1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со чај

Дискусија во 'Диети' започната од The-Queen, 13 февруари 2011.

  1. Duomna

    Duomna Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2016
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Dali smeam da go pijam ovoj a dojam na strasni maki sum so metabolizmot
     

    Прикачени фајлови:

  2. FishHer

    FishHer Нов член

    Се зачлени на:
    6 август 2017
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Senata ja ima vo Drimo cajot I e mnogu dobar za slabeenje eve veke skoro 2meseca neredovno konzumiranje -8 kg :)
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  3. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Кoлку пaри?
    Пo кoлку, кaкo се пие?
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Drimo chaj купив од Зегин скоро 300 ден. И на него пишува Додаток за исхрана.

    Дали некој е ослабел со овој чај?
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  5. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    купив Дримо чај скоро 300 денари од Зегин. Да забрзува метаболизам, но не видов резултати за слабеење. Сакав да напоменам и за тоа дека создава на еден начин завист- не го пиеш -тепка работа да одиш в веце.
    Бар кај мене,
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Бев на одмор и оп 4 килца плус.. Сена листови си најдов во здрава исхрана и за 4-5 дена симнав 4 кила.. мозжеби нездраво и онака имав проблем со стомакот ама сега ем секој ден барем по еднаш искачам ем си слабеам..
     
    На saramila09 и Aschenputtel им се допаѓа ова.
  7. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Какви се тие листови ?
     
  8. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Кирколина сум го пробала.
    Има и за целулит.
    Не е штетен, од билки е ама се консумира во ограничена количина.
    upload_2017-9-21_13-3-27.jpeg
    upload_2017-9-21_13-3-59.jpeg
    Предизвикува празнење на цревата, ама не до онаа мера да мораш постојано да си дома:)
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Сена листовите каде ги наогате и по која цена?
     
    На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Golemi iskeckani suseni listovi , gi poracav preku fb Bilna Apteka , imaat niz skopje sekade ama eventualno pak se daleku od mene :( do doma dostava dve kesicki ( od edna kesicka mene mi ispadna okolu 15pati da pijam) mi bese 350 denari so se dostava , ako ti treba info kako da go pies pisi mi pp :)
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  11. tigrica92

    tigrica92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    637
    Допаѓања:
    549
    Пол:
    Женски
    Cajot od tiande go piel nekoj ???
     
  12. saramila09

    saramila09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2017
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    3.635
    Пол:
    Женски
    Имаш некоја слика од сена чајот или што е тоа и каде го купи
     
    На лавица19 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Luciferovog zlo♧

    Luciferovog zlo♧ Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2017
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    5.497
    Пол:
    Женски
    Izvinete vaka sto se mesam , Sena cajot e dosta jak caj, jas go imam pieno za procistuvanje, imam slusnato deka ne treba da se pie mnogu cesto, bidejki jas koga go piev imav bolki ama pominuvaa mi rekoa deka taka treba, jas granki od cajot vo blender gi staviv i so voda gi piev, ispaga kako crn caj moze i vo salata da se stavat trevkite i taka se jadat
     
    На saramila09 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Сена чајот како и колку го пиеше?Не ти се вратија кг после прекин на чајот?
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892

    Го пиев во 8 часот сабајле на празен стомак , и до 2 издржував ама после одман во ВЦ трчав ! Навистина предобро ми беше додека го пиев, но поради обврски не се осмелив пак да го пијам дека нели треба да сум блиску до вц често .. Го пиев 4 дена па 2 дена пауза , и така две недели, и ми се стабилизира и метаболизмот .. сега редовно излегубам во вц и добро ми е :) не не ми се вратија мене килограмите ,може дека немав ни многу што знам ама сепак ви го препорачувам но умерено да го користите , и да напоменам кога го пиев после јадење и се друго мнооогу мал ефект имав .. значи на празен стомак и си слабееш :)
     
    На simoncelicius и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
  16. saramila09

    saramila09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2017
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    3.635
    Пол:
    Женски
    Бар помага ли тоа ме интересира
     
    На Luciferovog zlo♧ му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Мене да ,ми помогна
     
    На saramila09 и Luciferovog zlo♧ им се допаѓа ова.
  18. Luciferovog zlo♧

    Luciferovog zlo♧ Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2017
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    5.497
    Пол:
    Женски
    Pomaga :)
     
    На saramila09 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. bijonse

    bijonse Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2016
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    1.265
    Пол:
    Женски
    мнооогу лоша информираност овде, а уште полошо ширење на непроверени информации кои некој може да има поголеми здравствени проблеми,
    „Сена “ листови- чај преставува само силен лаксатив, чај кој се користи во исклучителни ситуации ЗА ПРОЧИСТУВАЊЕ на заостанатите неисфрлени остатоци од храната И НИШТО ДРУГО, се пие не повеќе од три максимум пет дена поради фактот дека цревата ќе се навикнат на вакво „чистење“ од чајот и тие веќе нема да функционираат како им е самата улога во телото, чајот од сена доколку се пие повеќе и поконцентрирано може да предивика срцево пореметување, чајот не смее да го пијат луѓе кои имаат чир, хемороиди и често предизвикува мачнина, повраќање и грчеви на прстите на рацете и нозете, како и оштетување на дебелото црево...
    да видиме во метаболизмот на човекот што прави? го намалува калиумот во телото (затоа доаѓа до пореметување на работата на срцето) така да срцеви болесници не смеат да го конзумираат чајот ниту тие што имаат воспаление на цревата, па ниту трудниците !
    е сега, ако Вие мислите дека со прочистување на вашите црева сте ослабнале, самите се лажете Вие сте полесни само од решавање на исфрлување на целосниот фецес кој доколку не би го пиеле чајот во дебелото црево секогаш има дел резервен природно кој останува во телото ....
    во голема заблуда сте феминки !
    за да ослабнете треба вашите клетки што се измеѓу мускулите да не речам масни клетки кои се полнат со мрснотии тие треба да се испарзнаат за да речеме дека сме ослабнале...а не со фецесот !
    леле ;( која грешка и неинформираност !

    [​IMG][​IMG]

    Сена Чајот - приготвување (се мисли само на листови, а не на филтер чај кој нема силен ефект) 10 г суви листови се прелива со зовриена вода и се остава додека не се олади, се процедува и се пие пред спиење за да можат цревата насабајле да се прочистат, примена на овој чај е само ЕДНОКРАТНО, евентуално два дена, ДОДЕКА НЕ СЕ СРЕДИ ПРОБЛЕМОТ СО ТВРДА СТОЛИЦА И НЕФУНКЦИОНИРАЊЕ НА ЦРЕВАТА „да мрдаат“ и да може фецесот да се исфрли ... И НИШТО ДРУГО ! цената е околу 60 ден од Алкалоид како сите други медицински чаеви кои се пијат ПРИ НЕКОИ ЗДРАВСТВЕНИ ТЕГОБИ... све друго што вие плаќате толку скапо, а најлошо не знаете што пиете и што содржи внатре ем се трошите финансиски поради комерцијалната реклама, ем можете да си закачите некој здравствен проблем да не знаете што ве снајде.... затоа претпазливо феминки ! ;)
     
    Последна измена: 19 јануари 2018
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892

    Ме прашаа за искуство и им кажав .. јас го користев 10дена максимално мислам? Да , со се сум запознаена ,џатоа и кажав не треба повеќе да се пие.. откога го пиев многу ми е постабилно столчето ..