Слабеење со помош на нутриционист

Дискусија во 'Диети' започната од majamaja, 2 август 2010.

  1. Cosmic Girl

    Cosmic Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2020
    Пораки:
    2.068
    Допаѓања:
    8.068
    Пол:
    Женски
  2. LadyyGaga

    LadyyGaga Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2012
    Пораки:
    235
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Здраво, Ве молам дали некој има искуство со Нутриционистката Марија Соколова? Пробав да најдам нешто ама се се постари постови. Ме интересира пред се цената, дали можам да си дозволам.
     
  3. Belabelinakinder

    Belabelinakinder Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2016
    Пораки:
    2.051
    Допаѓања:
    26.310
    Пол:
    Женски
    Јас кога прашав ми побара 300 евра,
    После ја најдов случајно Елена Мирческа со неа соработував и сум презадоволна од кај неа
     
  4. LadyyGaga

    LadyyGaga Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2012
    Пораки:
    235
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    300 евра за 1 месец или?
     
  5. Belabelinakinder

    Belabelinakinder Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2016
    Пораки:
    2.051
    Допаѓања:
    26.310
    Пол:
    Женски
    Ne za cela programa mislam bese
     
  6. luda.mala

    luda.mala Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2017
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    272
    Пол:
    Женски
    Jas imav sorabotka so Cveta Dineva, prezadovolna, preporachuvam ;)
     
    На sani99 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Healthy.girl

    Healthy.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2020
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Цената беше 350 евра, јас лани март-април месец толку платив и се покајав реално. Цената и е превисока за нашиот стандард, може за кај нејзе во Лондон е ОК и таа да е за еден месец и секој месец да им прави нови мение. Тука за кај нас за 350 евра добиваш програма само за 4 недели и толку тоа да го следиш цело време што искрено ќе ти се смачи и ако побараш промена тоа се доплаќа. Исто така кажува дека ти помага за комбинација на намирници- НЕ, дека те насочува и едуцира за здраво да се храниш-НЕ, само ти праќа програма околу 20тина листа во кои имаш нешто воведно, 5-6 рецепти за чај и кафе, детокс води и менито кое треба да го следиш- ТОЛКУ. Плус дека имаш цело време подршка и мотивација- немаш, секој понеделник и чат пат некој друг ден ќе ти испрати порака на Вибер што на сите им ја праќа истата и ќе и одговориш или нешто да прашаш ќе ти одговори отсечно со Да, Не, Супер, Браво и толку (по демотивирачки одговори здравје) и тоа е тоа. Искрено не вреди за парите, плус и тоа профилите и се повеќе да се исфалам самата, и делови од разговори со клиент друго ништо нема, ако ги спортедиме со профилит на други нутриционисти (на чии што профили има и совети, и рецепти ) кај нејзе само текстови ако имаш залудно време да ги читаш.
    Јас ја следев програмата некое време но резултати како што постира баш и не постигнав и реално се откажав и иако и кажав дека не сум задоволна и се откажувам пак знае да ми залута некоја шаблонска порака на Вибер. Тоа е моето искуство може друг има друго.
     
    На tambelina и Belabelinakinder им се допаѓа ова.
  8. Vraloma

    Vraloma Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2020
    Пораки:
    486
    Допаѓања:
    844
    Пол:
    Женски
    Читам сега за поддршка и мотивација, дали сите во програмите го нудат тоа?
    Знам за Цвета кај неа одеше пријателка само на проверката што ќе и каже и толку. Каква мотивација и се сеќавам прилично строга беше кога не намалувала како што таа планирала, а менито само овошје и манџа.
     
  9. Belabelinakinder

    Belabelinakinder Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2016
    Пораки:
    2.051
    Допаѓања:
    26.310
    Пол:
    Женски
    Сам ако не се мотивираш за џабе ти е се , искрено мене ми беше мотивација една жена од 50 години која беше ослабена 30 кг и си реков кога може таа можам и јас, и така беше на секое ми пишуваше јас бев кај Елена од Прилеп многу сум задоволна без вежбање ослабев 25 кг за 5месеци и ако бев излезена и пишував дека тоа што ми е за јадење нема и одма ми пишуваше што да јадам сега се поправив ама сум бремена и бев со хормонска терапија здравје боже кога ќе се породам пак ќе почнам
     
    На Kaja991 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Kontiki

    Kontiki Активен член

    Се зачлени на:
    14 април 2023
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Манџите со леб ли ги јадете од програмите? Не знам дали би издржала ако нема леб.
     
  11. peperutce777

    peperutce777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    141
    Искуство со Ирина со индивидуална или групна програма? Дали многу има готвење?
     
  12. Sonne

    Sonne Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    21
    Да,од појадок до ужина до вечера си има доста готвењеза мене беше прекомплицирано ,баш се потрудив ама немав резулати,мислам дека сум една од ретките со вакво искуство ‍♀️
     
    На peperutce777 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.079
    Пол:
    Женски
    Нема многу готвење, па пола час ти одзема од денот да го спремиш. Е сега зависи што.
     
    На peperutce777 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Little_girl

    Little_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Здраво. Дали некој од вас има ослабено со Клаудија Адеми и дали знае колку чини на месечно ниво?
     
  15. Little_girl

    Little_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Уште едно прашање..Дали јас како трудница смеам да бидам на некој нутриционистички режим?
     
  16. Belabelinakinder

    Belabelinakinder Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2016
    Пораки:
    2.051
    Допаѓања:
    26.310
    Пол:
    Женски
    Јас бев на почетокот од бременоста и многу ми падна имунитетот, два пати се разболев и прекинав
     
  17. cvetce65

    cvetce65 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2021
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    3
    Здраво, не знам дали е темава баш соодветна за овде но кој знае да каже искуство со интолеранција на лактоза и глутен…
    Која храна е дозволена да се јаде, млеко леб,бели пецива тестенини никако, што е дозволено?
     
  18. tamche995

    tamche995 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    1.073
    Допаѓања:
    2.599
    Пол:
    Женски
    Колку чини преглед кај Зенделовска? и плановите за исхрана?
     
  19. Mala30

    Mala30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    213
    Допаѓања:
    250
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали има некој искуство со Илија Бузлевски. Какво е менито, дали има премногу готвење? и Која цена се програмите, дали е една недела која се повторува?
    И доколку некој може да сподели резултати после завршена програма.
     
  20. Irimiri

    Irimiri Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2021
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    99
    Пол:
    Женски
    Јас имав платено програма кај него пред две-три години. Се плаќа за еден месец , менито е седум дена и се повторува уште седум, па ти дава уште седум дена и пак повторуваш. Од сите програми што сум ги поминала мислам кај него бев најзадоволна. Готвење има доста ама ништо комплицирано, како и кај сите.
     
    На Mala30 му/ѝ се допаѓа ова.