1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Славните во бело...Celebrity brides

Дискусија во 'Свадба' започната од Snow-Queen, 26 септември 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  Portia de Rossi
  [​IMG]


  Kim Kardashian, во 3 изданија
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
 2. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Hilary Duff
  [​IMG]
  Elizabeth Hurley
  [​IMG]
  Megan Fox
  [​IMG]
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  Lily Allen
  [​IMG]

  Avril Lavigne
  [​IMG]

  Kate Moss
  [​IMG]
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  Елена Петреска
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На SkarletOHara му/ѝ се допаѓа ова.
 5. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • d.jpeg
   d.jpeg
   Големина на фајлот:
   8,4 KB
   Прегледи:
   862
  • df.jpeg
   df.jpeg
   Големина на фајлот:
   7,4 KB
   Прегледи:
   862
  • ds.jpeg
   ds.jpeg
   Големина на фајлот:
   9,2 KB
   Прегледи:
   862
  • images.jpeg
   images.jpeg
   Големина на фајлот:
   7,1 KB
   Прегледи:
   862
 6. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.379
  Eva Longoria
  [​IMG]

  Drew Barrymore
  [​IMG]

  Marcia Cross
  [​IMG]

  Vanessa Williams
  [​IMG]

  Courteney Cox
  [​IMG]

  Reese Witherspoon
  [​IMG]
   
 7. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpeg
   images.jpeg
   Големина на фајлот:
   10,2 KB
   Прегледи:
   739
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  Kendra
  [​IMG]
  Khloe Kardashian
  [​IMG]
  Catherine Middleton
  [​IMG]
   
 9. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.379
 10. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.536
  Pink
  [​IMG]
  Salma Hayek
  [​IMG]
  Alicia Keys
  [​IMG]
  Nicole Kidman
  [​IMG]
  Christina Hendricks
  [​IMG]
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  Ivanka Trump
  [​IMG]

  Cory Hardrict and Tia Mowry
  [​IMG]

  Fergie
  [​IMG]
   
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.065
  Допаѓања:
  77.442
  Пол:
  Женски
  Кетрин Хајгл
  [​IMG]

  Агилера
  [​IMG]

  Гвен Стефани
  [​IMG]
   
 13. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  2.629
  Ја заборавивте најубава невеста Grace Kelly. :wasntme:

  [​IMG]
   
  На Hipster, 1209, kravce и 8 други им се допаѓа ова.
 14. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Eva Longoria
  [​IMG]

  Lily Allen
  [​IMG]

  Katie Holmes
  [​IMG]

  Megan Fox
  [​IMG]
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  princess Diana
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
 16. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
 17. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
 19. SuNsHiNe989

  SuNsHiNe989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  196
  Бујар Османи
   

  Прикачени фајлови:

  • Bujar 1.jpg
   Bujar 1.jpg
   Големина на фајлот:
   52 KB
   Прегледи:
   294
  На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.161
  Колку лошо е облечена. Прво мислев дека сликите и се од некоја фотосесија, ама потоа видов дека таква невеста била :x .