1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Славните без шминка

Дискусија во 'Мода и стил' започната од BoaVista, 2 ноември 2010.

 1. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.631
  Пол:
  Женски
  Ги гледаме секогаш убави, средени дотерани, но... Што се крие зад шминката и скапата гардероба? Оставајте слики и коментари :)
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
  На hearted и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Леле Боа Виста немораше да ја отвориш темава олку доцна :o Па сега сакав да си легнам, не ќе можам да заспијам откако ги видов :rofl:
  Ама и не се сите лоши без шминка.
  Анџелина Џоли, Еванџелин Лили, Адријана Лима, па и Ким Кардашиан ми се многу убави и без шминка.
  Имаше и уште некоја ама неможам да се сетам.

  Ете ја заборавив Бијонсе :)
   
 3. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  И тие се обични луѓе како нас, не мора да бидат 24/24 совршени, и вакви какви што се без шминка се убави, некои. Сепак...
  [​IMG][​IMG]
   
 4. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.631
  Пол:
  Женски
 5. Scar.Tissue

  Scar.Tissue Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.044
  Се разочарав од Пенелопе... :worried:
   

  Прикачени фајлови:

  На sweetgirz му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.928
  Пол:
  Женски
  Некои ги фатиле во ептен лош момент, со некоја гримаса и слично. Па мислам дека и најлепотицата на цел свет би излегла грда на таква слика, фатен во таков момент. Инаку, Џенифер Лопез ми е најубава од тие тука, и онака е поприродна таа.
   
  На viola8 и Victorya им се допаѓа ова.
 7. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Има некои што и со шминка ми се грди, а не па без :puke: На пример овие ми се секако грди.
  [​IMG][​IMG]

  Инаку, Џенифер е убава и без шминка, Бијонсе исто така, Ева Лонгорија не е нешто посебно грозна без шминка и Анџелина.
   
 8. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Па не може секогаш да им се погоди денот? ]:)

  Има некои што просто не се препознаваат!! Еве на пример Камерон Дијаз , којашто ја сакам како глумица и појава, изгледа страшно! Лицето цело нафрлано, црвено и ужасно. Исто и Рене Зелвегер и Кејт Мос.

  А Бијонсе, Џесика Алба и уште две-три преку сила изгледаат баш нормално и природно.

  Шминката чуда прави, транформации ден-ноќ :tmi:
   
 9. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
 10. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.565
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  шминка + фотошоп = идеал
   
 11. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Еве ја Evangeline Lily, прекрасна е... Дури ми се чини дека без шминка е поубава откако со шминка
   

  Прикачени фајлови:

  На Nastjaaa4, Divinebutterfly, lolyta777 и 3 други им се допаѓа ова.
 12. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.946
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  некои се убави без шминка, па и тие се обични луѓе како нас..а некои пак толку ми се грозни што не можам да ги поднесувам :D :D
   
 13. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  [​IMG]
  [​IMG]
  Не е лоша без шминка само смотана фацка има направена . :lol:
  Јелена Карлеуша каква е без шминкаааа :puke: Не знам како се викаше животинчето ама ми личи на тоа едно .. :wasntme: И Гага .. немам зборови за нив
  Џеј Ло е фина , Ким Кардашиан ,Адријана Лима , Бијонсе , Миранда Кер не се лоши .. :)
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
 15. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.007
  Допаѓања:
  86.369
  Пол:
  Женски
  Некои изгледаат баш симпатично без шминка, а некои се навистина грди. Кога пребарував низ нет дури се изненадив кога некоја нема да ја препознаам, а доле го пишува нејзиното име. Некои навистина се застрашувачки.
   

  Прикачени фајлови:

  • images (1).jpg
   images (1).jpg
   Големина на фајлот:
   5 KB
   Прегледи:
   667
  • images (3).jpg
   images (3).jpg
   Големина на фајлот:
   7,4 KB
   Прегледи:
   665
  • images (9).jpg
   images (9).jpg
   Големина на фајлот:
   10,4 KB
   Прегледи:
   665
  • images (7).jpg
   images (7).jpg
   Големина на фајлот:
   11,5 KB
   Прегледи:
   665
  • images (8).jpg
   images (8).jpg
   Големина на фајлот:
   11 KB
   Прегледи:
   665
 16. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  кога гледаш сите си се нормални без шминка.. кога видов каква е Анџеелинаа дефинитивно заклучив дека не постои совршена :D
   
 17. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  ЛЕЛЕ!! УЖАССС!!! ПОСЕБНО ПЕНЕЛОПЕ И МАЈЛИ :puke:
   
 18. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Абе ајде, некои без шминка се фатени во многу лоша состојба, па и да биле нашминкани ќе излезеле грди. Овие фотографии ги има објавено некој што се теши дека славните без шминка се погрди од него...
   
 19. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.543
 20. femina.sk

  femina.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  144
  Леле Ким Кардашиан без шминка страшно ме потсеќа на мајка ми :lol: