1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со Cellules MD

Дискусија во 'Фитнес' започната од cherry91, 13 март 2011.

 1. cherry91

  cherry91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  33
  Драги мои дали некој го има користено овој производ и дали делува. Сакам да го порачам па да знам да не се излажам :)
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.640
  Допаѓања:
  149.307
  Не се слабее со чудово,се намалува само целулитот.А тоа не е слабеење.
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 3. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Може малку во обем само да се намали, поради масните наслаги, нели всушност тоа е целулитот....и да се отстрани.
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.640
  Допаѓања:
  149.307
  Целулитот е под кожата,тој ќе се намали.Ама масните наслаги под кожата,под целулитот,врз мускулите,односно салото,нема шанси!
   
 5. cherry91

  cherry91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  33
  Но значи сепак делува при отстранување на целулитот, јас баш и со него имам проблем вака не сум дебела. Ако некој го има користено нека ми каже нешто повеке во врска со него. Фала :)
   
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  а може некој подетално да објасни што е тоа??
  крема? апчиња?
  колку кошта?
  дали делува? каде се купува(ако се планира да се купи :rofl: )
   
 7. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Чашка за вакум од топ шоп. Мислам дека работи на струја, прави вакум и го влече целулиот, избива на површина, ако е малку го снемува, а кое многу после ептен лесно се отстранува површински коа е. Види на страната на топ што, си има убаво објаснето, и клип мислам има како функционира. Баше супер, само што за мене цената е висока :) 4000ден за просечен потрошувач е многу
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  ооооооо, за чашката ли бре???? :D :D
  и јас мислам дека е ефикасна, ама ко што кажа лилит, ќе си ја чекам на пазар 3 за 4-5 месеца!
  а не да се јадам после ко за релакс н тонов :envy:
   
 9. cherry91

  cherry91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  33
  ја имаа и оваа на пазар 3 ама стариот модел за 2000 ден. ама се чудам засто ја продава ако функционира :D
   
 10. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.750
  Пол:
  Женски
  Девојки јас го имам постариот модел и од него освен што трајно ми испукаа капилари ништо позитивно не се случи.Мојот совет е СТОЈТЕ ПОДАЛЕКУ ОД ОВА ЧУДО !!!
   
 11. spanko

  spanko Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  522
  И стариот модел функционира и тоа доста добро, јас го имам дома ама никогаш не сум го користела повеке од 10 дена по ред, а тоа е сепак малце време за видливи поголеми резултати! Сепак за масажа е одличен и уверена сум дека со редовно користење месец-два би имало wow ефекти ама кој да издржи секој ден по 30 мин во стоечка положба некако пасивно ми е многу! Сепак на рачната масажа и нема замена... како немав некој дечко професионален масажер :rofl:
   
 12. cherry91

  cherry91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  33

  Зошто ти испукале капиларите може ти се слаби, или на сува кожа може не треба, сега ме стави во мисла
   
 13. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.750
  Пол:
  Женски
  Го користев по упатсвото и секогаш прво мачкав или антицелулитна крема или бебешко масло и никогаш не се осмелив да го пуштам на најсилно. По некое време на бутовите забележав испукани капилари .Морам да напоменам дека до сега ,а имам 31 година на друго место од телото немам испукан капилар и дека не може да е коинциденција ,јас сум сигурна дека од тоа ми испукаа капиларите.
   
 14. cherry91

  cherry91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  33
  АИТ се е можно и мене малце не ми е верно ова се плашам и кожата да не ми се развлече па после што ке правам, ке се одлучам изгледа за тонот, ама сепак ако има некој друго мислење нека пише сакам да знам повеке .
   
 15. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  баш сега го гледав ова на рекламата и сакам да прашам дали дејствува... не е за мене за мајка ми е ... јас си го намалив целулитот со релакс&тоун ама мајка ми не може многу има.... ако го има некој користено нека каже резултати освен АИТ оти сакам да слушнам повеќе мислења.... тоа до душа зависи од кожата..... ама сепак... :)
   
 16. cherry91

  cherry91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  33

  И јас сакав да знам ама некако слабо од мислења па си го купив relax and tone , ја прашав и таа продавачката ми рече слабо го земале аит малце ме заплаши а и ми беше страв за не ми се истегна кожата,relaxot го купив во април ама немав време да го користам мн обрски околу фаџ ова она, е сега заврсив и се факам здраво за работа, после масажата се виткам во фолија и вежбам се надевам дека ке успеам, вас ви помогна. позз
   
 17. miljkovic

  miljkovic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  363
  Имам коментирано во врска со овој препарат и искрено го користев 10дена и после тоа имав многу обврски и не продолжива да го користам, ама мајка ми викаше дека намален ми е и дека кожата ми станала помека :^) , за сега пофторно се вратам во првобитната состојба :@
   
 18. mona22

  mona22 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.858
  јас го имам тоа чудо ама за ништо не вреди така ми стои еден лекар ми кажа дека кожата ке ми биде опуштена надоле и пукаат капилари така да не се лажете да го купите тоа е чиста глупост џабе трошење пари