Слабеење со чај

Дискусија во 'Диети' започната од The-Queen, 13 февруари 2011.

 1. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  Ако мислите слабеење само со чај без никаква промена во исхрана и вежбање заборавете ;)
   
  На Nine25 и Animali им се допаѓа ова.
 2. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Od koj caj pies I kade go ima cena?
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.938
  Допаѓања:
  3.520
  Секаде има зрлен чај
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Ajde iskustva so DETOX TEA cajot?
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  30.213
  Читам многу задоволни од овој чај ,скапичок е 3000ден па да слушнам искуство ако некој го земал


  67278306_2641014349266461_3458565635359899648_n.jpg
   
 6. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.360
  Допаѓања:
  8.718
  Пол:
  Женски
  Моја другарка пиеше detox чај за слабеење и мислам дека имаше резултати. Мислам дека испи цела кутија чај и ослабе 4kg.
   
  На Alex.T и Osamena devojka им се допаѓа ова.
 7. tatjanasakalieva

  tatjanasakalieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  702
  денес баш гледав на страната на алкалоид има некој чај за слабеење, имам пиено од другите чаеви што им се се доста квалитетни , еве пример да земам ваков чај сакам да симнам 2кг колку време да го пијам , има некој пиено , искуства?(немора на акалоид било каков достапен да е само по маркети/аптеки...)
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.360
  Допаѓања:
  8.718
  Пол:
  Женски
  Ти го препорачувам detox tea чајот, моја другарка испи цела кутија од 20 ќесички и ослабе 4kg. Само што не сум сигурна дека го има по маркети или аптеки сепак можеш да провериш. Пиши ми лп ако сакаш да нарачаш ќе ти кажам од каде.
   
 9. AAKG

  AAKG Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  227
  Тие 4кг се вода,гликоген,натриум.
  1кг сало е 2цм волумен...
   
 10. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  1.608
  Пол:
  Женски
  И јас за ова влегов во темава.
  Многу кг качив од лекови и веќе не можам да се гледам,освен промена во исхрана и ова ако помага супер би било.
  А цената да ама па за 40 дена е.
  10-15 кг слебееле.
  Читав коментари на 22, 23 ден дека веќе 6-7 кг имаат изгубено.
   
  На tubus му/ѝ се допаѓа ова.
 11. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски
  Од каде може да се купи Iron Tea или Detox чај?
   
 12. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  1.197
  Допаѓања:
  7.463
  Пол:
  Женски
  на фб имаат страна
   
 13. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски
  Дали го има некоја од вас користено и дали имала резултати?
   
  На tubus му/ѝ се допаѓа ова.
 14. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски
  Го има некој користено?
  Ако да споделете искуства
   

  Прикачени фајлови:

 15. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  5.022
  Пол:
  Женски
  Колешка го пиеше ама ич не ослабе
   
  На Abracadaver и babybubu им се допаѓа ова.
 16. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  1.197
  Допаѓања:
  7.463
  Пол:
  Женски
  озбилно ?
  околу 2000 денари беше и зарем да нема ефекти ?
   
 17. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  5.022
  Пол:
  Женски
  Е па и она ги жали парите.. не ослабе ич
   
 18. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.198
  Допаѓања:
  21.121
  A да смените исхрана и да почнете да вежбате?
  Некни гледам и по ЖДМ групите пршуваат вакви прашања, за таблети, за чај...
  Ако веќе имате одвишок пари и сакате плус да земате нешто за слабеење, можете л-карнитин, барем поголем ефект има врз метаболизам на масти него глупостиве погоре. Ама не на своја рака, туку да се посоветувате со искусен фитнес тренер. И секако, зборам паралелно со добра исхрана и вежбање.
   
  На Angie1432 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски
  Убав ти е советот, ама можеби некој прашува информативно а во меѓувреме и вежба и е на некаков режим. Поздрав!
   
  На minne992 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. GlowGirl

  GlowGirl Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2019
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  Феминки, некоја искуство со чајов? Ми предизвика дијареа 4ти ден откако го конзумирам па ме интересира дали е нормално или да го прекинам? Пијам препорачана доза од 2-3 шолји дневно.
  П.С. Паралелно и вежбам и внимавам на исхрана, не е дека се потпирам само на чајов.
   

  Прикачени фајлови: