1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со помош на нутриционист

Дискусија во 'Диети' започната од majamaja, 2 август 2010.

  1. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Јас одев пред 2 години кај Тања, ослабев 10 кг во период од 5-6 месеци некаде. Кога престанав,со умерено јадење ја одржував без проблем килажата,ама после се вратив на старите навики и си вратив се на мене,можда и нешто плус. Горе доле и моето мени беше исто, едно чудо овошни денови, остатокот од деновите доручкував овошје,вечерав салата,а ручав варива. Не ми го смени режимот ,освен еднаш кога бев на одмор па имав некои прилагодувања во менито,од типот ми дозволи пица,шпагети и сл. :)
     
  2. emekreme

    emekreme Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    206
    значи дефинитивно да ја сменам, бидејки од овошје и варива ми е преку глава, секој втор ден ми е овошје, и секој втор ден варива (супа од зеленчук, грашок, боранија, лека или грав, друго ништо)
     
  3. kate-goldy

    kate-goldy Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    slobodno smeni ja ;)
     
  4. madmasel

    madmasel Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    17
     
  5. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    јас одев кај танја и бев презадоволнааааааааааа
     
  6. 12masima

    12masima Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    29
    драги феминки, јас студирам нутрициониззам, и за некоја година ке дипломирам т,е за 2 ., така да радо би ви помогнала со некој совет :D
     
    На kate-goldy му/ѝ се допаѓа ова.
  7. tikey

    tikey Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Вака, јас почнав кај Цеце на почетокот од месецов, и да ви кажам изгубив 3 килограми. Строго се водам според режимот, пред се ми се допаѓа што сум сита, а сепак килограмите си одат. Дојде до период каде што килограмите ми се зголемија, но ми рекоа дека тоа е нормално и дека би се повторило во иднина. Така да за тие што сакаат да слабеат без да го приметат тоа, топло им ја препорачувам
     
  8. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Бев кај Цеце пред една година и може да се пофалам дека изгледав одлично. Бев презадоволно со губење на секој килограм и се чувствував многу по слободно. Изгубив се на се околу 20 и нешто килограми, меѓутоа престанав и дел од килограмите си вратив за 6-7 месеци. За тоа сум си сама виновна, бидејки почнав многу обилно да јадам па се чудам како не качив и повеќе од тоа. |(
    Сега еве помина месец и една недела и имам изгубено се на се околу 6 ипол килограми и сум презадоволна. До крајов на следниот очекувам уште толку да изгубам и ќе бидам топ. :)

    Муабетот ми беше дека нутриционистите помагаат при слабеењето меѓутоа нема потреба да си го губите времето и парите доколку сте доволно решителни и упорни па со истиот режим, или со благо намалување на продуктите од истиот (ако сте вака нетрпеливи како мене на пример) :D може да изгубите и повеќе отколку кај нутриционистот. Бидејки првенствено вие сте оние кои најдобро го познаваат сопственото тело и знаете кои продукти треба да ѓи избегнувате а кои продукти треба да ѓи внесувате малку повеќе.
    :) Поздрав.
     
  9. emekreme

    emekreme Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    206
    фала на сите, веке три недели не одам кај танја ме изнервира еден потег: демек имало гужва и ајде дај да ти пишам тука на шанкот што да јадеш па ке се видиме другата недела, два месеци одев и ниеднаш не ми рече ајде крвта да ја провериме. се изнервирав и баталив, ова можам и јас сама да го правам секој втор ден овошје, да не мешам протеини со скроб и готово.
     
  10. Fibia

    Fibia Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    22
    Дека има ефекти со нутриционист е факт, дека се солени цените исто така. Јас би ви препорачала да си разбарате на форумов УН диета мислам дека имаше и да го промените режимот на исхрана јас презадоволна сум не само што скинав кг туку и метаболизмот го забрзав и стварно подобро се осеќам.
     
  11. butterfly123

    butterfly123 Активен член

    Се зачлени на:
    16 март 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    tocno!!! nutricionistickata dieta e edna od najefikasnite i najzdravite dieti!za sto? samiot zbor ni kazuva sve!!!
    zdravata hrana e toa sto pomaga da slabeeme a istovrameno da se osekame dobro zdravstveno i duhovno!!! jas imam efekt od ova dieta ne sum oslabnata wow no se osekam ubavo i tie zdravstveni problemi sto gi imav so tek na vremeto isceznuvaat. PROBAJTE NEKOLKU MESECI I SAMITE KE GI VIDITE I OSEKATE PROMENITE!!! :D
     
  12. asia

    asia Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Утре закажав кај Цеце, откако ги прочитав сите ваши мислења. Може да ми кажете како е првиот „преглед“? Мерењето поточно ме интересира :D
     
  13. macefeminka

    macefeminka Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2012
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    7
    Треба да носиш крва слика со тебе. Другото се ќе среди персоналот на цеце:) ке те внесат во просторијата каде што има вага, ќе те измерат на вага, во обем(струк,гради,раце,нозе) и ќе те внесат на еден убав раговор со цеце:) ќе си добиеш режим и ќе си слабееш:)
     
    На TrinityNeo му/ѝ се допаѓа ова.
  14. TheEkaterina

    TheEkaterina Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    337
    Јас одев кај цеце три месеци.... искрено, не бев задоволна. Првиот месец ослабев... што знам 2-3кг останатите месеци ниту еден грам и се откажав, а некако и скапичко ми беше... моментално мајка ми и брат ми одат кај еден нутриционист и се презадоволни. Плаќаат по 1000 денари месечно секој понеделник одат на контрола... и ослабени се, а одат скоро две недели... брат ми е ослабен 3 кг за 9 дена... со здрав режим на исхрана. И според неа-нутриционистот ако не слабеат 2кг неделно не се придржуваат на диетата. :^)
     
  15. bozepetra

    bozepetra Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    1
    TheEkaterina,
    може број од тој нутриционист? Каде се наоѓа?
    Поздрав :)
     
  16. butterfly123

    butterfly123 Активен член

    Се зачлени на:
    16 март 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    cece e neverojatna jas odam tamu i sum oslabena bas ubavooo
     
  17. butterfly123

    butterfly123 Активен член

    Се зачлени на:
    16 март 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    se naogja vo kapistec kaj karsi zebra od zadniot vlezz na prvata zgrada prvi sprat odi i probaj pozz
     
  18. TheEkaterina

    TheEkaterina Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    337
    Бреееј, јас дури сега гледам дека ми имаш пишано. Не знам точно каде се наоѓа некаде во Струга. Ако живееш во близина можам да ти дадам број.
     
    На Miss-HeLL му/ѝ се допаѓа ова.
  19. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски

    Стружанка е иначе :)) и јас одам веќе 1,пол месец и сум презадоволна од девојката. Си ја знае работата и има многу клиенти а знам и задоволни многумина од нејзе.
     
  20. bozepetra

    bozepetra Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    1
    не, во Скопје живеам, така што не ми одговара :/ А може ли некој да ми даде број од Тања Турунџиева??? :)