Слабеење со Orbitrek

Дискусија во 'Фитнес' започната од Yvona, 17 јануари 2010.

 1. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  3.256
  Пол:
  Женски
  Јас си се зачудив од самата себе. :D
  Немам вежбано можеби 3 месеци, се заборавив, изгубив и кондиција и се’. Денес повторно почнав да вежбам и си пронајдов тактика: Dexter + орбитрек = еден час успешно вежбање.
  Порано кога ќе почнев да вежбам, првиот ден почнував со 5 мин, вториот накачував +5 и така полека зголемував, поради тоа што не можев да издржам од еднаш толку многу (или до психата било). Постојано го гледав тајмерот, и буквално ги броев секундите и едвај чекав да завршам, како да ми беше нешто што со сила го правам.
  Ама овој пат - се заборавив вежбајќи :D се загледав во серијата, една епизода трае околу 50тина минути. И се чувствувам толку добро, свежо и полна со енергија после вежбањево - мераци.
  Од сега само Декстер ќе ме дружи при вежбање. :!::muscle:
   
  На Animali, blonde_supergirl и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 2. cyberlady

  cyberlady Активен член

  Се зачлени на:
  18 април 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Денес ми стигна Орбитрек Платинум ама малку крцка кога вртам. Нормално ли е тоа?
   
 3. rider

  rider Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Не знаев каде па еве тука да прашам: Има ли некој да го продава својот орбитрек ама исправен?. Има огласи ама од каде да знам дали е исправен, и не е некоја копија. Па наместо поефтино мене дупло да ме фати. Секоја информација е добредојдена. ☺️
   
 4. Nastya9

  Nastya9 Активен член

  Се зачлени на:
  4 април 2017
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Јас имам орбитрек веќе 7,8 години. Најбитно сакам да кажам дека не ми е купен од топ шоп туку друга продавница за фитнес справи (оддамна беше па не ми текнува како се викаше:|). Го купив 8000 и можеби малку повеќе брчи од оној на топ шоп, но премногу е ефикасен. Како помала имам многу ослабено од оваа справа, со тоа што се хранев исто како претходно но вежбав првиот ден 30мин, па 40,50 и продолжив со 1 час вежбање. За два месеци луѓето не можеа да ме препознаат. Најважно е да кажам дека резултати има на секој дел од телото и дека не е важно од кај сте го купиле и што сте го купиле. Доколку бидете упорни, што и да вежбате редовно ке имате резултати ;););)
  П.с. деновиве почнав пак да вежбам, па ќе ви пишам за резултати после 1 месец :inlove::inlove::inlove:
   
  На Kolin, Avokado и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 5. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  4.564
  Допаѓања:
  6.289
  Пол:
  Женски
  I jas sega pocnav da odam na aerobik I vezbam I na orbitrek I super mi e oslabev 2kila no na ishrana ta ne vnimavam mnogu
   
 6. Nastya9

  Nastya9 Активен член

  Се зачлени на:
  4 април 2017
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Колку време веќе одиш?
   
 7. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  4.564
  Допаѓања:
  6.289
  Пол:
  Женски
  Ami okolu 1 mesec
   
 8. Arendelle

  Arendelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2017
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  7.398
  Пол:
  Женски
  Кога вежбам на орбитрек слушам музика така не гледам на тајмерот, побрзо мине време и поубаво се чуствувам, ја исфрлам негативната енергија. Неделно 3-4 пати вежбам околу 45 минути до час. Ефект има, постегнато се чуствувам.
   
 9. sinoli4kaaaaa

  sinoli4kaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Zdravo. Koj e podobar orbitrek elite ili orbitrek platinum? Blagodaram
   
 10. Natalyy123

  Natalyy123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2017
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  Има и други справи што се слични на Орбитрек а функционираат по истиот механизам како и него и се многу поевтини. Јас лично го имам Орбитрек дома и сум задоволна бидејќи навистина има резултати-не само што сум позатегната, туку и метаболизмот ми е забрзан и сета негативна енергија испарува. Ама тоа не е поради Орбтирекот, истиот ефект можеш да го имаш и на други справи = ја во теретана возам на друга справа што не е Орбитрек а го има истиот ефект.
   
  На rider му/ѝ се допаѓа ова.
 11. peperutkaxxx

  peperutkaxxx Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2014
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  Некој за продавање Орбитрек ?:D
   
 12. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.605
  Допаѓања:
  13.494
  Пол:
  Женски
  Да не има некоја феминка што продава орбитрек?
   
 13. peperutce777

  peperutce777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  61
  Ако продава некоја девојка орбитрек од Битола нека ми пиши
   
 14. toothless

  toothless Нов член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  I jas baram orbitrek.. ako prodava nekoj od Skopje neka mi pise:)
   
 15. cloud

  cloud Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2012
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  1.577
  Пол:
  Женски
  Сакам да купам орбитрек.

  Не сакам да слабеам само сакам да ги зацврстам мускулите на нозете, рацете и стомакот па дали би ми бил од корист за тоа?
   
 16. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.360
  Допаѓања:
  3.582
  Пол:
  Женски
  Би ти бил, ќе го регулираш на поголем отпор. :)
   
  На cloud му/ѝ се допаѓа ова.
 17. HanaArs

  HanaArs Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Здраво, Каква исхрана е најпрепорачлива додека вежбаш со Орбитрек, мислам на поконкретно мени? Фала многу :)
   
 18. Bella*

  Bella* Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  1.441
  Допаѓања:
  7.369
  Пол:
  Женски
  Лелеее ова Орбитреков го гледам како закачалка кај моите веќе со години (facepalm) :rofl:никој не го пипа хаха,ќе прашам дали им е за давање и ќе пишам ако има некој заинтересиран
   
 19. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  812
  Допаѓања:
  1.424
  Колку е максималната тежина на човек кој вежба на орбитрек :) ? Имаше некое ограничување, знам, ама не ми текнува... 115 kg?
   
 20. JoanaS

  JoanaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  2.824
  Пол:
  Женски
  Дали со орбитрекот можи да се намали стомакот..т.е да се ослаби..или повеќе е за нозете?