Слабеење со Orbitrek

Дискусија во 'Фитнес' започната од Yvona, 17 јануари 2010.

 1. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.007
  имам орбитек, вежбам ама не да ослабам. Доволно сум слаба си ја сакам фигурата.
   
 2. gospparkernizaedna

  gospparkernizaedna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  значи само јас сум била луда што сум вежбала секој ден по 2 саата.....50 мин орбитрек.....плус бежби со пилатес топка и текчиња....л карнитин..благо не...леБ ретко и тоа интегрален.....чипс заборавив како изгледа.....ЕТЕ ТАКА ЕДНО МЕСЕЧ дена...додуша се исплати...два пати ги скршил лагерите на мојот орбитрек... добро е да го имаш дома но мој совет е немој од топ шоп заради тоа што често се крши...или баем мојот беше таков
   
 3. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.157
  [/quote]За колку време симна 4 килограми? И јас вежбам отприлика по 40 мин секој ден и немозам да видам некои резултати....[/quote]

  Па незнам, може има месец ипол. Почекај и биди упорна. :)
   
 4. Shila89

  Shila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  202
  Мене Орбитреков ми дреме само во соба.. Се ај денес, ај утре и никако да почнам да вежбам :?: Се освестувам само 2 недели пред одмор и сакам одма резултати, епа немааа :lol:
   
 5. renata76

  renata76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  31
  И јас сакам да купам орбитрек да си вежбам малце ама не знам дали ќе ми помогне да ослабам
  кажете ми дали да го купам и колку време треба да се вежба на тоа

  позззззззз
   
 6. Vodolija

  Vodolija Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  12
  Еве женски јас напишав можда пред месец и пол беше дека ќе вежбам редовно и стварно вежбам 5 пати неделно по 30-35 минути... И плус си правам стомачни и се зацрвснав, ослабнав, се си дојде на свое место и нема да престанам сигурно... Што се однесува до јадењето си јадам све буквално, и благо и солено, бидејќи сепак, одам на школо неможам да држам диети. Ајде качувајте се на орбитрек не мислете се мн :rock: :inlove: огу!
   
 7. nice.girl9090

  nice.girl9090 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  69
  Kako ослабе бе само со вежбање :D Јас 2 месеца вежбав на орбитрекот и не држев некоја диета, ама не ослабнав ни кило :( единствено во струкот малку намалив и на нозете имав некој ефект...ама после кога престанав да вежбам пак ја вратив старата форма, ама битно ниедно кило не смалив. :(
   
 8. Vodolija

  Vodolija Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  12
  И јас не верував дека ќе ослабам ама ете...Епа зошто си престанала, биди малку поупорна, ете си имала резултати на струкоот :D Сепак секој организам и метаболизам е различен, ама не се откажувај! :*
  П.С. Пиев и многу вода! :)
   
 9. Zore

  Zore Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Јас имам орбитрек од топ шоп и ми служи како закачалка во соба. Ама таман месецов сум на распуст, а и со медобил ќе почнам, па ако го искомбинирам со вежбање ќе имам подобри резултати... Го чекам само уште божиќ да помине и почнувам...
   
 10. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  102
  Како ви иде со орбитрекот? Јас ќе се мотивирам и почнувам со вежбање, но брзо ја губам мотивацијата и престанувам, и пак одново, после неколку недели е резултати нема така. :(
   
 11. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.881
  Cакав Oрбитрек,купивме,5 пати ако се качив да вежбам и така стои,прашина фака :tmi: знам дека е убаво,ама повеке од 30 мин не можам да издржам,полесно ми се фака да одам на зумба,да пешачам,да вежбам со степер :^) блазе си ви како издржувате :rock:
   
  На firequeenn му/ѝ се допаѓа ова.
 12. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.101
  имам дома орбитрек , го зедовме со сестра ми на рати ..
  на почетокот се тепавме која прва да вежба на него , се утепувавме од вежбање...
  по 2 месеци кога како
  сегапосле 5 месеци повеќе ни служи како закачалка , буквално никој не вежба на него , изледа од мрза а и ладно е онаму во детска ..:worried:
   
 13. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  153
  значи за овој орбитрек дома бев запнала по цел ден само за него им досадував и ајде земавме на почетокот го користев не се ослабнува веднаш но има резултати од него подоцна го заборавив евентуално летото го користам и сега чекам да поминат празниците нацело и се фрлам на него морам да ослабнам од сега се почнува пред летото нема никаков ефект
   
 14. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.157
  И мене толку ми беше. Дојде ладното, дојдоа празниците на јадење и мрзата. Ама ветив дека после испитите се качувам пак на него. А имаше резултати, ослабнав 4 килца и сеа пак ги вратив. И заклучив дека за да си бидеш константно во форма треба и константно да вежбаш :o .
   
 15. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  јас за разлика од сите вас, вежбав на Орбитрек кога одев на фитнес -само 1 месец, напорно е да , ама ти дава енергија :$

  а толку сакам да си купам еден за дома, се надевам дека ке можам да си го дозволам тоа мало задоволство, ама како и секогаш се проблем финансиите :sweat:

  една другарка го има дома, наместо да вежба го користи како закачалка,а кога ке отидам кај неа на гости, вежбам и јас прекрасно е . можеби затоа што сум поспортски тип , и сакам да се зацврстам, а не како што ми велат моите дома дека сакам да ослабнам па затоа и не ми го купуваат ;(
   
 16. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  153
  да ти кажам за орбитрекот дека се слабее од него ама не е ист ефектот како кога држиш диета овде се зацбрстуват мускулите и тоа е подобро ако пак си купиш некој ден не го оставај така да ти стои редовно си вежбај.а додека си без справа можеш и на јаже за скокање да ослабнеш и да ги зацврстиш мускулите испробано од мене и другарката.
   
 17. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.634
  Допаѓања:
  12.214
  Пол:
  Женски
  Ајде јас пак почнав да вежбам еве веќе 4 дена :lol: го имав запставено 2 масеци :tmi: и за да ослабиш мора малку и диета ама е убаво е и без диета, имаш енергија и ти се зацврсува телото (газот најпоќе) и за да има резултати мора псотојано да се вежба ;)
   
 18. Springy

  Springy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  520
  Го имаме дома скоро 2 и пол години. Мајка ми отече за него и си го зема а и не зафаќа многу простор. На почетокот вежбавме и двете најмнногу можеби зашто беше летно време тогаш :D Она си вежба уште кога има време ама нејзината цел е да ги намали килограмите.

  Мене ми е повеќе за зацврстување на задникот и нозете па вежбам обично со статични перки ( :D ).
  За да забележите резултати оние кои цел им е да ја намалат тежината, бидете упорни нормално, вежбајте но најмногу внимавајте на исхраната. не диети, сменете го режимот на исхрана.
   
 19. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Јана90 сега го гледам твојов пост и гледам си била заинтересирана за тотал џимот.
  Јас имам тотал џим 1000 ќе бидам искрена стар е 8 години и мака ми е што го купиле порано, бидејќи никој не вежба на него.
  На почеток знаеш нова справа мерак, па вежбај и толку траеше тоа, сега фаќа онаму прашина. :tmi:
  Долго време никој нема вежбано на неа, треба да проверам дали уште е во функција (се надевам дека е :D ) Па ако си заинтересирана пиши тука или исконтактирај ме преку ЛП.
   
 20. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  743
  Пол:
  Женски
  Има ли некој Orbitrek што саКа да го продаде? :?: :?: