1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со појас

Дискусија во 'Фитнес' започната од Kristinna92, 3 мај 2011.

 1. Kristinna92

  Kristinna92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  168
  Добив на подарок еден појас за слабеење, и колку што прочитав во упатството наводно кога ќе го ставиш те тера да се потиш, и со тоа ти ги топи мастите од стомакот, нозете, рацете. :^) Дали некоја од вас има искуство со вакви работи? :)
   
 2. StefiNikola

  StefiNikola Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  57
  Те поти!!! Со тоа ги исфрлаш токсините од телото и на тој начин слабееш. Пожелно е додека го носиш да трчаш или нешто да вежбаш ама има доста резултати.
  Кажи ми од каде го набавиле ако знаеш и која цена е
   
 3. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.707
  да помага и тоа многу.Но да го користиш за време на вежбање трчање.Сега кај нас има едни од 200-300 денари на пазар.Не знам дали се за таа намена али потат и тоа многу,Овај е тој за кој што зборувам.Сега не знам дали зборуваме за истиот.
   

  Прикачени фајлови:

  • svelto.jpg
   svelto.jpg
   Големина на фајлот:
   8,1 KB
   Прегледи:
   2.173
  На twilight123, okcenzi и macence4 им се допаѓа ова.
 4. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.083
  јас ги користам Хеланките на Танана за потење и сум презадоволна од нив, али потат само во делот на нозете, мн малце на стомакот. Не се скапи мислам дека беа околу 500 ден, пластифицирани се, ама ако помага овој појасм дадете подетални информации каде може ТОЧНО да се набави, за да го пробам и ова чудо, иако иам рамен стомак никогаш не е на одмет!
   
  На bebence2 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.707
  Па види на пазар,јас таму имам видено.
   
 6. Kristinna92

  Kristinna92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  168
  Сличен е на овој :)

  *StefiNikola: незнаам ништо, ми го донесе една братучетка од Охрид ;)
   
 7. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Девојки драги, полекате, кочете. Тој појас пред се претставува терапевтсто помагало. Не претставува средство за слабеење. Се носи за кичмата.
  Да, појасот поти, и јас сум го имала. Но една докторка ми рече никако користење ако немаш проблеми со кичмата. А дури и да го користиш, (пошто нели ние младите од едно уво влегува од друго излегува) да се носи над алишта, или откако ќе се испотиш да го вадиш многу полека за телото да се приспособува на нормалната температура. Кога не се внимава и наеднаш се вади појасот, од толку вжештеност телото брзо се лади, и ајде да речеме има ефект како ладен ветер на свежо миена коса.
  Убаво е тоа што помага за потење и се по ред. Само внимавајте. Здравјето пред се. А верувајте ми, не сакате проблеми со кичмата.
  Како да ви проповедам излезе, ама така ми рекоа и мене, т.е ме испокараа на времето :D
   
  На SunnyGirl2, Antebellum и Ana.hb им се допаѓа ова.
 8. Me.Myself.and.I.Ava

  Me.Myself.and.I.Ava Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  7
  Сум го користела и јас и сум многу задоволна. Го користам за трчање, а и еден друг (не толку гумен) користев за спиење. Појасите помагаат , зашто цело време стомакот го стегаат односно цело време ти се стегнати стомачните мускули, потењето е плус. Сепак лошо е тоа што цело време се потиш и кај бубрезите и се сложувам со tedibear дека некои лекари не го препорачуваат. Треба внимавање, јас никогаш не го носам на голо, исклучиво на памучно боди и откако ќе го извадам се бришам со крпа и веднаш се преслекувам.

  Иначе не се скапи, баш гледав во словенија спорт во гтц го има за 350-400 ден, на пазарче се поефтини.
   
 9. delfin009

  delfin009 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  4
  пеперутка мене ме интересира од каде ги купи хеланките за потенје и дали мозе дасе нарацат
   
 10. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.083
  од зегин ги купив, само не се сеќавам дали беа 400 или 500. Ќе си прашаш на ТАНАНА се!
   
