1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со Orbitrek

Дискусија во 'Фитнес' започната од Yvona, 17 јануари 2010.

  1. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    На каков отпор вежбаш за слабеење?
    Јас немам вежбано недела и пол , се немам ниту мерено и мислам дека ги вратив и тие 3-4 кг што ги симнав претходно.
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    Како да видам на кој отпор? Менувам три нивоа обично .
     
  3. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    Мислев дали на послаб или на потежок.
    Како што читав низ темава полесен е за слабеење, потежок е за тонирање.

    Кај мене кога ептен ќе го стегнам отпорот се чувствува, инаку ист ми е ако сакам барем малку да зголемам. Најверојатно ми е расипан.
    Во врска со исхрана, бев на кето, ама минатата недела пак јадев и благо и јаглехидрати и се. Стварно незнам веќе што да превземам а да не се вртам со круг дека едвај ги симнав и тие 3-4 кг. Ако имаш некој предлог би ми бил добредојден.
     
  4. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    И јас незнам. Не сум се ни потрудила. Ова дојде случајно ,баш се изненадив и јас. Имаше период кога не јадев благо,газирано па воопшто не симнав кг.
    Можеби треба да почнеш со трчање, аеробик....
    Кај сестра ми хрони има доста влијание, дали си ја видела и оваа диета?
     
  5. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    Потешка ми е хроно од кето, затоа и ја избегавам.
    Незнам се мислам дали да вежбам и да бидам во калориски дефицит, а да си јадам од се по малку. Може па така повеќе ќе имам ефект :D
     
    На GlowGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Ако почнува да крцка можно е да се скинат штрафовите на рачките за брзо време. Јас до сеа 2 штрафови сменив:x
     
  7. GlowGirl

    GlowGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2019
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    194
    Пол:
    Женски
    Јас баш на овој начин ослабев, многу, ама и имав доста за симнување, кога се 3-4 кг у прашање потешко оди.. Еве јас последниве 5 кг што имам намера да ги симнам, со тешки маки, вагата не мрда 3 недели.
     
  8. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    Ослабна со хроно или со калориски дефицит?
    И јас имам околку 10 кг за симнување.... и нон стоп се вртам во круг.
     
  9. GlowGirl

    GlowGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2019
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    194
    Пол:
    Женски
    Калориски дефицит. Си пресметав со калкулатор на интернет, до сега функционираше. Моментално стагнирам ама сегде кај што прочитав е нормално..
     
  10. ShtruMfeticka

    ShtruMfeticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2017
    Пораки:
    649
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки. Ве молам за помош Во план сум да купувам орбитрек па би ве замолила за предлог ако може. Кои орбитреци се убави, јас иначе сакам со дисплеј, да ми кажува минути, потрошени калории итн...
    Исто ме интересира дали има ефект на слабеење без диета, на пример да го поднамалам јадењето и да вежбам секој ден по 40мин до саат. Ви благодарам
     
  11. Mini95

    Mini95 Активен член

    Се зачлени на:
    4 април 2020
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Јас пред 2 години ослабев повеќе кг со орбитрејк секој ден одев во теретана по 1 час,но прво почни по 20минути па зголемувај секоја недела по 10минути плус па потоа цело време по 1час, 6 пати во неделата , Храната е најважна со тоа што нема јадење леб, благо,шекери, алкохол. храната нека ти биде зеленчук, овошје,можеш и протеини во помала количина и многуу водаа барем 2л на ден и додека вежбаш пиј многу вода и исто така движи колку што можеш повеке низ град. Јас така симнав 10кг за 2 месеци ама строго се придржував.
     
  12. Ana-lib

    Ana-lib Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2015
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    242
    Пол:
    Женски
    Јас не сум на диета ама почнав помалку да јадам. Избегнувам благо, леб и тестенини, газирано никако, сок исто не пијам и се трудам вечерата да ѓи е пред 7.
    Вежбам на орбитрек скоро секој ден, кога е добро времето пешачам кога колку можам и за 6 недели имам 6 кг симнато.
    Порано сум држела и диети ама вака е полесно.
     
    На babybubu и GlowGirl им се допаѓа ова.
  13. GlowGirl

    GlowGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2019
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    194
    Пол:
    Женски
    Има ефект и без диета, ако си ја задржиш старата исхрана и само вметнеш вежбање ќе има резултати да, но ако направиш некои мали измени со тоа што ќе исфрлиш покалорична храна, ќе имаш уште побрзи и подобри резултати. Иде лето, овошје и зеленчук колку сакаш, полесна исхрана практикуваме како и да е. Ако веќе даваш пари да купуваш орбитрек, вметни уште некоја мала промена - многу вода, пешачење било каде, и со сигурност ќе имаш резултати. А инаку за видот на орбитрек мене се ми се чини дека е сеедно каков ќе купиш. Очекуваме да се пофалиш со позитивни резултати! :)
     
  14. ShtruMfeticka

    ShtruMfeticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2017
    Пораки:
    649
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам за одговорот
    Се надевам дека ќе се пофалам, сега сум во процес на
    Ти благодарам за одговорот. Се надевам дека ќе се пофалам, сега сум во процес на купување орбитрек а во врска со килограмите имам минимум некој 20 кила за слабеење
     
    На *Amethyst* и GlowGirl им се допаѓа ова.
  15. Ana-lib

    Ana-lib Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2015
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    242
    Пол:
    Женски
    Како оди вежбањето? Како стоите со резултатите? Мене дури и не ми се верува дека успеав да симнам 8 кг за неполни два месеца и тоа во последно време не сум баш активна со вежбањето, што не е за пофалба. Продолживам понатаму не застанувам тука.
    Сакав да ве прашам за некој чај за забрзување на метаболизмот. Дали некој знае нешто испробано што има ефект?
     
    На babybubu му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.267
    Допаѓања:
    37.091
    Пол:
    Женски
    Само не чаеви за забрзување на метаболизам, од такви реклами и маркетинг лаги подалеку.Пиј околу 2 литри течности, вклучувајќи вода, обични чаеви, кафе и ќе бидеш океј.
     
  17. Ana-lib

    Ana-lib Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2015
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    242
    Пол:
    Женски
    Пијам по 2-3 кг вода ама после породувањето осетив како ми успори метаболизмот.
     
  18. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.267
    Допаѓања:
    37.091
    Пол:
    Женски
    Па добро после породување и во нареден период нормално е да има промени.
    Јадење премалку може да успори метаболизам, на пример, исто и малку спиење...Зелен чај помага за забрзување, јадење доволно протеини, кафе во нормални количини како што ти спомнав горе.Ама искрено штом си симнала за 2 месеци 8 кг. веројатно ти е океј метаболизмот.
     
    На Ana-lib му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Albertaj1

    Albertaj1 Активен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2019
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Zdravo kade mozam vo ohrid da kupam orbitrek, i koj mi go preporacuvate da ne e mn skap?
     
  20. Ygritte

    Ygritte Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 април 2015
    Пораки:
    2.167
    Допаѓања:
    26.233
    Пол:
    Женски
    побарај на пазар3/ реклама5 има многу кои продаваат