Слабеење со појас

Дискусија во 'Фитнес' започната од Kristinna92, 3 мај 2011.

 1. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.110
  Пол:
  Женски
  На Annath, ninja35 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 2. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  434
  Дај помагајте планирам да си го купам појасот хот шејперс од топ шоп имам 57кг се ми е во нормала али овој стомакот напред како да носам трето дете. Пробав диета симнав 3кг станав мршава ама стомакот никако да намали
   
 3. fitgirl

  fitgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2015
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
 4. ivanus

  ivanus Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  51
 5. DamnGirl98

  DamnGirl98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2015
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  380
  Пол:
  Женски
  Јас имам користено појас за слабеење, си го порачав од али експрес за некоја смешна цена од 4-5 долари, се гледаат резултати и само по една недела, но со секојдневен напорен тренинг и плус најлонска кеса за ѓубре на мене хахахах :$:D but if it works it aint stupid :*
   
 6. shining_star

  shining_star Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2015
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  1.251
  Пол:
  Женски
  Дали го имате користено Hot Shapers појасот за слабеење? Сакам да го нарачам, но го нема во Топ Шоп, го гледав на Медобил страната на Фејсбук заедно со крем за 590 денари. Дали некој го има порачано од Медобил и дали е истиот?
   
 7. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  787
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2016-09-13-14-44-13.png
  Дали знаете дали има ефекти??Се спремам одамна да купам ама никако...
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 8. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.379
  Пол:
  Машки
  Gluposti zivi se ova.
   
  На ЕденЧлен и baba Rada им се допаѓа ова.
 9. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.912
  Допаѓања:
  22.964
  Пол:
  Женски
  image.jpeg

  Го има некоја користено?
  Го имам дома и не го носам, денеска прв пат го ставив.
  Ако вежбам и го носам дали ќе има ефект ?
  Истанчување на половина на пример?

  Пошто не е замисливо под облека да се носи секојдневно, штрчи :D
   
 10. alena19

  alena19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2016
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  Диетка девојки здрава храна и за 2 месеци гарант 7 8 кг помалку :)
   
 11. CuteSugar

  CuteSugar Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  234
  Пол:
  Машки
  Дали стварно помагаат овие појаси или се е само пропаганда?
   
 12. kara1

  kara1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2013
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Mila,mislam deka nema potreba da frlas tolku pari za pojasot od top shop,jas si poraciv pojas ist kako ovie na hot shapers no od ali express i toa za smeani pari,i go koristev sekogas koga idev na trcanje na kej,i ima mn.efekt,mozam da kazam troduplo se potis
   
 13. kara1

  kara1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2013
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Pojasite navistina pomagaat,eve jas imam pojas kako tie od hot shapers sto se,i pri trcanje go stavam i navistina mn poti a i ima efekt
   
 14. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.558
  Допаѓања:
  98.338
  Пол:
  Женски
  Да, помага, ако си имаш граница на устата и се испотиш од вежбање, дополнително ги зацврстува мускулите, гарантирам имааа ефект да!!
   
  На bella.s му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Zenski Svet

  Zenski Svet Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  1.196
  Го имам оној стандардниот плав појас, на камени мост го продаваат за 300-400 ден.Често го користам за затоплување на стомакот, но кога ќе се нафурам дека истиот ми е голем , ставам маст за слабеење од Виола аптекава ја купувам и е мн ефективна !
  https://www.facebook.com/BiosLine.Macedonia/app/539952456114128/ цела линија им е совршена

  Цела вечер спијам така со појасот и со намачкан стомак....утрината ако ништо друго ми е измазнета кожата и стомакот го чувствувам порамен....
   
 16. martovsko cveke

  martovsko cveke Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2017
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  145
  Пол:
  Женски
  https://www.aliexpress.com/item/KIS...29969.html?spm=2114.search0204.6.4.iICHQP&s=p,
  сите што препродаваат купуваат од алибаба ако имаат фирми а оние што на црно , препродаваат од алиекспрес ,купив од еден трговски патник појас за кичма со метални шипки да те држат исправен дур работиш,го платив 3000 ден а на алиекспрес истиот е 5 долари https://www.aliexpress.com/item/Fre...e3-4997-a981-52ce5a51f4f8&transAbTest=ae803_2 ,кој ќар
   
 17. martovsko cveke

  martovsko cveke Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2017
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  145
  Пол:
  Женски
 18. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.622
  Допаѓања:
  5.335
  не ми е за овде мислењево,ама тема не најдов

  Преместете го слободно.

  Каде да најдам вакви,по која цена и дали и какви ефекти имаат? design.png muscul stimul.png
   
 19. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  1.915
  Пол:
  Женски
  19F893F6-D379-494D-8C7D-60628F03AB20.jpeg Дали некој го има користено овој појас? И дали има ефект?
   
 20. MrKJ

  MrKJ Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2018
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Машки
  Појаси за слабеење немаат ефект... сеуште ли се луѓе лажат и ги купуваат овие појаси? Билокаков појас или направа каде што не правите ништо нема да ви помогне да направите мускул или да ослабите.

  Слабеењето е резултат на калоричен дефицит, не на појас. Градење, облкување мускули е слично е резултат на правилна исхрана и вежбање.