Форумџика на годината 2020

Слаткарници

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од lolitaa, 4 февруари 2011.

 1. Maya3112

  Maya3112 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  478
  Општи прашања

  Да може на пр.да ја дадеш сликата во слаткарницата и тие ја ставаат врз тортата...Немора да биде канела јас знам и др.слаткарници што ги прават вака тортите.
   
 2. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  551
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Луѓе,да не знаете,кај има вакви колачиња? И дали воопшто ги има кај нас?
   

  Прикачени фајлови:

 3. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  837
  Општи прашања

  Ги има во Olala макарон колачињата ;)
   
 4. Cake.pops

  Cake.pops Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  24
  Општи прашања

  Потекнуваат од Парис а овде незнам дали ги има баш :(
  И јас сакам да најдам ако има :P
   

  Прикачени фајлови:

  • Macarons-4.jpg
   Macarons-4.jpg
   Големина на фајлот:
   89 KB
   Прегледи:
   288
  • images (5).jpg
   images (5).jpg
   Големина на фајлот:
   12,2 KB
   Прегледи:
   285
 5. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  837
  Општи прашања

  Пишав погоре ги има во Олала во трговски, цените видете ги во менито на страната ;)
   
 6. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.448
  Допаѓања:
  1.530
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Ако не најдеш еве ти рецепт да си ги направиш (ако се такви) ;)

  http://tocka.com.mk/3/89937/cokoladni-m ... at-vo-usta
   
 7. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  837
  ^^Освен во O-la-la макарон колачињава ги имало и во Канела прима.
   
  На Hipster и vitomir им се допаѓа ова.
 8. Maya3112

  Maya3112 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  478
  Општи прашања

  Дали некоја од вас би можела да ми помогне и да ме упати каде може да се направи ваква форма на торта по некоја нормална цена до 1000 ден.? м?
   

  Прикачени фајлови:

 9. dharma03

  dharma03 Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  18
  Општи прашања
  https://www.facebook.com/pages/Torti-Sl ... 2409839752
  Сега гледав фотографии какви торти имат правено, ова камиончево е боза :)
  Ако немаш фејсбук има оставено контакт телефон 071 242 925
  075 368 859
   
  На Maya3112 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Кај се наоѓа слаткарница О ла ла? :)
   
 11. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.937
  Допаѓања:
  7.625
  Општи прашања

  Во ГТЦ, во редот на Чао,одма после пролазот. До неа мислам дека има кладилница
   
  На prettyliar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. axl-babe

  axl-babe Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  451
  Допаѓања:
  576
  Општи прашања

  Дали може на пример јас имам дома направено торта, и сеа јас да им дадам во слаткарницата слика која сакам да ми ја направат, за да можам да си ја ставам на тортата?
  Ако може, ве молам во која слаткарница.
  Зашто овде каде што живеам не прават така :|
   
 13. skenco

  skenco Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  47
  ............кувертира........во бутел1,имаат и достава до дома

  www.kuvertira.com.mk
  тука можеш да го видиш составот на филовите,да одбереш форма,слика и да си порачаш достава а и цените се ефтини за 40 парчиња цената е 800 денари за било кој состав
   
 14. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.549
  Допаѓања:
  26.919
  Пол:
  Женски
  КРИН е единствената слаткарница од која сум презадоволна со производите, но и со цените. :!: :inlove:

  http://www.getlokal.mk/mk/skopje/slatkarnica-krin

  Еве тука можете да прочитате нешто повеќе за слаткарницата Крин :)
   
 15. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.312
  Допаѓања:
  2.468
  Пол:
  Женски
  Шехерезада во ГТЦ на приземје и Шарлота во Маџари-имаше и во уште населба ваква слаткарница ама не ми текнува, мислам Аеродром беше
   
 16. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.921
  Мислиш на Палма.
   
 17. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.921
  Моментално Апче е најдобрата во Скопје. Порано висев во Палма (поточно во Карпош, таа Палма), не дека сега не идам, само во таа во Аеродром затоа што све им е поубаво. Веќе во Карпош не им идам. Од боровницата ќе повратев последниот пат. Ја расипале ептен боровницата. А во Аеродром е многу убава, а и колачите и слатките се убави. А во оваа во Карпош мизерија...ништо нема убаво веќе. :puke:
   
 18. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.302
  Допаѓања:
  7.622
  Пол:
  Женски
  Не живеам под камен ама со слаткарнициве не сум многу запознаена зошто не сум по благото.
  Скав да ве прашам дали во O la la има да се седне или од таму можеш само да нарачаш? :$
   
 19. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.549
  Допаѓања:
  26.919
  Пол:
  Женски
  Минатата сабота првпат бев има каде да се седне и презадоволна сум ;)
   
  На Emotional123 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  4.218
  Пол:
  Женски
  Има кај да се седне, масички внатре и коњопој надвор. Местово е слатко средено, асоцира на слатки нешта, ама мене не ми остави понудата впечаток.
  Американските палачинки ми беа превкусни, се топеа, со таман доза на крем, ама ми се скрши филмот кога ми "никна" влакно во нив.
  Макаронсите и броунис колачињата ми се погодиле тврди и суви, посебно вториве, после 2 залчиња ги оставив, а едно броунис колаче со страшно мала големина е 90-100 ден.
  Чоколадниот мус не е стварно ништо посебно, освен благо, друг вкус не препознав.
   
  На Emotional123 му/ѝ се допаѓа ова.