Слабеење со Orbitrek

Дискусија во 'Фитнес' започната од Yvona, 17 јануари 2010.

 1. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.067
  Допаѓања:
  52.384
  Пол:
  Женски
  Да, нозе, задник, па дури и раце. Само јас ставам на потешко, да има отпор.
   
  На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  3.713
  Допаѓања:
  17.002
  Пол:
  Женски
  @NarCis@ колку пати неделно вежбаш и по колку време? Кога запримети резултати? Сакам да го купам, немам време за теретана и слично, а 5-10 кг. сакам да намалам.
   
 3. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.067
  Допаѓања:
  52.384
  Пол:
  Женски
  Кристина, не вежбам веќе месец дена, почна многу да шкрипи, а дома сме кнап со време да го средиме. Инаку вежбав секој ден по 15-20 мин. Ама после тоа вежбав и други вежби, а со орбитрекот ми беше како загревање. Резултати кај мене имаше за прилично брзо време, со тоа што не толку на вага, колку во изглед, затегнатост, најмногу на бутови.
   
  На didisi, eli25, kristina.k и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. net-tet

  net-tet Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  7
  Девојки јас продавам орбитрек, нов нов, по поволна цена. Повеќе инфо ибокс. Благодарам.
   
 5. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.377
  Допаѓања:
  66.800
  Браво Нарцис... Кај мене немало некој ефект. Макс.сум вежбала по 40,45 мин. Некако се откажав скроз од него ама сепак не ми се продава "скапата закачалка" што би рекол маж ми :D
   
  На NarCis@ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.098
  Допаѓања:
  7.138
  Пол:
  Женски
  Може прашањето не е за тука, ама не знаев каде да го поставам.
  Ви се има ли случено мониторчето да се расипе? Колку би чинела поправка отприлика?
   
 7. MinaFe

  MinaFe Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2012
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  13
  Здраво девојки,
  вчера почнав да вежбам на орбитрек и извртив 30 мин на секои 10 мин правев пауза по 2мин. Мислев дека нема да можам да станам од болки во нозете ама ништо не осеќам. Дали е нормално или нешто не е во ред со орбитрекот?
   
 8. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.098
  Допаѓања:
  7.138
  Пол:
  Женски
  Сакав да прашам колку калории отприлика се губат за 1 час вртење на орбитрекот? Затоа што мониторчето е расипано и немам претстава колку трошам. А досега немам вежбано, таков ми го дадоа, кај и да е ќе го носам на поправка.
  Стрелката за отпорот околу 30 мин е свртена кон мене на долната страна и уште 30 мин надесно.
  Фала однапред. :)
   
 9. seka87

  seka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2013
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  79
  Кај мене на среден отпор на секои 10 мин по 50 калории...е сега рачунај за 60 мин отприлика 300 калории. Јас вежбам претежно по 40 мин и завршувам со 200 калории. Поздрав :)
   
  На eli25 и GoodGirl45 им се допаѓа ова.
 10. Ordinary

  Ordinary Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  49.220
  Проба да замениш батерија?И јас случајно дознав дека има батерија
   
 11. nikyshka66666

  nikyshka66666 Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Zdravo zenski ,
  dali Orbitrek regulira celulit ?
   
 12. GlowGirl

  GlowGirl Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2019
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, ме интересира дали знаете како би транспортирале орбитрек, односно дали има можност за лесно расклопување и склопување, или сепак е подобро да не се чепка и да се префрли така како што е?
   
 13. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.098
  Допаѓања:
  7.138
  Пол:
  Женски
  Единствено да ги извадиш рачките за рацете, друго не верувам дека би требало да се чепка.
   
  На GlowGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Kolin

  Kolin Активен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2019
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Вчера го купив Орбитрек Елите, долго време го мислев, инаку се трудам да се придржувам на хроно исхрана, ама со работни обврски па мали деца потешко ми оди. Не ми треба многу да намалам во тежина, 5-6 кг да симнам ќе биде топ, ми треба за оформување на телото, нозе, стомак, горниот дел на рацете, мислите ќе имам ефект? Колку време да возам дневно, вчера од љубопитност 5 пати по 5 мин, ама сакам план да направам... помош, благодарам
   
 15. GlowGirl

  GlowGirl Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2019
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  Јас скоро земав платинум, на почетокот едвај извозував 20мин, со тек на време зголемував и сега вртам по 40-45мин. Ги имам испрочитано сите мислења на темава и генерално важи тоа дека на послаб отпор е за слабеење, а на посилен за оформување и дефиниција. Се надевам дека колку толку ти помогнав :)
   
  На Kolin му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Kolin

  Kolin Активен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2019
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Вчера и јас 20 мин реков за старт на планот ама денес нозете не ме држат, листовите ме болат, рацете малку помалку... Ама претпоставувам така е нормално, да издржам првиве недела две, па ќе се навикнам и на побрзо темпо. Сега засега планирам на најслаб отпор да возам.
  Фала ти за информацијата. @GlowGirl
  Убабо е да имам мотивација плус, кои се твоите резултати досега, и дали си генерално задоволна?
   
 17. Elenpelen

  Elenpelen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2017
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  281
  Пол:
  Женски
  Со години вежбам на истиот тип орбитрек. Дневно по 40-50 минути, 4-5 пати неделно, на среден отпор, средно темпо. За раце нема некој ефект, додатно вежбам со тегови, ама на нозе и задник сменив форма уште првите месеци кога почнав да го користам. Мене ми е супер, посебно во услови кога морам дома да вежбам, немам време за друго.
   
  На Kolin му/ѝ се допаѓа ова.
 18. GlowGirl

  GlowGirl Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2019
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  Јас сум презадоволна, после две недели веќе ми лизна стомаков, на нозете се виткам со фолија и дополнително поти и се надевам топи, мене ми е најбитно да ослабнам, а за тоа треба и малку повеќе време и трпеливост.. Резултати за 2-3 недели, ќе ве известувам :)
   
  На Elenpelen и Kolin им се допаѓа ова.
 19. Kolin

  Kolin Активен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2019
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Ова ми се допаѓа, ако и кај мене има ефект уште во првите недели, ќе бидам презадоволна. Планирам да терам долгорочно.
  Како што спомна @Elenpelen погоре, немам ни јас време за нешто друго, а и поекономично е вака, нели?
  Ќе се сликам за она пред и после , ептен мерак имам на таква фотка. Во црни тесни хеланки и маичка на прерамки. хм...:muscle:
  Едвај чекам да си го видам телото такво какво што ми беше пред само две години.
  По породувањето со втората ќерка за скоро 6-8 месеци си бев старата ама што се случи потоа не знам.(facepalm)
   
  На Elenpelen му/ѝ се допаѓа ова.
 20. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  977
  Пол:
  Машки
  Немој со фолија, само полошо правиш. Дополнително се потиш со фолијата и губиш течности и минерали и го дехидрираш организмот. А мастите така воопшто не се топат. Процесот на разградување на мастите се одвива откако делото ќе ги потроши залихите на гликоген(јаглехидрати складирани во телото околу 500гр=2000кцал) , е тогаш за енергија телото троши масти.:D:o
   
  На Desi1991k, Kolin и GlowGirl им се допаѓа ова.