Слабеење со чај

Дискусија во 'Диети' започната од The-Queen, 13 февруари 2011.

 1. saramila09

  saramila09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2017
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  3.632
  Пол:
  Женски
  20180120_174845.jpg девојки денес год купив чајот како се користи ќе ми кажете
   
 2. Lina92

  Lina92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  30
  Да прашам јас денес го купив дримо чајот и ме интересира како се приготвува дали се вари и се процедува
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dragana96

  Dragana96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  20
  дали има некој искуство со чај за ослабнуванје на тианде?
   
 4. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Машки
  Samo dobar rezim na ishrana. Nikoj caj nema da ti pomogni da oslabes. Od iskustvo ti kazuvam ponatamu ti si znaes :)
   
 5. aleksandra4444

  aleksandra4444 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2016
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  Некој да не има пробано чај за прочистување и слабеење Алкалакс? И дали е ефикасен и штетен?:)
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  587
  Хахахах јасс помага башш но мноогу боли стомак да знаеш и кркори ..
   
 7. tubus

  tubus Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  cajot e steten za podolgotrajna upotreba kako i tab.dulkolax ili slicni,PREDIZVIKUVA MRZLIVI CREVA,I POREMETUVANJE na hormoni na nadbubrezni zlezdi
   
 8. eli.karameli

  eli.karameli Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  1.250
  Никаков ефект нема. Како вода да пиеш
   
 9. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Го користел ли некој овој чај од Алкалоид за слабеење?
  Би сакала да го пробам, само не знам дали има ефект...?
   

  Прикачени фајлови:

  На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
 10. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Машки
  Za da oslabis ti treba dieta a ne caj :) caevite se frlanje na pari.
   
  На xxAngelxx му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.269
  Допаѓања:
  28.319
  искуства го бива ли? download.jpg
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  587
 13. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.269
  Допаѓања:
  28.319
  го имаш конзумирано ти?
  нешто гледам го фалат по нет ама се мислам тие шо го продаваат го фалат а не е ефтин за експериментирање
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  587
  Јас не , тетка ми, две паковања едно по друго ( кажаа и дека после првото ќе почне да слабее ) и се зезна најискрено
   
  На ALISA0000 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.269
  Допаѓања:
  28.319
  арно со пиша да не се залетувам да го зимам ке продолжам со режимот
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  470
  Пол:
  Женски
  Јас го пијам ама уште се мачам со првата кутија зашто вика еднаш дневно навечер да се пие некогаш и заборавам да го испиам али наредниот ден ми делува сабајлето кога ќе станеш од спиење се оставаш во wc.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Smiley11

  Smiley11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  162
  Некој искуство со чајов? По фб мн позитивни искуства многу делувал... Го имате користено??
   

  Прикачени фајлови:

  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. srekice

  srekice Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  2.859
  Допаѓања:
  6.171
  Пол:
  Женски
  Моите колешки на работа се шекнаа по чајот,една ослабе 8 кила за месец и половина.И јас почнав да го пијам еве втор ден веќе,одам почесто во тоалет ,чуствувам храната побрзо се вари па ќе видиме .:D
   
  На Smiley11 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  6.324
  Пол:
  Женски
  Pisi ako mozes na koj nacin go naraca - kupi i kade(y)
   
  На Smiley11 и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 20. srekice

  srekice Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  2.859
  Допаѓања:
  6.171
  Пол:
  Женски
  @jasbi
  Buharishop се вика страната на ФБ.
  Slim tea 9+ истиот е само паковањето е поинакво.
  200 денари е кутија.
   
  На Smiley11, jasbi и ludamaja10 им се допаѓа ова.