 11. delfin009

  delfin009 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  4
  фала утре ке одам и ке прасам дали има а ефикасност имат посто јас сакам на нозите да ослабнам
   
 12. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  делфин ако провери напиши колку пари се овие хеланки и јас сум заинтересирана
   
 13. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  цело време на телевизија го гледам овај Slimming Belt - Појас за слабеење од топ шоп па ме интересира дали некој го има пробано?? :$
   
 14. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
  |( јас го имам и освен што ќе те поти, и ќе смрдиш на скисната зелка, друго нема,бар не кај мене
  ги имам и тие сауна белт панталоните, на струја се греат, те потат, ама напорно ми е да ги ставам, и не можам за нив да ти кажам ништо
   
  На angel4e121 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Mia.milicka

  Mia.milicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  205
  Појасите за "слабеење" како што ги викате, воопшто не му прават добро на вашето тело, а уште помалку на вашето здравје. Со тој појас или хеланки не се постигнува ништо друго освен поголемо потење, а општо познато е дека кога се потиш всушност ги исфрлаш токсините од телото, ја исфрлаш водата, а не мастите. Вие мислите дека потта всушност е топење на масните наслаги? Тоа е многу голема грешка. Не значи дека доколку повеќе се потите, дека повеќе слабеете, тоа е најголемиот мит во историјата на вежбањето. Постојат толку различни програми за вежбање, каде што може да се испотите минимално, а сепак да се добијат големи резултати. Она што појасот го прави на вашето тело е што ја држи влагата точно околу бубрезите и јајниците, епа замислете што се случува кога ќе го извадите од половината и кога ќе дојде до брзо ладење на тие места. Овие работи ми се кажани од стручни лица.
   
  На CrAzZyYy и girl.23 им се допаѓа ова.
 16. shaa

  shaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  7
  јас сакам да го купам вибрациониот појас за затегнување на стомачните мускули но ме интереесира дали воопшто помага или е залудно трошење на пари....кој го има може да ми помогне чекам одговор
   
  На CrAzZyYy му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Aisha

  Aisha Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2011
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  37
  Koj saka neka kupi helanki od afrodita, i edna krema za anticelulot od nivea ili od afrodita bese malce ke pecka,ama toa pokazuva efekt a helankive se mnogu dobri, ama bez krema ne idat,a ni kremata bez helankite ne moze, helankite se 1000denari vo ramstor gi ima. a mislam i vo vero, a kremata sekade moze da se najde,malce ke vi doaga kako ladno toplo, kako mentol ama i mnogu pecka, ama toa go vadi celulotot i mrsnotijata od teloto. ama mora dvizenje so niv ili vezbanje bar 20 min odenje ili 20 min vezbanje. doma ili na fitnes pozz.
   
 18. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.799
  Се сложувам, посебно за појасите.
  Се става околу половината, над витални органи, каде може да се направи повеќе штета, отколку корист!
  Не дозволувајте маркетингот лесно да ве залажи!!!
   
  На CrAzZyYy му/ѝ се допаѓа ова.
 19. zvezdena-devojka

  zvezdena-devojka Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  da helankite na tanana se odlicni samo vi preporacuvam da nosite pod niv helanki pamucni za da ja apsorbira potta i da ne vi se stvara celulit
   
 20. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.377
  Пол:
  Женски
  Тој синиот појас погоре и јас го имам (мајка ми го носеше за кичма) а јас сега додека вежбавм. Навистина се препотувам додека вежбам, ама го носам исклучиво над маичка, за да може потта да се упиеч и мора внимателно, кога се соблекува човек мора да се промени маичката е жива вода - нели ладното...бубрезич добри се советите погоре, никој не сака ем да слабее ем на лекар да оди !
  Мене ме интересира друго - на времето на Топ шоп имало еден појас со вибрации - една пријателка го имала и вели дека и помогнал за стомакот! Дали некој го има користено и дали знае каде го има!