1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слаткарници

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од lolitaa, 4 февруари 2011.

 1. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Ми се наближува роденден,и како и секоја година сакам да порачам дизајнирана торта ама да биде и вкусна :D .Стандард порачувам од Канела до сега сум задоволна,дали знаете некои други слаткарници што прават убави дизајнирани торти?да сменам малку... :D
   
 2. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Каде прават најубаво дизајнирани торти?

  Побарај ги на Фејсбук Слатка Улица, тие прават ептен така интересно дизајнирани торти.
   
 3. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  295
  Каде прават најубаво дизајнирани торти?

  Во Неготино познавам една се вика Грозданка. Жената дома си прави, приватно. Преубави се, јас имам братучеди таму, кога им бев на роденден баш ги прашав и ми рекоа ОД КАДЕ МОЖЕ, АКО НЕ ОД КАЈ ГОДЕТО. :)
   
  На butterflygirl0 и baguf4e им се допаѓа ова.
 4. rak4estip

  rak4estip Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  228
  Каде прават најубаво дизајнирани торти?

  дали знааете каде во штип прават дизајнирани торти и по евтини цени докај 1000-1500
   
 5. M.a.r.i.l.y.n

  M.a.r.i.l.y.n Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  722
  Каде прават најубаво дизајнирани торти?

  Канела за ништо не ја менувам. Такви дизајни, аххх :inlove:

  мислам на црвената Канела, онаа сината нема толку избор
   
 6. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Каде прават најубаво дизајнирани торти?

  Deyano Cakes, колку се евтини не знам.
  Ние дома обично порачуваме од една жена, работилницата и’ е кај кафаната Сутјеска. Не се скапи, зависи од големината, а убави се.
   
 7. rak4estip

  rak4estip Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  228
  Каде прават најубаво дизајнирани торти?

  Nada bangi da stvarno se mnogu se vkusni ali jas sakam takvi so marcipan kako kaj eyano cakes ama tamu mi kazaa bile kokolu 2000 denara
   
 8. Detelinka13

  Detelinka13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  8
  Каде прават најубаво дизајнирани торти?

  Темава е ептен за мене погодена:)
  Јас сум огромен љубител на торти и пресреќна сум што имам мајка која ги прави најпрекрасните торти (и на вкус и на изглед и без рецепт(секоја е различна)
  Еве една слика од роденденот на сестра ми...(оваа е со поедноставен дизајн бидејки сестрами така сакаше(веќе била голема за дизајни со цртани јунаци):)
  Тортата е направена лично од мојата мајка....
  п.с. цветовите се јадат:))
   

  Прикачени фајлови:

  На Tinaa356, Antebellum, Saraa и 4 други им се допаѓа ова.
 9. Candy20

  Candy20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  65
  Каде прават најубаво дизајнирани торти?

  Канела дефинитивно но.1 :D
   
  На Tinaa356 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  3.664
  Допаѓања:
  91.195
  Пол:
  Женски
  Каде прават најубаво дизајнирани торти?

  слатка улица убедливо...
   
 11. Marchesa

  Marchesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  965
  Каде прават најубаво дизајнирани торти?

  Канела и Романса! Во Романса има една торта се вика Седмо небо. Тортата е... A MUST!
   
 12. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.067
  Допаѓања:
  17.208
  Пол:
  Женски
  Каде прават најубаво дизајнирани торти?

  http://www.facebook.com/grozdanka.novaceva
  значи алал нека и е на женава :clap:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  последнава ми е врв ;)
   
  На Chocolate.me, heart.stealer и sunfemina им се допаѓа ова.
 13. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  180
  Каде прават најубаво дизајнирани торти?

  прекрасни тортиииии!!!!!
  браво за женава!!
   
 14. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Каде прават најубаво дизајнирани торти?

  До сега Канела во Козле ми е незаменлива од кога постои. И по вкус и по изглед немале промашај во тортите до сега и ги препорачувам. Ми правеле и торти по моја замисла и резултатот на крај бил многу подобар и од замислата што сум ја имала. Со еден збор феноменално!
  Во последниве години се појавија многу други слаткарници кои исто така прават ремек дела од торти и стварно им се воодушевувам, но не знам какви се внатре т.е. дали се убави и за јадење :)
   
 15. brunete

  brunete Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  39
  Каде прават најубаво дизајнирани торти?

  Дали знае некој како се движат цените во Слатка Улица ? :)
   
 16. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Каде прават најубаво дизајнирани торти?

  Скапички се тортите, иако ми ги пофалиле дека се свежи и убави на вкус.
  Јас имав замисла за торта со една слика, не многу комплицирана, и прашав дали може правоаголна торта од 20 парчиња да се направи и колку ќе чини.
  Испадна дека не можело толку мала, туку ќе фати околу 40 парчиња, и формата на сликата ќе била малку подигната, релјефна, не знам ти каква и кога ми побара 2800 ден., јас останав ваква. :o :o :o
  На другарка ми внукичката, за прв роденден, детска шарена торта, 3000 ден.
  Мислам... од злато да е... што е многу, многу е. :|
   
 17. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Каде прават најубаво дизајнирани торти?

  Во шарлота :мм:
   
 18. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.750
  Пол:
  Женски
  Каде прават најубаво дизајнирани торти?

  Најубави,а воедно и уникатни торти со рачно правени фигури за декорација има во Карамела (спроти ресторанот Далма). Значи од она што го видов секоја торта е мало уметничко дело.А на вкус :x
   
 19. cat250

  cat250 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2012
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  398
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  На другарка ми роденден и е во четврток сака торта со слика ама таква слика нема не се продава може ли да и направат таква слика што се јаде до четврток да биде готова :?:
   
 20. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Општи прашања


  Да може да ти направат. Оди во Канела. 40 парчиња со слика за 1000 до 2000 ден. мислам беше. Не се сеќавам одамна не сум порачувала :!:
   
  На cat250 му/ѝ се допаѓа ова.