Слабеење со чај

Дискусија во 'Диети' започната од The-Queen, 13 февруари 2011.

 1. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.184
  Допаѓања:
  12.706
  Пол:
  Женски
  А каде прочита дека сум напишала дека е лек за слабеење ?
   
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.426
  Допаѓања:
  115.931
  Пол:
  Женски
  Мене зелен чај ми помогна кога слабеев. Пиев една шолја на ден, повеќе не можев ама стварно гледав ефекти. И сега често го пијам за детоксикација :)
   
  На didisi и Alex.T им се допаѓа ова.
 3. your-girl.-.friend

  your-girl.-.friend Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  1.056
  Пол:
  Женски
  Јас денеска си земав чај за слабеење Fitness plus од Fructus. Се пие две шолји на ден, една по ручек и една пола сат пред спиење. Дали некој друг го има пиено овој чај и дали имс резултати?
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Teodora12345

  Teodora12345 Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2018
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Денес куипив Фитослим на doctors. Дали некој има искуство со овој чај и дали воопшто има ефект?
   
 5. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
  Го блокира апетитот и неможеш да јадеш количински и те држи сита подолго време.
  Иначе непостој ни чај ни таблети за слабеење. Се слабеј со исхрана.
   
  На SunnyGirl2 и SummerGirl им се допаѓа ова.
 6. Bonbonçe31

  Bonbonçe31 Активен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2018
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Јас го користам зелениот чај. Има ефекти. Ама пијам по 3-4 шојли на ден наместо турско кафе. Кафето многу го пиев 5-6 пати на ден сега го заменив со чајот и супер ми е плус и има ефекти ослабена сум. Незнам во килажа ама во обем осекам. Околу стомакот и плус одам во вц на почесто.
   
  На Osamena devojka, cresa-jagoda и SummerGirl им се допаѓа ова.
 7. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
  Гликоген,вода и солта се исфрла и зато се намалуваш во обем.
   
  На cresa-jagoda и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 8. Bonbonçe31

  Bonbonçe31 Активен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2018
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Изгледа ама сега засега добро е. Само што овие два дена сум потечена треба да добијам се надевам..
   
  На cresa-jagoda и vectra20 им се допаѓа ова.
 9. Galagriel

  Galagriel Нов член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
   
  На vectra20 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Galagriel

  Galagriel Нов член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Krastavica, limon, gumbir, caj od magdonos probano deluva kako ludo, nasabajle pred jadenje i navecer pred spienje po edna casa
   
  На Osamena devojka, Teodora12345 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 11. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  1.226
  Пол:
  Женски
  Iskustva so ova.?
   

  Прикачени фајлови:

  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
  Зелен чај и кофеин. Зелениот чај и кафето не се топачи на мсти така да ова е само маркетинг за перење пари :o
   
  На ludamaja10 и Osamena devojka им се допаѓа ова.
 13. Alex***

  Alex*** Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2017
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Женски
  Kade go zede cajot i dali ima efekti? :)

  Kako go pravis?so kolku voda?

  Zdravo,dali go pocna cajot?kaj go zede i dali ima efekti? Pozz
   
  Последна измена од модератор: 22 февруари 2019
 14. LadyyGaga

  LadyyGaga Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2012
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Здраво, не знам дали прашањето е соодветно за овде но сепак е поврзано со слабеење. Пишав на повеќе теми но никој нема одговорено, сакам да прашам дали некој користел медобил? Гледам имаат акција медобил голд пакет, околу 1900 денари е, со гратис крема за стрии и чај. Читам на една постара тема има различни коментари, ме интересира некој дали има користено и ефектот каков е? Дали вреди да се дадат толку пари? Благодарам
   
 15. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.372
  Пол:
  Женски
  @LadyyGaga Ако сакаш да ослабнеш, мој совет ти е активирај се, почни со вежбање и нормализирај си ја исхраната + 2 литри вода дневно пиј. Со тие 1990 денари откако ќе ги видиш резултатите почасти си се фустан, пар фармерки или чевли, намест да ги даваш за еден чај. И да го пиеш, ако не си ги промениш навиките и не почнеш да вежбаш, пак би ти се вратиле килограмите и повторно ќе бидеш на истото.
   
  На vectra20 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. saramila09

  saramila09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2017
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  3.632
  Пол:
  Женски
  received_1469397956525023.jpeg читав многу позитивни резултати имале од чајов дали некој знае или пиел од чајов?
   
  На tubus, Alex*** и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 17. Alex***

  Alex*** Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2017
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Женски
  Bas
  I jas bi sakala sa slusnam mislenja ako nelok go koristel...
   
 18. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.941
  Допаѓања:
  3.529
  Целулит микс од алкалоид пиел некој ?
   
  На Mayyya му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Maeve

  Maeve Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2017
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  798
  Пол:
  Женски
  Мене, ме интересира уште некое искуство дали има со чајов?
   
 20. SmartyWifey

  SmartyWifey Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Дали некоја го има пробано Herbal slim чајот со капки?
   
  На angelagirl123456 му/ѝ се допаѓа ова.