Слабеење со појас

Дискусија во 'Фитнес' започната од Kristinna92, 3 мај 2011.

 1. kiki80

  kiki80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  мислење за Slender shaper

  Појас што вибрира и на тој начин ги уништува масните наслаги, може да се користи на половина, бутови, раце, колкови и за блага масажа на раменици, и јас сакам да го купам, мислам дека е ефикасен појас за намалување на обемот, другарка ми го има и задоволна е многу :)
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 2. petii

  petii Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  3
  мислење за Slender shaper

  и јас го купив но мислам дека и не е се како и на рекламите
   
 3. naki321

  naki321 Активен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  мислење за Slender shaper

  pa jas bev go kupila relax and tone ama nisto od toa dobar e za masza no ne i za slbeenje...zatoa sega se mislam da probam i od ova i zapocnav so fitnes veke 4 dena...:)
   
 4. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  973
  Se izvinuvam za latinica. Od telefon sum.
  Denes go kupiv pojasov.
  Pa ke vidime kakvi rezultati kje ima :)
   

  Прикачени фајлови:

 5. ivka-pivka5

  ivka-pivka5 Активен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Zenski od kade gi nabavuvate helamkite na tanana I cena ako moze???
   
 6. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.970
  Пол:
  Женски
  Едно време ги имаше во веро маркетите, сега не знам.
   
 7. bella96

  bella96 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  1.026
  Јас имам еден,ама не работи на батерии.Едноставно прост како пет пари.
  Го ставав на стомакот и ептен поти и башка кога вежбав ми беше како шлаг на торта.
  Да му се позлатат рацете на тој што ми го подари! :D
   
 8. Pencitita

  Pencitita Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Zdravo me interesira kade mozam da gi nabavam tie helanki. Pozdrav i fala :)
   
 9. Anicka.B

  Anicka.B Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  16
  Феминки ај ако знае некоја од вас каде можам да најдам хеланки од Афродита нека ми каже
  Или ако има некоја што ги користела Hot Shapers од Топ Шоп нека сподели искуство бидејки се мислам дали да ги купам затоа што ми треба нешто за нозе и стомак после породување :(;(:(
  Ви Благодарам
   
 10. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.946
  Допаѓања:
  3.541
  Да стварно нека каже некој дали ги има користе но hot shapers. И јас би ги купила ако имаат ефект при вежбање. Јас ги имам видено во продавница во гтц истите се вака на лик а се 1000 денари, којзнае дали се истите
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SaNJaAaaAaa

  SaNJaAaaAaa Популарен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  1.461
  Не се, една другарка ги купи па ги споредивме едни до други со тие од топ шоп и се гледа дека се така по никакви :D покрути се на допир и не се удобни за носење. така едни до други се гледа дека се различни, иначе да не ги споредевме, ќе мислевме дека се истите.
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 12. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.946
  Допаѓања:
  3.541
  Знаци никако купување :D
   
 13. SaNJaAaaAaa

  SaNJaAaaAaa Популарен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  1.461
  Освен ако купиш од Топ Шоп односно Бидифит. Инаку не ти препорачувам.
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 14. kitty_queen

  kitty_queen Нов член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo feminki :)
  Pred okolu 5-6 meseci imav 79kg. Od togas navamu ne se zamarav mnogu mnogu za tezinata. Pred 3 dena se merev i imav 74kg pa mi se rodi edna zelba da oslabnam poveke, barem do kaj 63-64kg. Pocnav da go odbegnuvam beliot leb, gaziranite pialoci, blagoto, cipsovi i drugi takvi sitni gluposti. Edna drugarka mi kaza da si kupam U-slender na top-shop. Dali nekoj od vas ima iskustvo so ovaa sprava? Dali ima efekt ili samo frlanje na pari e?
  Pozz :)
   
 15. Normina

  Normina Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки ... Ѓи користа хеланките , појасот и маицата од Hot Shapers т.е. топ шоп ... Но после еден месец хеланките на некои места почнаа да попуштаат , тоа сто е внатре другиот слој почна да се поткинува ... Дали некоја од вас го имала истиот проблем ? Искрено многу сум задоволна мн потат ама за толку краток период да се искинат не очекував ...:devil::bandit:
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 16. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  982
  Допаѓања:
  1.816
  Пол:
  Женски
  ДЕВОЈΚИ, ЈАС ГИ ИМАМ ΚУПЕНО ОД ДΡУГА ПΡОДАВНИЦА А НЕ ОД ТОП ШОП, ПОТАТ МНОГУ, АМА СИГУΡНА СУМ ОТИ НЕ СЕ ОΡИГИНАЛ ОТИ ПО ТΡЕТОТО ПЕΡЕЊЕ ВНАТΡЕШНИОТ ЖОЛТ МАТЕΡИЈАЛ СЕ ИСПУШТИ, А И НЕ СЕ УДОБНИ. 1200 ги земав. Е СЕГА ЗНАЕ ЛИ НЕΚОЈ ΚАΚО ДА ГИ НАΡАЧАМ И ОД ΚАДЕ ОΡИГИНАЛОТ?
  @Normina
  И ти да не ги κупи од дρуго место, а не од топ шоп или бидифит?
   
  Последна измена: 11 октомври 2015
 17. Normina

  Normina Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Маицата ми е од топ шоп , а хеланките од ранерс ги земав ама истите биле ...
   
 18. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  982
  Допаѓања:
  1.816
  Пол:
  Женски
  Κаκва е мајцата може линκ? Мислиш биле оρигинал или фалш?
   
 19. Normina

  Normina Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 20. katedelrey

  katedelrey Активен член

  Се зачлени на:
  1 август 2014
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  177
  јас имам ваков појас, точно да поти и се намалува стомакот, ама не дозволува да диси кожата, и јас сега имам проблем со бубезите заради ваквите појаси