Слабеење со чај

Дискусија во 'Диети' започната од The-Queen, 13 февруари 2011.

 1. GiaMarie

  GiaMarie Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  40
  Па јас се спремав да ги купам состојките и да пијам и случајно почнав муабает за тоа со стручно лице(чичко ми) и тој ми го кажа тоа што го напишав. Тој постручно ми објасни се јас тука тоа лаички го напишав. Битното е дека оваа комбинација на чаеви го дехидрира организмот и затоа не е препорачливо да се пие во големи количини и подолго време освен ако поради некоја потреба(не слабеење) ти биде препорачан од лекар и тоа не оваа комбинација туку секој чај одделно. Е сега јас го прашав, добро тогаш дај 2,3 дена да го пијам да си се прочистам барем :lol: и он ми кажа подобро не, да не го дехидрирам и пореметувам организмот за џабе. Јас сакав да споделам нешто со вас што дознав, не ве разубедувам да не го пиете, на вас останува изборот.
   
 2. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  102
  Не дека нема вистина во тоа што го велиш но мене нема да може да ме дехидрира, па јас во 10тина дена еднаш одам во вц, и сигурно е подобар од Кирколината што читам дека ја пиете, бидејќи колку што знам таа го уништува желудникот. Јас сите овие чаеви ги имам природни китки, па сега не знам по колку да ставам од секоја од нив.
   
 3. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.183
  Како ослаби за месец и пол 6 кила ? :)
   
 4. Hova

  Hova Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  127
  Да и јас така мислам....благодарам.... :)
   
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.347
  Допаѓања:
  97.360
  Ако ви е страв од дехидрација,пијте и 2 литри вода паралелно и земете си електролити од аптека,не се скапи.
   
 6. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  Денес незнам колку чај имам испиено и немам одено ниту еднаш во вц |(
  Дали нешто до мојот организам е или не го погодувам чајот,незнам :D
   
 7. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  Намалив исхрана, не јадам леб и пржено, а благо не си кратам, дури и по 100 грама чоколадо за готвење понекогаш кркам и око не ми трепка :) АМА чајот имаше најголема улога во сето тоа, и сега можам да си се пофалам дека уште едно килце си имам симнато! ЈЕЕЕЕЕ :angel: :lol:
  Да практикував и да вежбам, дефинитивно ќе симнев најмалце 10 кила, испробано е, ама пуста мрза бре! :lol:
   
 8. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.183
  Бравооо :D и јас пред една недела ја намалив исхраната се трудам да не јадам пржено и јадам по едно до две парчиња црн леб а за благо немам каснато освен житарки и мусли :( и сега ќе пробам со чајчево па ќе видиме што ме очекува
   
 9. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  Ух, ич да не се секираш за житарките и муслите ;) Камо јас да можев и од благото да се откажам...Ама ај, и вака се тера некако.....Ти само продолжи и ќе забележиш разлика, имај трпение само :) А за чајот, супер е, ама си има една "мана" а веќе си прочитала дека нема да се мрднеш од wc :)
   
 10. claudi00

  claudi00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  132
  Пол:
  Женски
  здраво дечки како сте? дај помагајте да ослабам кажете некој лек :D сакам да ослабам 8 кила мн сум се здевелила :( стомачето ми е големко ........
   
 11. simona.taseva

  simona.taseva Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  се извинувам „нова“ сум и некако се обидувам да ви се вклопам во разговорот бидејќи и мене ми треба слабеење :D но не можев да сватам за каков чај станува збор односно од какви состојќи се комбинира чајот.......Ч)
   
 12. GiaMarie

  GiaMarie Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  40
  Еве ги состојките.
   
 13. claudi00

  claudi00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  132
  Пол:
  Женски  а колку се ослабува од оваа диета со чајов .. и дали сестрати имасе некои ефекти .. ???
   
 14. GiaMarie

  GiaMarie Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  40
  Прочитајте ги убаво сите страни, девојките пишуваат за резултатите кои ги постигнале. Јас го немам пиено само ги постирав состојките од кои се прави чајот.
   
 15. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  102
  Си го направив чајот, сите состојки ми се природни, и да ви кажам мноооогу ми е вкусен. И да нема ефекти да не ми биде жал, уживам кога го пијам. Не знам дали е до мојата нова состојка :D Мислам по грешка наместо магдонос ставив нане, кога го осетив мирисот ми текна па си ставив и магдонос но остана и нането, и сега кога го пијам има многу убав мирис.
   
 16. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.183
  со wc-то си викам ќе издржам :D само незнам со чајов дали ќе ми се намали стомачево и спојлечињата :D :^)
   
 17. claudi00

  claudi00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  132
  Пол:
  Женски
  и јас си го направив и почнав да го пијам се надевам ке издржам само незнам колку ке има ефект :worried:
   
 18. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  102
  Добро ме интересира како е кај вас, кога приметивте резултати од чајот мислам со почесто одење во вц, не слабеење. Јас испив една доза од 3л и ништо до сега. |(
   
 19. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.183
  Па си испила 3л а тоа се за два дена...имај трпение ти од еднаш сакаш да ослабнеш
   
 20. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  102
  Да 2 дена пијам, вчера и денес. :) Само денешната доза ја испив малку порано, дека нели многу ми се допаѓа, сега до вечер со вода ќе продолжам.