Слабеење со фолија

Дискусија во 'Диети' започната од Nona13, 6 јули 2015.

 1. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  1.267
  Пол:
  Женски
  Женски да има резултати од тоа со фолија, но стварно по некое време ке си имате проблеми..
  Јас за една недела добив болки во бубрезите и престанав веднаш.. исто кога му кажав на тренерот рече дека тоа воопшто не е здраво..
  сеа си ставам само појас и тоа на маичка одозгора и над тоа уште една маица.. така да вака е многу подобро..
   
 2. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.408
  Допаѓања:
  5.697
  Пол:
  Женски
  Настрана што вежбањето и спортувањето ви помагаат да ослабнете туку ви го подобруваат здравјето,расположението итн.Со вакви диети и „многу корисни совети“ нема ништо да се постигне.Можеби ќе имате рамен стомак едно лето,но во подоцните години ќе патите од разни болести и се живо ќе ве боле.Подобро пазете на храната,јадете овошје и зеленчук.Па и на ова лето да се става фолија и да се варете.Дајте ве молам.
   
 3. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  401
  Допаѓања:
  795
  Пол:
  Женски
  Која диета ја држеше? :)