Слабеење со чај

Дискусија во 'Диети' започната од The-Queen, 13 февруари 2011.

 1. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.183

  се пие 2 дена по 1,5л на ден
  се пие 6 дена па се прави пауза од 2, па уште 6 дена?
  не сватив во овој дел :$
  Како 2 дена па 6 дена ?
   
 2. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.540
  Па така ќе го пиеш 6 дена и ќе направиш пауза од 3 дена и потоа продолжуваш на нови 6 дена :)
   
 3. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  453
  Јас денес си купив чајче Слим - микс за слабеење па дали ќе има ефект времето ќе покаже :$
  А и да си потпрашам дали некој го пие и дали има резултати?
   
 4. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.540
  Грешка грешка :D сум напишала 3 наместо 2 се извинувам :lol:
   
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.186
  Допаѓања:
  40.580
  мислам дека ми е 5 ден денес! малце сум ослабена! :D цело време сум на шоља
  и моментално сум на шоља хахахха со цигарчево и чајот
  па да ве позз :D
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.556
  Допаѓања:
  99.672
  Јас па од чајов денес ич ниту мочав,ниту нешто друго...онака ми е,обично,а еве ја пијам 5тата шоља...уште една дур да си легнам...ама,нешо не сум у ред изгледа.
   
 7. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.186
  Допаѓања:
  40.580
  лујџе бре, имаше еден чај на А1, прашав и пак прашувам! знае ли некој име и цена??? :D

  инаку јас ќе нарачам деновиве тие апчиња Лида дајдахуа, ги имаше на форумов, во Бг многу ги користат и многу се слабеело!
  ама 50е една кутија таму, а кај нас ги нема!
  Ама лудото си ги најде на нет, 5 кутивчиња 30е :D :D плус бесплатно ги праќаат!
  само што се чека 3 недели :D
  во една кутија има 30 апчиња и се слабее од 3-10 кила!
  превртев се на нет, да не се случајно исти ко Слим лајн, ама подруги се, подруг состав, и не најдов критики на нет...... па шта буде нека буде!
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.186
  Допаѓања:
  40.580
  од последниот пост до сега уште 3 пати бев по голема нужда :worried: леле бре, ќе се исцедам јас вака ако продолжам :worried:
   
 9. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  453
  Ќе може линк од апчињата :$ да си подразмислам дали да си зимам и јас,затоа што ако вака продолжам...тешко мене :tmi:
   
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.186
  Допаѓања:
  40.580
  На Alanna му/ѝ се допаѓа ова.
 11. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  Ве читам од првата страна...Очајно сакам да намалам некое килце,барем 5 :wasntme: ,и затоа утре решив да се наоружам со сите овие тревкички и јас да почнам..
  Незнам како се убедив,зошто многу ми е страв да не ми се вратат килограмите после :!:
  Нема такви шанси,така? :?:
  И уште нешто да прашам,кога ќе поминат и вторите 6 дена..се прави подолга пауза или..? :)
   
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.186
  Допаѓања:
  40.580
  абе викче чекај ние да ослабеме :D :D па после да се секираме за враќање на килцата :lol: A мислам дека не, само по 2 дена пауза... а јас се мислам дали и да паузирам :?:
   
 13. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  Ако се враќаат килцата,вие сте криви :!: :D
  Па мислам дека таа пауза од два дена има некаква улога,малце одмор за организмот,така да направи ја...Два дена ваљда не менуваат многу :wasntme:
   
 14. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  За паузата, треба да се прави, јас на пример, пијам три дена чај, и правам пауза ден-два, зависи од расположение..Не знам дали е правилен мојов начин, ама ќе пробам 6 дена по ред да пијам и да видам какви резултати ќе има...Ама и да не ослабам толку, ова е одличен начин за исфрлање на токсините, така да, придобивки има од него :)
   
 15. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.186
  Допаѓања:
  40.580
  и како оди кај тебе??? колку кила ослабе до сега?? :D
   
 16. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  ^па се на се, вкупно 4, ама зезнав со исхрана, па сега се враќам во нормала... Тебе како ти оди? :)
   
 17. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.186
  Допаѓања:
  40.580
  ааа не се мерам :D немам вага овде, ама се осеќам дека малце сум лизнала :lol: ама има време, ,мене ми е 5ти ден :) а нормално јадам.....
   
 18. principessaE

  principessaE Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  2

  4кг,а за колку дена,и мене ми требаат 4,5 килца..поздрав
   
 19. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  ^за десет дена отприлика...Ама штом имаш уште малку за симнување, кај тебе поспоро ќе оди...Сепак, ако го почнеш, очекувај барем кило ипол да симнеш првата недела ;)
   
 20. ss80

  ss80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  268
  Пол:
  Женски
  Здраво Феминки. Одамна не сум пишала ништо, па решив само кратко на оваа тема, бидејќи се што е поврзано со здравата исхрана и вежбањето е дел од моето секојдневие. Би сакала прво да ви укажам на сите дека без вклучување на некаква активност нема да се здобиете со постојани резултати. И што повеќе години имате, потешко ќе слабеете... Да не зборуваме дека гените се страшна работа:) Секоја жена се бори со килограмите, со брчките, и секоја сака да постигне ефекти максимално брзо, по можност веднаш. Но сите знаеме дека тоа е скоро па невозможно. Сакам да ве потсетам сите дека убавото тело е резултат на здрав живот кој подразбира здрава храна и физичка активност. За жал, 3 пати неделно за физичка активност не се доволно, особено не после 30тата година... Под физичка активност се подразбира и пешачењето, работењето по дома. Сега е зима, нормално е секоја од нас да кажи по некое килце, како резултат на долгото седење „на топло“... Летото е лек за оние кои имаат плус само 3-4 килограми. Но сите вие кои имате вишок на килограми или кои сакате да ја задржите фигурата - МОРА да се активирате. Во Скопје има многу места за вежбање. На youtube има бееееезброј видеа за вежбање по дома, во другите градови верувам дека има фитнес и аеробик клубови, места за трчање... Ви посакувам среќа на сите! А што се однесува до пиењето на чаеви за слабеење - многу сум против - тие само имаат лаксативно дејство кое е страшно ако го навикнете организмот да биде мрзелив и да ви треба чај секогаш кога сте се прејале!?! Ако некоја од вас има проблем со затвор, најдобар природен лек е лененото семе (малку сомелено), чија семе (мексичко семе Chia), овесни трици (не корнфлејкс кој е полн со шеќери и пченка=corn), 'ржани трици и печива (не леб обоен со кафеава боја?!), германски влажникав леб без брашно итн...
  Од друга страна, страстен чајопијач сум и мислам дека чајот од коприва, од магдонос и кралот на чаевите-зелениот се невидени поддржувачи во слабеењето и одржувањето на баланс во секој организам. Извинете за должината...