1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Славење родендени!

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Steff.Unique, 1 април 2012.

  1. creshichka

    creshichka Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2013
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    1
    Дали некоја од вас знае локал/простор за изанјмување но да собере некаде до 80 луѓе,во Скопје? :)
    Ако некоја знае нека ме исконтактира ЛП
     
  2. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.645
    Пол:
    Женски
    Па например некои позначајни родендени ДА.
    Според мене значајни ми се 6-ти,11-ти,13-ти и понатамуу ... 15-ти,18-ти .... 30 -ти :)
     
  3. 3m43

    3m43 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Мене ми е роденден дури во јули :angel: ама секогаш плановите и подготовките сум ги оставала за последниот ден и тогаш не можам да дишам од обврски.И сега не сум сигурна дали да го славам веќе.. ама ако го славам да почнам со повреме (од пред 7 месеци :lol: ) и ми требаат вашите совети.
    И дали би било добро да го славам после роденденот те. кога нема да бидат луѓево по одмори ??
    Фала ви однапред :hai:
     
  4. ku4ence

    ku4ence Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    1.753
    Пол:
    Женски
    Како/Каде/До кога славите роденден ?

    Јас мојот 14-ти роденден не го ни славев..Само со другарка отиодовме да гледаме фудбал..Моиве дома ме изненадија со торта и најблиските другарки ги поканив на торта.. :) Незнам веке не сум возбудена кога ке ми иди роденден..:)
    Инаку незнам зависи колку години имаш..Незнам и дали уште сакаш да си го славиш роденденот.. А ако е да тогаш најнормално сабота и во некој бар..кафич негде надвор..А ако не си љубител на токни гласни места можеш дома или во дворот ;)
     
  5. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020

    Мој совет ти е да не чекаш , тебе ти е во јули и незнам кога би го преместила после оти Јуни-Септември трае одморот. Освен ако не ти се сите другарчиња на одмор па тогаш да ги почекаш да се вратат или да го славиш пред да идат :?:
     
  6. ana-girl

    ana-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    535
    Допаѓања:
    648
    Како/Каде/До кога славите роденден ?

    14 и 15 роденден не славев , поради финансиите на моите, но бев изненадена од сестрами и зетчето едната година со мерси бомбоњера бидејки немав пробано , а претходната година ми купија колекција.
    За 16 роденден за 2 месеци најверојатно ке го славам во домашна атмносвера со блиските другарки во опушетена атмносвера. Незнам можеби во кафич , но незнам ако има уба музика некаде би славела. ;)
     
  7. 3m43

    3m43 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Како/Каде/До кога славите роденден ?

    13 имам....ама повеќе мои другарки не го славеа 13-тиот роденден, плус тоа и јас не го славев 13-тиот и затоа сега се мислам што да правам за 14 :?:
     
  8. ana-girl

    ana-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    535
    Допаѓања:
    648
    Како/Каде/До кога славите роденден ?

    Имам една другарка живее во куќа со голем двор и исто така роденденот и е во лето.
    Не собира цело друштво пушта музика нешто смоки , сокче и една торта и супер си врвиме. Можи и некоја забавна игра в/п или било што за забава и супер ке си помините. Секако доколку имаш услови.
     
  9. 3m43

    3m43 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Живеам во зграда.Инаку досега родендените дома ги славев баш така -музика ,грицки торта ...Ама немав многу деца зашто сите се негде на 21 јули |( .
     
  10. Kristina.R

    Kristina.R Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    порано славев само во игротека сега не само ги викам 3 најдобри другарки и толку
     
  11. justbestrong

    justbestrong Активен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    0
    Допаѓања:
    0
    сакам да го салавам роденденот , ама стварно немам идеа пошто многу сакам само со дечкото ама незнам каде а и да тој е поголем од мене 3 години и ако јас го славам и поканам деца на моја воздраст ке треба тој да биде најголем и затоа незнам а и многу ми е слатко само јас и тој само некам дома ама незнам каде а сакам да биде нешто посебно незнам :$ :lol: дајте идеи се ми е од корист инаку живеам во битола па ако имате некоја идеа каде како што слободно кажете не ми штети ни малце бацкииии :rofl:
     
  12. TheItGirl

    TheItGirl Активен член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    11
    Роденденот ми е во Јануари, а искрено си го доживувам како голем ден.

