Слабеење со Orbitrek

Дискусија во 'Фитнес' започната од Yvona, 17 јануари 2010.

 1. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.540
  Додека одев на фитнес вежбав на орбитрек, а одкога го купив дома се имам качено само 2 или 3 пати и сега ми служи како добра закачалка :D
   
 2. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  743
  Пол:
  Женски
  да не го продаваш случајно :?:
   
 3. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.540
  Не ако сакаш да купиш види на страната на бидифит поефтини се одколку на топ шоп
   
  На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
 4. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  За орбитрекот имам само пофални зборови....не само што слабее....туку и неверојатно се зголемува кондиција....а и стварно се зацврстува телото (особено г'зот :) )
  треба само секојдневно да се вежба и постојано да се зголемува отпорот....
  мене ми создаде зависност, немаше ден а да не окапам на него по саат време....е сега греотка се расипа и многу ми фали, чекам да ми го направат :D
   
 5. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.510
  Допаѓања:
  11.400
  Пол:
  Женски
  Алал да ти е, јас го имам и ќе почнам да вежбам и по една недела се откажувам, после пак почнувам и пак исто :^) незнам оти сум ваква :tmi: а за газот стварно е така :lol:
   
 6. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.895
  Пол:
  Женски
  Имате исто понуди на pazar3.mk, многу продаваат орбитрек по цена од 6000 денари. Јас мојот толку го зедов на старо.
   
  На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
 7. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.510
  Допаѓања:
  11.400
  Пол:
  Женски
  Јас мојот го зедов 8 000 на старо ама како нов беше многу зачуван (орбитрек Платинум) :)
   
 8. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  743
  Пол:
  Женски
  исто орбитрек или некоја слична справа?? имаш линк да ми пратиш ако не ти е тешко?
   
 9. Eci15

  Eci15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2011
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  11
  Здравоо!Јас сум нова!Во врска со Орбитрекот,јас сакам да купам бидејќи многумина од вас се задоволни.Проблемот се моите родители :@ ,кои мислат дека нема да го користам-ќе го купиме попусто и неможам да ги убедам дека нема да биде така!Некој совет?
   
 10. soncka2

  soncka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  6
  el1
  i jas imam orbitrek i jas taka velev pred da go kupam ke vezbAm sekoj den ke vidite , nema da mi bide samo zakacalka vo sobata i eve sega cela zima sluzi za alista , ama ako stvarno si uporna i vremeto da ne ti smeta t.e dali e leto ili zima zapni se poveke i ke ti go kupat...sepak ti si znaes najdobro kako funkcionirat tvoite roditeli spored mene sekoj den zboraj za orbitrekot i ke mu stanes dosadna pa na kraj samo da mu se manis od glava ke ti go kupat :D
  [mod-kirilica:xon4n8ci][/mod-kirilica:xon4n8ci]
   
 11. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Орбитрекот седи само како закачалка и собира прашина (за срамота)!! Таман ќе се наканам да вежбам и нешто ќе ме мрзи, не ми е по воља, не сакам, не можам.... Ах колку се нервирам кога ќе помислам на тоа!! Или пак ќе почнам да вежбам па 10 дена одмор... хахаха бруки невидени. А во секој фитнес центар има најмалку еден орбитрек |( |( Пуста мрза :$
   
 12. Eci15

  Eci15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2011
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  11

  Знам еве ги напнувам деновиве ептен!Не е работата за пари туку тоа дека нема да го користам!!!Фала ти за советот!Навистина сакам да го имам дома за да можам секоја минута да ја искористам за вежбање на Орбитерекот!Мислам дека со мојата упорност ќе ги натерам да ми го купат!А дали знаеш што е разликата помеѓу орбитрекот од топшоп и орбитрекот од бидифит? Фрутини мислам дека доколу сакаш да го оформиш телото треба да се мотивираш на пр.од телата на ѕвездите!Јас така си давам мотив! ;)
   
 13. soncka2

  soncka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  6
  јас не го зедов од топ шоп туку од фитнес шоп инаку истиот орбитрек само шо од кај шо го зедов јас беше поефтин за 3000 денари ....според мене нема разлика од каде туку само ке гледаш да не биде со ленти што се менуваат бидејки тие се кинат и треба да ги менуваш два пати годишно а овие новите орбитеци не се со такви ленти ...http://www.bidifit.com.mk/index.asp?tn= ... &pid=55607 прашај за овај орбитрек ми изгледа добар а и плус не е скап многу
   
