Слабеење со чај

Дискусија во 'Диети' започната од The-Queen, 13 февруари 2011.

 1. simona.taseva

  simona.taseva Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Благодарам на Ем4е 711 што ги напиша состојките, па се надевам дека ке има ефект.....:)
   
 2. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  Кратко и јасно - ДА! :)
   
 3. claudi00

  claudi00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  132
  Пол:
  Женски

  јас денес почнав и нон стоп сум во wc :D се надевам дека ке ми се намали стомачетооо .....
   
 4. Em4e711

  Em4e711 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  164
  Цел форум почна да го пие чајов, изгледа и јас ќе морам да почнам хехехе
  Знаев дека има добри резултати од него..од туѓи искуства па за тоа и го пишав. Баш ми е мило : )
   
 5. claudi00

  claudi00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  132
  Пол:
  Женски

  е фала за тоа што ни го препорача.. но ме интересира дали стомачето ке ми се намали дали ке симнам некое килце ....
   
 6. alisa222

  alisa222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  44
  И мене многу ми се допадна слабеењето со чај и баш ке пробам . Јас оваа година многу се здебелив ама сега почнав да одам на аеробик и пилатес и гледам после вежбање да не јадам и сеа ке пробам и со чајот па ке видам какви ефекти ке има . :) Поздрав до девојчето што го даде рецептот за овој чај затоа што сметам дека е здрав и дека има ефекти . :)
   
 7. Em4e711

  Em4e711 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  164
  :) Фала...
  Инаку new info, од таму од кај што го дознав рецептот :)
  Значи, не треба да се претерува со чајот, ако се решите да ја пиете пак истата доза најдобро е да направите малку поголема пауза... како и што спомнав во еден пост, се што го има во поголеми количини не е убаво :) Поради тоа што (како што спомна една феминка), доведува до мала дехидрација, е сега не кај сите, ама можна е таква појава...: )
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.170
  Допаѓања:
  39.861
  Jас денес и утре сум на пауза! него ем4е, дали знаеш одприлика невестата колку време го пиела чајот??? :rofl: и ако можеш да дознаеш колку симнала супер ќе биде :lol: :lol: ќе ни напраиш голема услуга :)
   
 9. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  134
  Дали може да користам домашно сушен кантарион,магдонос и мајцина душица само зелен цај да земам во кесички и да почнам .?
   
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.170
  Допаѓања:
  39.861
  добредојде :* и да можеш и домашен, исто ти се фаќа :)
   
 11. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.183
  мене овој ден ми е втор па ќе се подржуваме и ќе кажиме за резултатите :) дај боже да симнам некое килце :angel:
   
 12. Em4e711

  Em4e711 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  164
  Пред свадба, пиеше една доза...значи така како што е напишан рецептот...со паузата и толку, колку точно имаше ослабнато нзз xD Вчера ми кажа дека сега пред некое време испила само пола дозна, што значи само до паузата и толку :)
   
 13. natasa31

  natasa31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  здраво еве од денес почнав и јас со пиенје на чајот па како ке оди ке видиме :?:
   
 14. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.170
  Допаѓања:
  39.861
  Cамо вчера пауза :D
  од денес пак, некако не можам без чајов, се навикнав на него многу, плус ме освежува :D и да нема ефекти баш ми е гајле, вкусен ми е чајов, само јас ставам 1 мала лажичка мед, а не 3 огромни, зашто не сакам благ чај, сакам без шеќер за да му го доловам вистинскиот вкус!
  истово важи и за кафето :D
   
 15. kristinamk

  kristinamk Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  4
  А КАКО СЕ ВИКА САЈОТ?
   
 16. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.170
  Допаѓања:
  39.861
  го имаш во предхосните страници рецептот, ем4е го има пишано :)
   
 17. Chocolateness

  Chocolateness Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Го има ли во аптеките и колку кошта отприлика? :)
   
 18. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.339
  Допаѓања:
  97.273
  Дечки,забегувате оффтопик.Во иднина ако ве интересира нешто,убаво прочешлајте ја темата,затоа што поставувате дупли прашања кои веќе се одговорени едно 10 пати претходно и друго,ако нешто ве интересира и е оффтопик,ќе ве молам преку лп разменувајте информации.
   
 19. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.768
  Допаѓања:
  110.457
  Чајот го пијам веќе 4 ден и не одам во wc. Велите дека не можете да станете од шољата, а јас не можам да дојдам до неа :) :D :) . Не знам зошто така, но мене чајот не ме тера да ка*кам, но ќе продолжам да го пијам, и онака пијам по 3 литри вода на ден па чајот добро ќе ми дојде во борбата со целулитот :D :) ;) .
   
 20. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  496
  Јас денес прв ден го пијам чајот и освен што почесто одам да мо*кам (што е и нормално) ништо друго не ми се случува во организмов. Инаку ептен ми е вкусен и си го пијам со ќеиф.
  За резултати малку ќе почекам (ако ги има воопшто)