    Лично, обожавам родендени и забавно ми е да славам и да одам.

    Го прославувам денот со другарките/ другарите/ роднините секоја година. Последниот роденден го славев во Пелистер - или попознато како Дал Метфу, Фуфо, како и да е. Супер си поминав. :party:
     
  13. Smaragdna

    Smaragdna Активен член

    Се зачлени на:
    4 јули 2013
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    20
    За 1 недела ми е роденден,а уште незнам кај ке го славам :( :(
    Дајте идеа женски,некој добар кафич или кафана.. :)
     
  14. Buterfly2576

    Buterfly2576 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2013
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    16
    Епа Девојки роденден ми е во понеделник,ама зашто е многу бош ден и сите се со обврски решив да го славам во сабота.Прва идеа беше кафана ама се предомислив и решив да го славам дома.Инаку ќе се собереме околу 10 другарки и дечко ми (едино машко ) :lol: :lol: Па сега зашто не сме многу луѓе а и сите се женски нејкам да ми помине досадно роденденотт...Имате ли некој идеи што би правеле .Некоја тематика нешто интересно. :lol: :lol: :lol:
     
  15. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    А зошто не си излезеш во понеделник со дечко ти па вака заедно и романтично да си го прославиш роденденот, а во сабота почести си ги другарките. Јас вака правам и тоа испаѓа најдобро решение, сите задоволни и среќни. :)
     
  16. Buterfly2576

    Buterfly2576 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2013
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    16
    Така некако и ќе биде.Само што ќе се собереме со другарките дома ама ќе дојде и дечко ми.Неможе он да пропушти нешто.А и не ни смета...Сите сме си другарки со него.А во понеделник ќе си излеземе.Само сакам нешто интересно.Имав на ум караоке.Само незнам како да го организирам што ми треба кај да купам микрофон итн. :lol: :lol: :lol: Помошш
     
  17. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Јас роденденот си го доживувам како посебен ден и многу му се радувам. Обично дома си го чекам и секогаш убаво си поминувам, сите се задоволни :)
     
  18. russia7

    russia7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2011
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    504
    Предлог место за славење 18ти роденден? :?: Имам уште само неколку дена
    Доаѓа во предвид и кафана, и дискотека со сепаренце нели, кафе-бар... Значи до 15 души и без астрономски цени
     
  19. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Сакам да славам роденден,а и да одам на роденденски прослави.
    Тоа се убави моменти во животот кои на сите ни годат, без оглед на возраста.Вниамнието е знак за почит.
     
  20. Katerinceee

    Katerinceee Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    814
    Допаѓања:
    1.230
    Пол:
    Женски
    Долго време размислувам за таа тема затоа што секој викенд сум на роденден и стварно неможам веке |(
    Сега одам на различни деца-некој со поголеми приходи, некои со помали... Но според мене поскромно поубаво е. Покани си ги најблиските другарки/другари што најмногу се имаш и обележи си го денот, поинтересно е. А така како што се слави кај нас со 40/50 души претерано е. Значи кој видел поканил и што ќе осетиш од роденденот-нисшто. Не е работата од тоа, некој го слават само за поклони (зборувам за деца на наша воздраст) што се алчни да добијат нешто :| .
    Јас зимата, последниот роденден кога го славев имав 30 души, и искрено не си поминав убаво. Ги поканив сите од моето одделение и деца што се дружам надвор од училиштето. И сега кој како, некој се слика, некој се смее, некој се жали, некој што му истекнало прави, а неможеш со никој муабет да направиш. П.с. родендените ги славиме во кафичи.
    За наредната година знам веке, само најблиските другарки и толку, 10 ама бар убаво да си поминеш.
    За мене искрено е луксуз што гледам некој кој што се на висока нога и што слават доденден со 80-100 души значи не се ни познаваат толку со нив ама сепак се покането. Свадба ли е роденден ли е? Тоа е :x