  На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Eci15

  Eci15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2011
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  11
 15. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  кога одев на фитнес(беше тоа кога имав 19години, и се припремав за 1ва година факс) одев на фитнес, и везбав на орбитрек,супер е навистина иако ја имав најболната менструација до сега(изгледа од префорсираност)

  здравје, мислам да си купам еден за дома, и првите илјадарчиња што ке ми дојдат во раце, се планирани за тоа фитнес задоволство
   
 16. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.319
  Допаѓања:
  97.068
  Орбитрек е супер инвестиција,ако бидеш упорен,а не расипник без карактер кој фрла 12 000 за закачалка.Јас го употребувам,дури ми крцка од што го малтретирам,па татко ми му правеше ремонт,од вечерва влезе во функција пак,после 2-3 (може и помалку) месеци пауза,ама добро е,мускулчињата ми стојат сеуште.
  Во секој случај,сто пати подобро е за женски орбитрек,отколку теретана.Ако сакате да ја изгубите женственоста,можете и у теретана или евентуално да си зезнете мускул како резултат на неправилно вежбање,а во нашиве теретани ретко да се најде професионалец да ве насочи или да си платите личен тренер,е бога ми чини.А за негова замена,ако не можете да си го дозволите,подобро запишете се на зумба фитнес,аеробик,пилатес или јога.Тонирани,издолжени мускулчиња за мерак!
   
  На Annath, sesilija и FridaKahlo им се допаѓа ова.
 17. soncka2

  soncka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  6
  да можеш да си го купиш овај http://www.bidifit.com.mk/index.asp?tn= ... ing&c=7935 ??? :worried:[/quote] ми изгледа добар плус имаш 4 функции на него,истовремено ке скиеш ке се качуваш по скали и др.види пак на страницата ....ајде ти посакувам срека со купувањето на орбитрек ...позз
  иначе за секој случај ако сакаш од топ шоп цената му е 13000 денари овај од биди фит се исплатува повеке според мене.
   
 18. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.414
  А зошто по огласиве,еве конкретно на пазар.3 не побарате???има многу што го купиле, па од мрза не го користат, и ги продаваат, за пола цена.....скоро или скрос нови....јас откако го купив ми кажаа дека има и вака да си најдеш (мене тоа воопшто не ми имаше паднато на памет) ,отпосле најдов, едниот го продаваше 6000 :o другиот 8.500 и жива се изедов.... :@
  Инаку според мене оној од топ шоп е најдобар, има разлика од тој на биди фит, тој е попластичен и полесен.....
  побарајте по огласиве, може ќе начекате вака нешто, а не да се зезнете ко мене :)
  п.с....јас го раздрндав од употреба....е сега мало ми е просторчето кај што сум, и паузирам и многу се нервирам, ама затоа во новата куќичка спремам цела вежбална :!: и едвај чекам да му се вратам :ninja: :muscle:
   
 19. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.895
  Пол:
  Женски
  Јас мојот си го купив на старо од другар, за 6000.
  Инаку на пазар3 има многу што продаваат за таа цена.
  Е сега мојот не е оргиналниот од топ шоп, али нема веза битно е да вежбаш, ете јас сепак си ослабев.
  Така да не се заажувајте по тие од топ шоп, нема потреба само ќе фрлите за џабе дупло пари, и од тие обичните орбитрек има ефект.
   
 20. melanie27

  melanie27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2010
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  254
  леле дечки купив орбитрек пред два дена и го оптеретувам сега...ама мислев ке можам барем 30 мин да издржам ама некако тешко ми е. сватив дека немам кондиција ама ич. а и цигарите си го направиле своето.
  важно овие 2 дена намалив со цигари и пијам вода повеке. се надевам ке има резултати, и не се откажувам :devil:
  ме интересира дали на почетокот и на вас ви било тешко и дали ви се зголемија мускулчињата на нозете (зашто тоа ми е делот од телото со најголем проблем и не сакам уште толку да ги зголемам)
  :inlove: :inlove: