Слаткарници

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од lolitaa, 4 февруари 2011.

 1. Хејзел

  Хејзел Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Предлог од каде да нарачам овошна торта? Од Делиција веќе ми се пробани и Канела, сакам нешто ново
   
 2. carver91

  carver91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2016
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Дали некој пробал колачи од супермаркетите (Тинекс, КАМ, Веро)?
   
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.250
  Пол:
  Женски
  Ако уште не си нарачала....од Кувертира.

  Од Кам ги имам пробано. Само бомбиците ми се допаѓаат.
   
 4. The Unicorn

  The Unicorn Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2018
  Пораки:
  573
  Допаѓања:
  2.629
  Пол:
  Женски
  Вкусна е овошната торта од Делиција?
   
  Последна измена: 6 јуни 2020
 5. Хејзел

  Хејзел Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Вкусна е да, не е многу блага.
   
  На The Unicorn му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lubomorna.Ta

  Lubomorna.Ta Нов член

  Се зачлени на:
  4 август 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Da ne znae nekoj kaj moze da naracam torta so dostava taka malku poe tona
   
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.250
  Пол:
  Женски
  Јас од Кувертира нарачувам. Доставата е 50 денари. Толку беше последен пат кога нарачав.
   
 8. Dija

  Dija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2018
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Dali znaete kako se dvizat cenite na tortite vo slatkarnica New York?
   
 9. Elen4e_sonce

  Elen4e_sonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2016
  Пораки:
  403
  Допаѓања:
  510
  Пол:
  Женски
  Каде би можела да нарачам торта за детски роденден со малку парчиња? Секаде кај што прашувам минимумот е 40 парчиња, а мене ми требаат две торти бидејќи ќе правам една забава и многу од парчињата ќе останат.
   
 10. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.534
  Допаѓања:
  142.016
  Пол:
  Женски
  Сега последно нарачав во Делициа за детски роденден, торта со 18 парчиња. Не ми правеа никаков проблем. Мислам дека има и со 12 парчиња.
   
  На Elen4e_sonce му/ѝ се допаѓа ова.
 11. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  8.508
  Допаѓања:
  203.647
  Минатата недела купив торта од Романса, 28 парчиња, а имаа и помала, 22 парчиња мислам беше.
   
  На Elen4e_sonce му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Angy.S

  Angy.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2016
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Конкретно за Канела,кој друг вкус е добар освен нутелите? Хелпп
   
 13. Slatkata00

  Slatkata00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  1.459
  Пол:
  Женски
  Романса
   
 14. Angy.S

  Angy.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2016
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Каков вкус има? Не сум ја пробала
   
 15. Slatkata00

  Slatkata00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  1.459
  Пол:
  Женски
  Чоколадна со малина или вишна
   
 16. La.RagazzaMisteriosa

  La.RagazzaMisteriosa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  9.242
  Пол:
  Женски
 17. CinnamonBambi

  CinnamonBambi Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  400
  Допаѓања:
  439
  Пол:
  Женски
  Има кај нас слаткарница/човек што прави вакви минимални модерни торти, без фондан, со buttercream? [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.354
  Допаѓања:
  18.769
  Пол:
  Женски
  Во канела може вака да ти направат
   
 19. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.836
  Допаѓања:
  7.708
  Пол:
  Женски
  Cake factory најди го на фб или инста
   
 20. JoanaS

  JoanaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  493
  Допаѓања:
  3.479
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересира за cake master stamevski дали некој пробал?
  Дали се добри?