес. Стагнација е само ако рамните линии што ми се заокружени се подолги од две недели и не се во периодот после овулација до добивање менстурација, затоа што кај многу девојки тој период телото задржува многу вода. Јас сум од оние кои се дуваат ко балон, буквално потекувам без разлика колку вода пијам и како се хранам. Во секој случај не сме сите исти, некои девојки немаат толку изразени проблеми со задршка на вода пред менстурација меѓутоа само сакав да ти го покажам мојот пример за да ти дадам кураж да не се откажуваш прерано :)

    Поздрав и ти посакувам да си стигнеш до посакуваниот исход, само трпеливо и ќе успееш сигурна сум :)
     
    На Kkala му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Kkala

    Kkala Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    9
    Ти благодарам многу за поддршката и деталната анализа. А, баш денес сакав да пишам зарем само јас сум на режим, кај се другите Феминки да делиме искуства и совети.
    Според напишаното и јас сум слична како тебе, многу отекувам во периодот пред и за време на циклус. Се надевам дека ќе успеам во посакуваниот резултат. :l::f::sun:
     
    На Pepi17 и Кора им се допаѓа ова.
  10. pretty7

    pretty7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2018
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Здраво.. И јас сум во тимот на сите што слабеат со помош на Ирина започнав 2ра програма во првата изгубив 3кг, не е многу ама сепак сум задоволна, за една недела во 2рата програма ослабнав 1кг што е супер, и до сега по 6 цм во обем, па се надевам до крајот на оваа барем уште 2 кг нема откажување дефинитивно и што е најбитно сум најадена со мн вкусни јадења, не сум гладна а слабеам па ќе пишувам тука за како напредувам. Започнав со 66 кг, моментално сум 62 кг, ја започнав втората недела па ќе видиме, би сакала уште 7 кг минус ама ќе видиме се зависи од изгледот како ќе сум задоволна може ќе бидам задоволна со минус 5 кг или со минус 10 не се знае
     
    На Kkala, *Лаванда*, Peperutka-bt и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Peperutka-bt

    Peperutka-bt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    2.095
    Пол:
    Женски
    И јас имам пофални зборови за Ирина, достапна ми е секогаш за прашања. Првата програма скинав 3кг,ми се познава, сите ме приметија. Ја почнав втората програма, за 2 дена уште 1кг помалку, иако немам премногу кг за слабеење, супер ми оди.
    Почнав со 68,3 сега сум 64,5:)
     
    На Kkala му/ѝ се допаѓа ова.
  12. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    За да даде програма Ирина треба крвна слика така?
     
  13. pretty7

    pretty7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2018
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Да, треба крвна слика не постара од 1 месец
     
    На babybubu му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Mia 21

    Mia 21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2021
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    122
    Пол:
    Женски
    Искуства со Марија Соколовска?
     
  15. biba818

    biba818 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    648
    Пол:
    Женски
    Да се обидете кај Драгица Зенделовска, лесно ќе ја најдеш и на фб
     
    На IRBBB му/ѝ се допаѓа ова.
  16. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.135
    Допаѓања:
    33.010
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам!
     
    На biba818 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. sanie

    sanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    22
    Колку се плаќа месечно кај Ирина ?
     
  18. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.251
    Допаѓања:
    7.978
    Пол:
    Женски
    1500 za 3 nedeli
     
    На sanie му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Hedonista

    Hedonista Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2020
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Дечки, искусво со Цвета Цеце Динева, една колешка има ослабнато 20кг за 3 месеци, ама искрено глупо ми е да ја замарам со детали... Ме интересира, дали е вистина дека се базира на домашна храна, дека не употребува многу смути, чиа, миа... зошто пред се, приступачноста е многу важна... и дека наплаќа 2000 за месец дена, а контролите не, секоја недела те мери...
     
  20. Liammama1

    Liammama1 Активен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2021
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Ne ti ja preporacuvam ... jas kaj nea pregladnuvav... bez sol ... bukvalno se ...