Сладолед

Дискусија во 'Рецепти' започната од Viiiiip, 18 април 2010.

 1. mace4545

  mace4545 Активен член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  3
  Јас без сладолед не можам да живеам особено во летните топли денови.
  Има еден сладолед од реинско овошје (мислам така се викаше) има многу
  убав киселкаст вкус од некоја врста јаболка :)
   
 2. ivannax

  ivannax Активен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  34
  Страчатела, неро и бајадера... нешто најдобро... мммм
   
 3. westt

  westt Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2015
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  162
  Рецепт за сладолед ама да нема јајца , слатка павлака,кисечло млеко или шлаг пена
   
 4. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  5.078
  Пол:
  Женски
  Јас само овошни ги сакам. Најмногу боровинка , шумско овошје :)
   
 5. westt

  westt Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2015
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  162
  а некој рецепт да имаш
   
 6. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  5.078
  Пол:
  Женски
  Не. Не правам дома никогаш. Купувам само.
   
  На westt му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.596
  Допаѓања:
  132.921
  Пол:
  Женски
  Смрзни некoлку презреaни бaнaни, пoсле тaкa смрзнaти стaви ги вo блендер, дoдaј другo oвoшје пo желбa, или кaкao вo прaв, или екстрaкт oд вaнилa. Мoже и црнo чoкoлaдo сo 70% кaкao дa стaвиш. Блендирaј убaвo дa дoбиеш хoмoгенa смесa и зaмрзни. Oдличен и брз е oвoј слaдoлед, зa децa oсoбенo.
   
  На Espadrila, Emotional123 и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 8. jasna83

  jasna83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2016
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  5.781
  Пол:
  Женски
  Некако највкусен ми е Нутела сладоледот
  Потребно ви е Нутела,слатка павлака,млеко
  Нутелата,слатката павлака и млекото ѓи блендирате.
  Имате готов и убав сладолед.
  Рецептот секогаш кога го правам сладоледот ѓи погледнувам клипчињата на јутуб,
   
  На Оленка*, SwanMay и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 9. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.713
  Допаѓања:
  4.302
  Пол:
  Женски
  Доста јако ни лади замрзнувачот, а не може да се намали, па така секогаш сладоледот ми замрзнува, не може ни да се извади. Некое чаре има?
   
 10. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  17.592
  Го имам правено и многу се чуствува вкусот на јајцето
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  17.592
  Кога ќе сакаш да ставиш т.е. сервираш сладолед, прво извадија кутијата од замрзнувач и остави ја 5-10 на собна температура па потоа почни. Јас така правам
   
  На Emotional123 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.112
  Допаѓања:
  23.537
  Пол:
  Женски
  Баш така. Затоа престанав да го правам. А и не правам сладолед. Сега може да се купи сладолед во кутија за евтина цена.
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 13. carver91

  carver91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2016
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  Мoze li se u Skopju naci turski sladoled?

  Btw nedavno sam probala tornado od Cermata i mnogo mi se dopadjaaa


  [​IMG]
   
  На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
 14. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  812
  Допаѓања:
  750
  Има во Рамстор, мислам дека е на Улкер и на Бит пазар, во близина на ДМ има фрижидер со турски сладоледи.
   
 15. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Женски
  јас многу сакам сладолед, но сакам од оние посебни вкусови што се како нутела, киндер буено, тоблероне, чоколадо марс итн
  иначе да ви го препорачам радост да го пробате таму сладоледот, потсеќа на чилбокс но многу е поефтино и многу е вкусен си правиш ти каков сакаш вкус
   
 16. CuteSugar

  CuteSugar Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  234
  Пол:
  Машки
  Сладолед само чоколадо или овошен.
   
  На Спасееееее му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.546
  Допаѓања:
  133.702
  Јас само од нутела го правам, се друго купувам:wasntme:
  А бидејќи ретко правам, овие ми се омилени со години..
  Повелете..
  [​IMG]
  Сите вкусови ги обожавам:inlove: ..

  И на hаagen dazs :angel:
   
  На LollySky, kuc, boomsleng и 3 други им се допаѓа ова.
 18. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  31.036
  Пол:
  Женски
  Претпоставуам дека овде ги нема.
  Ни овие, ни на haagen.
  (криво ми е многу што не ги пробав ко имав можност)
   
 19. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.546
  Допаѓања:
  133.702
  Haagen od nekoi vkusovi donele vo ramstor
  Jerry go nema :)
   
  На Summerlover и IronLady им се допаѓа ова.
 20. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  812
  Допаѓања:
  750
  @IronLady , го има во Веро во ГТЦ. Деликатесен Тинекс исто го продава. Битолчани (Цермат) го увезуваат. така да го има во нивните фрижидери.
   
  На Dust, Summerlover и IronLady им се допаѓа ова.