Слабеење со чај

Дискусија во 'Диети' започната од The-Queen, 13 февруари 2011.

 1. principessaE

  principessaE Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  2
  епа не знам и јас точно колку сакаам да ослабам имам моментално 58 а сакам барем 53 или 52,висока сум 1.68 одамна се мерев може и не сум толку,,стварно фала многу, Е дефинитивно го почнивам од утре,ке ви пишам за резултати..
   
 2. principessaE

  principessaE Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  2
  а заборавиви да те прашам за јадење,да се ставам на некоја диета или нормално да јадаам..фала :)
   
 3. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  ^па најдобро ти е да си имаш режим, секако дека така побрзо ќе ослабеш, и да не се повторуваме сега, ама физичка активност е потребна ;)
  и известувај за резултатите :)
   
  На principessaE му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Hova

  Hova Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  127
  Денес набавувам тревиве и јас почнувам со чајот... се хранам според „Обединети нации" трета недела, но за да има разултати оваа диета треба многу време. Јас порано ја држев три месеци и нема да верувате ама не ослабнав ни еден килограм,,, :) и си викам тоа е... не ја држам веќе, арно ама откако престанав почнав да слабеам...чуден ти е овој мој организам :?: .... ( да си признаам и трчав на кеј секој ден со еден ден во неделата пауза) Сега е ладно инаку пак ќе си трчкам... туку сакав да ве пршам... братучетка ми има бебе го дои, па колку би бил штетен чајов за неа или не дај Боже за бебуфчето( 6 месеци) :(
   
 5. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.184
  фалаа ќе пробам ;) :)
   
 6. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  5.274
  Допаѓања:
  120.458
  Девојки јас неам тенџере кое собира 3 кг, бидејќи сум студентка и во станот немам такво. И сега што да правам? Може да ја поделам количината на пример во едно да ставам 1,5 кг и во друго 1,5 и да ги соединам потоа, така што наместо 4 јас ќе ставам 2 кесички чај?
  Не бидува нели? :)
   
 7. Tabi

  Tabi Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  7
  ma kakov 4aj, kakvi bakra4i? Piev ap4inja slimline i za 3 meseci oslabev 8 kila. Go namaluvaat apetitot ve teraat da piete te4nosti a nemora da si skratuvate od slatkite obro4inja :) pozrdav
   
 8. ubavicata123

  ubavicata123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  9
  lele mnogu mi e strav od tie apcinja......
   
 9. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  Хм...Не би рекла баш дека апчињата се подобри од чајот...Сепак, ова е од природни состојки, а апчињата се ништо друго освен обични хемикалии, кои и не делуваат поинаку, освен на психата, и се уверуваш дека не ти се јаде...
  Јас ослабев 6 кила за месец ипол, без да локам апови, а сепак си јадев благо кога ќе ми се пријадеше (нормално, не во големи количини)
   
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.195
  Допаѓања:
  40.953
  да да, од се ќе ставиш пола, и секој ден ќе вариш :lol: што ќе праиш, тоа е :D Aма барем тазе е повкусен ;)
   
 11. del-fin

  del-fin Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  14
  БратуЧеткат ако сака да го пие Чајот нека поЧне кога ке престане да го дои бебето.Зосто таа внесува храна и теЧности во својот организам кои влиаат на млекото сто го пие детето.Не би рекла дека е здраво зосто Чајот тера по 3-4 пати во вецпо голема нужда а за моЧканје да неправиме муабет,а бебето нормално во денот кака по3-4 пати а нели пак и братуЧеткати да поЧни да го пие.Спорет мене нездраво посто и јас го доев моето до пред неколку месеци и дури несмеев да јадам и многу други работи зосто беа лути за преработка на млеко.
   
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.195
  Допаѓања:
  40.953
  луѓе денес 7 пати бев по нужда! не знам дали е ова нормално и здраво!?! :^)
  а по мала нужда не бројам не се брои, ама сигурно едно 15 пати :rofl:
  кажете ми дали е штетно!
  ок, јас сфаќам 2-3 па и 4 пати ама 7 пати и тоа
  голема количина
  и се приметува ослабена сум во струкот ама си јадам, не како што јадев
  јадам на пр
  за ручек чинија шпагети со сос
  малце смоки јадев и благо
  ама ова со вц ќе ме уништи! среќа што сме сами со мојов иначе тешка брука! :$ цел ден во вц го преседов
   
 13. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Аман бе :o 7 пати?? Во Гинис ќе те стават тебе :D

  Јас денес почнав и направив пола доза,али незнам баш дали го погодувам зошто правам од берен чај,а не со кесички(само зелениот во кесички).Ми се чини дека има многу лимон..можно е малку да го намалам во наредните "варења".

  А Лудо колку дена пиеш ти?
   
 14. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.195
  Допаѓања:
  40.953
  :lol: бруки.....инаку пијам 6 дена....денес ми е 6ти деб :rofl: Aма не планирам паузи..инаку за лимонот ја 3 ставам, со 4 јако ми е :rofl: а и мене ми беше првите денови со берен магдонос, зашто никаде не можев да најдам, ама среќа најдов :lol:
   
 15. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Абе лошо со диетава е што јас немам лап топ..нема да можам до компјутер да стигнам :D :D
  Ајде ќе пишам резултати,само нек се угоде :D
  Инаку мислам дека не е штетно што одиш толку често,баш ти се прочистува организмот ;)
   
 16. del-fin

  del-fin Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  14
  Лудо можеби многу јадес па така те тера ја сум била до 5 пати највеке ама само јадам руЧек и веЧера понекогас апнам некоја овоска.Мислам дека нисто нее страсно нема потреба за паника а запауза мислам дека треба да направис.Јас го пиам вака од понеделник до петок викенд не и така .а за магденосот сув ли го ставасе или свес зосто и јас нема па планирам да ставам берен свес. Колку кила симна ?
   
 17. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.195
  Допаѓања:
  40.953
  не се мерам, нема вага овде :D инаку не јадам многу, ехе пред 2 недели коооолку јадев па 2-3 пати одев само у вц! ајде ок, ќе напраам пауза од 2 дена па ќе продолжам!
  инаку јас прочитав дека чај од мента исто така слабеел?? :?: знае ли некој?
   
 18. GiaMarie

  GiaMarie Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  40
  Девојки чајов што го пиете иако е се од природни чаеви не е толку здрав колку што мислите, бидејќи го дехидрира организмот. Толку честото одење по голема нужда не е баш најарно, тоа значи дека организмот нема време ништо од здравите материи што ги внесувате во организмот да ги задржи бидејќи вие веднаш ги исфрлате. На подолги стази мислам дека може да ви направи проблеми и мислам дека не треба да претерувате со негова конзумација.
   
 19. principessaE

  principessaE Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  2
  Ма чајот е прекрасен и здрав пред се,сега се разбира во одредени количини,а за организмот знае тој што да задржи во себе не му се секирај ти,барем јас така мислам,поздраав
   
 20. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  102
  А вечер спремам што ми е потребно и ќе пијам и јас. Проблем ми е одењето во WC па барем од тој аспект да ми помогне , не мора 5-6 пати, барем еднаш во денот ќе бидам пресреќна. Ова моево не го бива не само што ме дебелее и воопшто не е здраво,ако чајов ми помогне ве частам . :pizza: или пак нешто диетално :)