1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со чај

Дискусија во 'Диети' започната од The-Queen, 13 февруари 2011.

  1. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186

    се пие 2 дена по 1,5л на ден
    се пие 6 дена па се прави пауза од 2, па уште 6 дена?
    не сватив во овој дел :$
    Како 2 дена па 6 дена ?
     
  2. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Па така ќе го пиеш 6 дена и ќе направиш пауза од 3 дена и потоа продолжуваш на нови 6 дена :)
     
  3. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Јас денес си купив чајче Слим - микс за слабеење па дали ќе има ефект времето ќе покаже :$
    А и да си потпрашам дали некој го пие и дали има резултати?
     
  4. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Грешка грешка :D сум напишала 3 наместо 2 се извинувам :lol:
     
  5. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    мислам дека ми е 5 ден денес! малце сум ослабена! :D цело време сум на шоља
    и моментално сум на шоља хахахха со цигарчево и чајот
    па да ве позз :D
     
    На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Јас па од чајов денес ич ниту мочав,ниту нешто друго...онака ми е,обично,а еве ја пијам 5тата шоља...уште една дур да си легнам...ама,нешо не сум у ред изгледа.
     
  7. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    лујџе бре, имаше еден чај на А1, прашав и пак прашувам! знае ли некој име и цена??? :D

    инаку јас ќе нарачам деновиве тие апчиња Лида дајдахуа, ги имаше на форумов, во Бг многу ги користат и многу се слабеело!
    ама 50е една кутија таму, а кај нас ги нема!
    Ама лудото си ги најде на нет, 5 кутивчиња 30е :D :D плус бесплатно ги праќаат!
    само што се чека 3 недели :D
    во една кутија има 30 апчиња и се слабее од 3-10 кила!
    превртев се на нет, да не се случајно исти ко Слим лајн, ама подруги се, подруг состав, и не најдов критики на нет...... па шта буде нека буде!
     
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    од последниот пост до сега уште 3 пати бев по голема нужда :worried: леле бре, ќе се исцедам јас вака ако продолжам :worried:
     
  9. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Ќе може линк од апчињата :$ да си подразмислам дали да си зимам и јас,затоа што ако вака продолжам...тешко мене :tmi:
     
  10. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    На Alanna му/ѝ се допаѓа ова.
  11. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Ве читам од првата страна...Очајно сакам да намалам некое килце,барем 5 :wasntme: ,и затоа утре решив да се наоружам со сите овие тревкички и јас да почнам..
    Незнам како се убедив,зошто многу ми е страв да не ми се вратат килограмите после :!:
    Нема такви шанси,така? :?:
    И уште нешто да прашам,кога ќе поминат и вторите 6 дена..се прави подолга пауза или..? :)
     
  12. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    абе викче чекај ние да ослабеме :D :D па после да се секираме за враќање на килцата :lol: A мислам дека не, само по 2 дена пауза... а јас се мислам дали и да паузирам :?:
     
  13. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Ако се враќаат килцата,вие сте криви :!: :D
    Па мислам дека таа пауза од два дена има некаква улога,малце одмор за организмот,така да направи ја...Два дена ваљда не менуваат многу :wasntme:
     
  14. pumpkin

    pumpkin Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    119
    За паузата, треба да се прави, јас на пример, пијам три дена чај, и правам пауза ден-два, зависи од расположение..Не знам дали е правилен мојов начин, ама ќе пробам 6 дена по ред да пијам и да видам какви резултати ќе има...Ама и да не ослабам толку, ова е одличен начин за исфрлање на токсините, така да, придобивки има од него :)
     
  15. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    и како оди кај тебе??? колку кила ослабе до сега?? :D
     
  16. pumpkin

    pumpkin Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    119
    ^па се на се, вкупно 4, ама зезнав со исхрана, па сега се враќам во нормала... Тебе како ти оди? :)
     
  17. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ааа не се мерам :D немам вага овде, ама се осеќам дека малце сум лизнала :lol: ама има време, ,мене ми е 5ти ден :) а нормално јадам.....
     
  18. principessaE

    principessaE Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    3

    4кг,а за колку дена,и мене ми требаат 4,5 килца..поздрав
     
  19. pumpkin

    pumpkin Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    119
    ^за десет дена отприлика...Ама штом имаш уште малку за симнување, кај тебе поспоро ќе оди...Сепак, ако го почнеш, очекувај барем кило ипол да симнеш првата недела ;)
     
  20. ss80

    ss80 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    271
    Пол:
    Женски
    Здраво Феминки. Одамна не сум пишала ништо, па решив само кратко на оваа тема, бидејќи се што е поврзано со здравата исхрана и вежбањето е дел од моето секојдневие. Би сакала прво да ви укажам на сите дека без вклучување на некаква активност нема да се здобиете со постојани резултати. И што повеќе години имате, потешко ќе слабеете... Да не зборуваме дека гените се страшна работа:) Секоја жена се бори со килограмите, со брчките, и секоја сака да постигне ефекти максимално брзо, по можност веднаш. Но сите знаеме дека тоа е скоро па невозможно. Сакам да ве потсетам сите дека убавото тело е резултат на здрав живот кој подразбира здрава храна и физичка активност. За жал, 3 пати неделно за физичка активност не се доволно, особено не после 30тата година... Под физичка активност се подразбира и пешачењето, работењето по дома. Сега е зима, нормално е секоја од нас да кажи по некое килце, како резултат на долгото седење „на топло“... Летото е лек за оние кои имаат плус само 3-4 килограми. Но сите вие кои имате вишок на килограми или кои сакате да ја задржите фигурата - МОРА да се активирате. Во Скопје има многу места за вежбање. На youtube има бееееезброј видеа за вежбање по дома, во другите градови верувам дека има фитнес и аеробик клубови, места за трчање... Ви посакувам среќа на сите! А што се однесува до пиењето на чаеви за слабеење - многу сум против - тие само имаат лаксативно дејство кое е страшно ако го навикнете организмот да биде мрзелив и да ви треба чај секогаш кога сте се прејале!?! Ако некоја од вас има проблем со затвор, најдобар природен лек е лененото семе (малку сомелено), чија семе (мексичко семе Chia), овесни трици (не корнфлејкс кој е полн со шеќери и пченка=corn), 'ржани трици и печива (не леб обоен со кафеава боја?!), германски влажникав леб без брашно итн...
    Од друга страна, страстен чајопијач сум и мислам дека чајот од коприва, од магдонос и кралот на чаевите-зелениот се невидени поддржувачи во слабеењето и одржувањето на баланс во секој организам. Извинете за должината...