1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со појас

Дискусија во 'Фитнес' започната од Kristinna92, 3 мај 2011.

  1. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Јас користам појас син ама е како хеланики на SUNEX и засега сум задоволна ме поти многу . Го носам врз хеланки и кога после вежбање го соблекувам хеланките ми се жива вода .
    Планирам да го облечам вечер пред спиење
     
  2. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    И јас ги купив хеланките на танана комплет ги земав 299 ден сосе сапунче за масажа и масажерче на промоција али одамна. Мн се добри ептен потат , под нив носам памучни хеланки а над нив тренерки за спиење само што ги баталив зашо на ова топло време уште тие ми фалат... :P
     
  3. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Јас користев еден појас за слабеење порано, го купивме од продавничка за фитнес опрема, нели кај што има разно разни работи за слабеење и слично, и не беше баш ефтин. Дојде во пакет со еден гел за мачкање. Е сега, остај тоа што немаше ама баш никаков ефект, туку пари се фрлаше само на батерии, батерии ... & батерии. Работеше на алкални и мислам дека дома одреден период само со нив се снабдувавме, со надеж дека ајде кога - тогаш ќе има ефект. Ама гадно се излажавме. Друго што сакав да кажам, лекар ми го забрани да го користам (не само јас, туку сите дома што го користевме) наводно бил штетен за срцето - за неговата нормална работа, во што се согласија многу луѓе од нашата околина. И нормално јас прекинав да го користам и сега којзнае каде е забутан, а гелот уште стои дома.

    Е сега, што се однесува до оние другите - што работат без батерии, туку се на лепенка или слично, добив еден таков на подарок од Биди - Фит. Овој појас ќе ми остане у дуго сечање. Го носев на први септември на прв ден во средно, прва година, бев у некој мој фазон влезена и сакам да изгледам стегнато и guess what, целата бев жива вода на блузата плус ми се скина. :sweat: И јас наоѓајќи се во тесно видов - не видов го соблеков некако и го фрлив во првиот контејнер. Глупава постапка, знам :D.
     
  4. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    И јас сум во групата со појаси. Купив пред неколку години Сауна Белт , за во струја што е. Ај што е морничава самата помисла дека сум на директно на струја приклучена, ама па барем да си ја вршеше функцијата како што треба.
    Јас лично не сум задоволна, 4пати го употребив , не ме испоти доволно па еве го сега така седи, фаќа прашина. Џабе фрлени пари. Многу поголем ефект имав кога се виткав во пвц фолија и пешачев.
     
  5. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    И јас порано користев од овие појасиве што потат, па и оние пеперутките што вибрираа (демек ми ги активира мускулите додека се излежавате), ама никогаш не сум била доволно упорна за да видам дали даваат ефект.
     
  6. Gosling

    Gosling Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Машки
    Преку зголеменото потење не се слабее, само се исфрла вишокот вода од мускулите... ниеден појас нема да ви помогне да ги стопите мастите освен ако не сте физички активни :!:
     
  7. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Имаме слимлајн белт, оваков:
    [​IMG]
    Срање у боја. Глупости живи. Само ќе дремеш со саати, за ништо. Барем да потеше..
     
  8. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    епа ако те тера да се потиш на тој начин слабееш (исфарлаш токсини)
     
  9. kim319

    kim319 Активен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    здраво девојки денеска купв појас слим белт дали да го употребувам директно на кожа или врз маица ? Ч))
     
  10. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
    Врз маица ;)
     
  11. bubu1

    bubu1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    12
    Викаат дека се многу штетни за бубрезите, но вреди да се проба!
     
  12. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Треба да почнам да го носам на зумба .
    Имам вежбано со појас на Орбитрек ,имаше резултати.
     
  13. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    Прочитав тука за хеланки на Та на на ,па дали има уште некоја што ги користела и дали имаше ефект?
     
  14. monnn

    monnn Активен член

    Се зачлени на:
    27 април 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    6
    Јас си ги купив хеланките од танана, ама дали мора само врз други хеланки да ги носам или може и онака??
     
  15. Mercimek

    Mercimek Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2

    Колку пари ги купи и од кај :lol: и јас сакам
     
  16. Anicka.B

    Anicka.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    16

    Навистина и јас би сакала да знам од каде можам да ги купам. Или овие или оние од Афродита.
    Така да ако знае некој нека каже
     
  17. pearlll

    pearlll Активен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    23
    Појасот обавезно врз мајца!
     
  18. naki321

    naki321 Активен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    мислење за Slender shaper

    dali nekoj ima nekakvo iskustvo od Slender shaper ? <3
     
  19. charliee

    charliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    и јас носам еластичен појас ама го носам нон стоп(се откривам додека спијам и после си имам проблеми со бубрезите од промајата).некаде по интернетов прочитав дека една од славните после бременоста три месеци ден ноќ носела два пара корсети на неа за да не и остане стомак.додека вежбам ставам плус две најлонски фолии и еден волнен појас и + еластичниот мазници течат од мене :)
     
  20. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    мислење за Slender shaper

    Што е сега ова?