Слабеење со чај

Дискусија во 'Диети' започната од The-Queen, 13 февруари 2011.

 1. Smiley11

  Smiley11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  154
  @jasbi @srekice na net gleam na brojot sto go ima na slikite na viber poracuvale, od debar bil covekot 180d e plus kargo, od turcija go uvezuval, i prezadovolni isto kako pogore sto kaza za koleskite, bukvalno se topele...
  Izvinete za latinica nemam mk font tuka :/
   
  На srekice му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Smiley11

  Smiley11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  154
  @srekice еве ме со мк фонт :)
  Кажи ми со јогурт го пиеш како што пишува? Каков е на вкус?
   
 3. srekice

  srekice Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  2.467
  Допаѓања:
  5.568
  Пол:
  Женски
  Не сум пиела со јогурт.Си варам чај од нане или било кој и ставам една кафена лажица уште додека е врел чајот од прилика 100 мл вода и мешам.Поубаво се растопува чајот и подизладен го пијам 15 минути пред јадење.
   
  На Smiley11 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Smiley11

  Smiley11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  154
  @srekice пиши по некое време како си задоволна
   
  На srekice му/ѝ се допаѓа ова.
 5. tubus

  tubus Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  kolku pati se pie i kade se prodava
   
 6. Oscar Lady

  Oscar Lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  4.998
  Пол:
  Женски
  Не е чај ама не знаев во која тема да пишам. Honey slim сируп за слабеење, многу распространет во Србија па и кај нас. Има некој искуство?
   
 7. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Машки
  srbia go uvezuva od bugaria i nasive gi preprodavat. begaj od takvi suplementi.
   
 8. Oscar Lady

  Oscar Lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  4.998
  Пол:
  Женски
  Гледам на фб многу го фалат и мн задоволни се, па затоа викам да прашам
  Фала за мислењето
   
  На martin01 и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 9. powerbox

  powerbox Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2018
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Увезени се од бугарија и се препродават. Немат декларација и се обична вода. Немојте да се лажете дека со чај се слабее. Морате да внесувате протеини и масти а хидтатите да се намалат за да може телото да ги троши телесните масти. Непостој таков чај со кој ке ослабиме. Тоа се само реклами на фб за да им се троше производот.
   
  На martin01 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.618
  Допаѓања:
  16.571
  Пол:
  Женски
  Slim fit 9+
  Искуства, има резултати?Брат ми го зел вчера.
   
 11. tubus

  tubus Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  kade se prodava
   
 12. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.618
  Допаѓања:
  16.571
  Пол:
  Женски
  Мислам број најде од нет, па се договорил по вибер да му пратат. Не знам ни број ни цена :)
   
 13. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.751
  Допаѓања:
  2.760
  Оној од ананас чај др минг го пиел некој?
   
 14. Lolly.11

  Lolly.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Slim Tea, чајот за слабеење на тианде се покажа доста успешен. Го користеше мајка ми и две другарки кои ослабеа по 5-6кила за еден месец. Сеа зависи до организмот. Овој е единствен чај кој го познавам да делува по природен пат, а наредниот месец да не вратиш дупло килограми. Ете искуство од мои најблиски. Ако сака некоја можам да и го порачам :)
   

  Прикачени фајлови:

 15. Bilbilce

  Bilbilce Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  6
  јас го пиев месец ипол ниту во килажа ниту пак во обем намалив.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Bilbilce

  Bilbilce Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  6
  каде може да се купи и која цена е ? :)
   
 17. srekice

  srekice Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  2.467
  Допаѓања:
  5.568
  Пол:
  Женски
  BuhariShop на фб имаат страна .Ние нарачувавме повеќе колешки па по 220 ни доагаше кутија.
   
  На Bilbilce му/ѝ се допаѓа ова.
 18. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  2.760
  Допаѓања:
  26.538
  Пол:
  Женски
  Не фрлајте пари за џабе и не надевајте се залудно.
  Со чај може да ослабнете, само ако идете пешки во планина да го наберете.
  Другачие не.
   
  На Justicija и Meci¹² им се допаѓа ова.
 19. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.768
  Допаѓања:
  11.116
  Пол:
  Женски
  Која глупост (facepalm)
  Само алкалакс може да ве протера до веце , друго ништо ...
  Гола вода , зошто дозволувате да манипулираат со вас
   
 20. tubus

  tubus Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  ama yoa ne e lek za slabeenje toa e noz so dve ostrici,od cesto koristenje dojdov do abdominalna hir.i zavrsiv na oper.stol kade sto tenko crevo mi bese prforina bidejci negoviot zastiten sloj bese unisten od stalni stolici.jadite zdravo inaku oporavuvanje e TESKO!