Сладолед

Дискусија во 'Рецепти' започната од Viiiiip, 18 април 2010.

 1. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.773
  Пол:
  Женски
  Леле бе, кога ја видов темава ми текна дека ова година воопшто немам јадено сладолед, ахах(facepalm):lol:
   
 2. Mrs. Diva

  Mrs. Diva Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2016
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  1.572
  Пол:
  Женски
  јас баш вчера си правев домашен сладолед од јагоди, и превкусен беше :D
   
 3. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.140
  Допаѓања:
  5.295
  Пол:
  Женски
  Има во тинекс 2+1 мислам дека е на кри кри леле превкусен е се осеќат вкусовите мислам дека се повеќе видови во едно.
  Вчера јадев мислам дека 1 кг изедов ммммм
   
 4. f.girl

  f.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  10.969
  Пол:
  Женски
  Како го направи?
   
 5. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.805
  Допаѓања:
  75.437
  Некако секоја година се послабо и послабо го јадеме. Купуваме најчесто од кам,кутија со 4 корнети или чоколаден/карамела во кутија.
  Во Дежа ву оваа година се преубави вкусовите. Бајадера,мммм:smirk:
  Исто и во Тренд.
  Палма јадевме минататанедела,покатастрофа здравје. Некогаш имаа убав сладолед.

  Мајка ми е махер за декорација.
  Обавезно сецка диња,праска и грозје,прелив и caprice стапче :)
   
  На didisi и Sexybaby86 им се допаѓа ова.
 6. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  593
  Допаѓања:
  5.581
  Добар ли е?

  800.jpeg
   
 7. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  7.763
  Пол:
  Женски
  На Kataklinkers му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.549
  Допаѓања:
  132.597
  Пол:
  Женски
  На Kataklinkers му/ѝ се допаѓа ова.