1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Славење родендени!

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Steff.Unique, 1 април 2012.

  1. minion8904

    minion8904 Активен член

    Се зачлени на:
    11 август 2013
    Пораки:
    0
    Допаѓања:
    0
    За еден месец ќе полан 17 години , добро место ми изгледа Дринкерс Бар . Сум била со сестра ми како поголема со нејзини другарки и убаво си поминав . Дали е можно како полнолетна да ми дозволат таму да славам ?
     
  2. Sara<3

    Sara<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2015
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    • Значи ја сум многу организирана затоа за 6 месеци ми е роденден али јас сега го планирам бидејќи на денот на роденденот мн работи треба да направам а вака подобро е......Женски дали има некаде у Скопје плац каде што си носиш маси,столови,храна,гости,музика.........Ама да не е кафич или ресторан гледам популарниве така праат сеа ми текна една идеа ако има негде празни плацови ве молам кажете потребно ми е фала однапред

      Еве на пример ваков плац ама масите и столовите да се наши исто така и украсите и храната итн??Знаете некој таков ?(y):l::l::inlove::inlove::D:D:):):)8)8) [​IMG]
     
    На Hoj му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Sara<3

    Sara<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2015
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Значи ја сум многу организирана затоа за 6 месеци ми е роденден али јас сега го планирам бидејќи на денот на роденденот мн работи треба да направам а вака подобро е......Женски дали има некаде у Скопје плац каде што си носиш маси,столови,храна,гости,музика.........Ама да не е кафич или ресторан гледам популарниве така праат сеа ми текна една идеа ако има негде празни плацови ве молам кажете потребно ми е фала однапред Еве на пример ваков плац ама масите и столовите да се наши исто така и украсите и храната итн??Знаете некој таков ? [​IMG]
     
    На SoniMoni му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Бугарката

    Бугарката Активен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2015
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    Здраво девојки,ми треба совет,сестра ми треба да слави роденден ама незнае каде,сака да биде со музика,играње и се тоа, да викне 10-15 другари другарки,несака дома,имате предлог?
     
  5. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.126
    Допаѓања:
    43.690
    Пол:
    Женски
    Да не имате идеа кај би можела да славам роденден?Ама ко журка да биде онака потинејџерски и да собира до кај 100 души максимум?
     
  6. Matea Ballerina

    Matea Ballerina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2018
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    510
    Пол:
    Женски
    Во groove е многу убаво. Како во диско да си. Има dj пушта музика сите играат...
    Јас бев кај една другарка на роденден таму го славеше супер си поминавме. Цела вечер пееме,играме...
    Никој не ги пипна пиците, сите играа и пееа. Следниот ден сите го изгубивме гласот, неможевме да збориме.
     
  7. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Да, го славам. Порано ко помала дома, во кафичи и пицерии, во последно време се собираме со најблиските во некој ресторан, а посебно частам со друштво плус.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 4 други им се допаѓа ова.