1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со Cellules MD

Дискусија во 'Фитнес' започната од cherry91, 13 март 2011.

  1. cherry91

    cherry91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    33
    Драги мои дали некој го има користено овој производ и дали делува. Сакам да го порачам па да знам да не се излажам :)
     
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Не се слабее со чудово,се намалува само целулитот.А тоа не е слабеење.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  3. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Може малку во обем само да се намали, поради масните наслаги, нели всушност тоа е целулитот....и да се отстрани.
     
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Целулитот е под кожата,тој ќе се намали.Ама масните наслаги под кожата,под целулитот,врз мускулите,односно салото,нема шанси!
     
  5. cherry91

    cherry91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    33
    Но значи сепак делува при отстранување на целулитот, јас баш и со него имам проблем вака не сум дебела. Ако некој го има користено нека ми каже нешто повеке во врска со него. Фала :)
     
  6. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    а може некој подетално да објасни што е тоа??
    крема? апчиња?
    колку кошта?
    дали делува? каде се купува(ако се планира да се купи :rofl: )
     
  7. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Чашка за вакум од топ шоп. Мислам дека работи на струја, прави вакум и го влече целулиот, избива на површина, ако е малку го снемува, а кое многу после ептен лесно се отстранува површински коа е. Види на страната на топ што, си има убаво објаснето, и клип мислам има како функционира. Баше супер, само што за мене цената е висока :) 4000ден за просечен потрошувач е многу
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ооооооо, за чашката ли бре???? :D :D
    и јас мислам дека е ефикасна, ама ко што кажа лилит, ќе си ја чекам на пазар 3 за 4-5 месеца!
    а не да се јадам после ко за релакс н тонов :envy:
     
  9. cherry91

    cherry91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    33
    ја имаа и оваа на пазар 3 ама стариот модел за 2000 ден. ама се чудам засто ја продава ако функционира :D
     
  10. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Девојки јас го имам постариот модел и од него освен што трајно ми испукаа капилари ништо позитивно не се случи.Мојот совет е СТОЈТЕ ПОДАЛЕКУ ОД ОВА ЧУДО !!!
     
  11. spanko

    spanko Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    522
    И стариот модел функционира и тоа доста добро, јас го имам дома ама никогаш не сум го користела повеке од 10 дена по ред, а тоа е сепак малце време за видливи поголеми резултати! Сепак за масажа е одличен и уверена сум дека со редовно користење месец-два би имало wow ефекти ама кој да издржи секој ден по 30 мин во стоечка положба некако пасивно ми е многу! Сепак на рачната масажа и нема замена... како немав некој дечко професионален масажер :rofl:
     
  12. cherry91

    cherry91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    33

    Зошто ти испукале капиларите може ти се слаби, или на сува кожа може не треба, сега ме стави во мисла
     
  13. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Го користев по упатсвото и секогаш прво мачкав или антицелулитна крема или бебешко масло и никогаш не се осмелив да го пуштам на најсилно. По некое време на бутовите забележав испукани капилари .Морам да напоменам дека до сега ,а имам 31 година на друго место од телото немам испукан капилар и дека не може да е коинциденција ,јас сум сигурна дека од тоа ми испукаа капиларите.
     
  14. cherry91

    cherry91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    33
    АИТ се е можно и мене малце не ми е верно ова се плашам и кожата да не ми се развлече па после што ке правам, ке се одлучам изгледа за тонот, ама сепак ако има некој друго мислење нека пише сакам да знам повеке .
     
  15. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    баш сега го гледав ова на рекламата и сакам да прашам дали дејствува... не е за мене за мајка ми е ... јас си го намалив целулитот со релакс&тоун ама мајка ми не може многу има.... ако го има некој користено нека каже резултати освен АИТ оти сакам да слушнам повеќе мислења.... тоа до душа зависи од кожата..... ама сепак... :)
     
  16. cherry91

    cherry91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    33

    И јас сакав да знам ама некако слабо од мислења па си го купив relax and tone , ја прашав и таа продавачката ми рече слабо го земале аит малце ме заплаши а и ми беше страв за не ми се истегна кожата,relaxot го купив во април ама немав време да го користам мн обрски околу фаџ ова она, е сега заврсив и се факам здраво за работа, после масажата се виткам во фолија и вежбам се надевам дека ке успеам, вас ви помогна. позз
     
  17. miljkovic

    miljkovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    363
    Имам коментирано во врска со овој препарат и искрено го користев 10дена и после тоа имав многу обврски и не продолжива да го користам, ама мајка ми викаше дека намален ми е и дека кожата ми станала помека :^) , за сега пофторно се вратам во првобитната состојба :@
     
  18. mona22

    mona22 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.858
    јас го имам тоа чудо ама за ништо не вреди така ми стои еден лекар ми кажа дека кожата ке ми биде опуштена надоле и пукаат капилари така да не се лажете да го купите тоа е чиста глупост џабе трошење пари