1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со Orbitrek

Дискусија во 'Фитнес' започната од Yvona, 17 јануари 2010.

  1. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Дома имаме Орбитрек, ама кој го гиба.. :|
    На почетокот се зајачав, ќе вежбам, ќе вежбам.. ама ми исчезна волјата одма.
    Плус ми беше страв да не напрам уште поголеми бутини, си ги имам доволно големи, односно целта ми беше да ги ослабам малце, но не и да напрам мускули.... е сега..
    :? :worried:ilent:
     
  2. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    :mrgreen: А да кажам, почнав од денес, готово, вежбам и на музика, вртам хулахоп - МОРА да ослабам 3-5 кг :mrgreen:
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    На физичко :lol: :lol: :lol:
     
  4. valenTina.bT

    valenTina.bT Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    10
    Imam orbitrek elite ama ne vezbam mn ...Nemam vreme :(
     
  5. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    Да, и јас да си кажам од ДЕНЕС почнувам да вежбам секој ден минимум по 30 минути до еден час зависи како сум со обврските.Аааа па мора веќе да се почне доста одлагав хаха доаѓа лето тесни маички ова она мора да се стокмиме малку
     
  6. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516

    Абе дома имам 8) Жолт :lol: Ела заедно ќе вртиме :lol:

    А.срцушка - со среќаааааа ;)
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :lol: :lol: :lol: Абе се зезав, И јас имам, розев :D
     
  8. Mija

    Mija Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    25
    На најлесен отпор нема да тонираш мускули туку само ке слабееш.За да направиш мускули и не е така лесна работа треба вежбање и вежбање со тежок отпор затоа ако сакаш само да ослабиш вежбај со минимален напор,комбинирано со здрава храна и мислам дека ќе има видливи резултата а и немој да се откажуваш така лесно треба малку време да помине и вагата ке покаже некое килце помалку... ;) :D
     
  9. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    Женски ништо од моево вежбање . Да се извадам со тоа дека имав обврски бла бла божеее каква сум ... Цк,од утре почнувам!Чесен збор :D
     
  10. sarah.key

    sarah.key Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    23
    сакам да купам орбитрек ама тој од топ шоп не ми изгледа многу добар. Го пробав во Рамстор и некако целиот е како расклатен, па барем таму треба да биде како што треба ако сакаат луѓето да купуваат :( Гледав орбитрек и во Биди фит ама не знам дали е ок.... знае некој да ми каже кој е подобар ?

    поздрав и со среќа со вежбањето :)
     
  11. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Разгледај ваму www.fitnessmk.com , имам одено во нивниот салон, ако може така да се каже, зошто се наоѓа во стан на втори-трети спрат, но имаат доста избор, а и ми се виде квалитетно да бидат искрена. Можеш да се јавиш, ќе те пречекаат пред зграда па можеш да си разгледаш. Поздрав
     
  12. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Мија - фала на советот :) :) :) Ми ја расчисти дилемата во врска со отпорот (лесен за слабеење, тежок за мускули)
     
  13. zija

    zija Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    5
    zdravo na site ; ja kupiv orbitrek i mnogu sum zadovolna sega za sega go koristam sekoj den po 20=30 min i e super go imam edna nedela sakam da oslabab malku , neznam dali e dovolno toa za da imam nekoi efekti :clap:
     
  14. zija

    zija Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    5

    jas kupiv vo bidi fit pred edna medela i toj ja sto go kupiv cini 9600 den i super e mnogu sum zadovolna
     
  15. sarah.key

    sarah.key Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    23
    ЗИја ама тој орбитрек истиот е со топ шоп или не ? пошто таму е 13000 . и има ли гаранција ?
     
  16. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    И јас 13.000 илјади го купив.. тој шо е 9600 дан е постара верзија?
     
  17. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.088
    Моја препорака...од лично искуство...се зезнав поштено што го купив нов...
    Побарајте по интернет огласиве има на старо да си купите нечепнати,чичка нови по пола цена.Се знае зошто ги продаваат,мислеле дека ќе вежбаат,ги купиле фаќаат прашина и ги продаваат да не им седат за џабе...
    Една другарка си купи така,коска и е орбитрекот.Јас на ново со гаранција демек,ми се зезна дел,почна да крцка и си платив за поправка,иако беше под гаранција,демек јас сум го зезнала,а нема врска!
    Видете на пазар 3 сигурно ќе најдете некој за евтини пари и тоа не од топ шоп ко играчка што е,туку полупрофесионален.Јас мојот го земав од вучко и сум задоволна,ама не сум задоволна што избрзав и не побарав во оглас.
     
    На danijela5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. sarah.key

    sarah.key Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    23
    гледав некои огласи во биди фит и фитнес мк дека новиот орбитрек елит е околу 10,000 ден. пишува дека е најновиот модел ама треба да отидам и да проверам.
     
  19. zija

    zija Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    5
    vidi vo bidi fit ima poveke vidovi na orbitreci ,istite od top sop tie sorabotuvaat istite proizvodii se i vo bidi fit . orbitrekot sto go zemav jas e so magneten otpor i e 8990.den so montaza izleze 96oo. toj sto e na top sop tamu mislam e 10000.orbitrek platimum,a orbitrek elit e 13000, ama tie e so kaisi se razlicni i po bucni od ovoj ja sto go kupiv ,naj dobro e da odis tamu i da vidis ke ti objasnat nekoi raboti sto treba da gi znaes ke gi probas dvata i ka vidis samata
    jas barav sekade na cenata tuka bese najdobra istite na drugo mesto se i poskapi i se doplaka za montaza i prevoz .
    mnogu zavisi i do koja kilaza e ako e do 100kg e poevtin ako e do130 e poskap .so garancija od edna gogina i so ovlasten servis
    orbitrecite so kais sto se reklamiraat kaj nas veke ne se proizveduvaat proveriv na nekolku mesta sega site novi proizvodi se so magneten otpor
     
  20. zija

    zija Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    5
    ne se razmisluvaj mnogu ima i mnogu <nasminkani > napraveni se da izgledaat novi a vsusnost se stari imav takvo iskustvo so totaldjim nalik bese nov ama koga go donesov doma pola lageri ispadnaa i faleaastrafovi se iznamacim dodeka go opraviv pozzzzzzzzzzzzzzzzz novo si e novo baska se pod garancija 1 god.