Форумџика на годината 2020

Слаткарници

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од lolitaa, 4 февруари 2011.

 1. coralin-e

  coralin-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2013
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  97
  Шехерезада. Највкусните слатки, и највкусната боза. :emo:
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  976
  Апчеееее :inlove: , Шехерезада , Рафаело.. :)
   
 3. BeautyAndTheBeast

  BeautyAndTheBeast Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  160
  Канела и Лапетит се најдобри дефинитивно :)
   
 4. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  457
  Шарлота :D
  Уф какви еклери имаат...
   
 5. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.486
 6. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.892
  Пол:
  Женски
  Во БТ -Стела,Гете ,неми текнува други,ако ми текене ќе ви пишам :D
   
 7. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.854
  Допаѓања:
  7.642
  Пол:
  Женски
  Па Мис Палма...
   
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.776
  Допаѓања:
  114.635
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае колку чинат свечените торти во Кувертира?
   
 9. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.531
  Допаѓања:
  22.388
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.776
  Допаѓања:
  114.635
  Пол:
  Женски
 11. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.882
  Допаѓања:
  29.114
  Пол:
  Женски
  Ima nekoj brojce od kanela i kolku e otprilika cena za 70 parcinja ili nekoja dr slatkarnica sto znar ubavi dezeni da pravi??
   
 12. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.896
  Пол:
  Женски
  Некоја слаткарница од Прилеп ама да вршат достава до дома :D
   
 13. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.368
  Допаѓања:
  27.348
  Пол:
  Женски
  Romansa. Vredat tortite za site pari (y)
   
  На t-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 14. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  394
  Пол:
  Женски
  Devojki sakam na decko mi za rodenden da mu poracam torta so negoviot fudbalski tim so slika. Ali ne sakam da ispadne ko za dete. Moze da mi kazete kaj pravat ubavi torti i ne mn skapi? I slikata da bide porealna , a ne ko crtan.
   
 15. popovich

  popovich Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2013
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  531
  Chocol'art definitivno. Novi se, negde vo debar maalo. Slatkite im se son!
   
 16. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.351
  Допаѓања:
  25.625
  Пол:
  Женски
  Да ми препорачате некој испробан вкус на торта од Канела. Јас скоро секогаш ги нарачувам или Егзотик или Гријаж, ама сега сакам да сменам нешто ново. Би сакала да е со бело чоколадо по можност.
  За роденден на малава ми е. Може и да е поблагичка, бидејќи дечињата си сакаат поблаги работи :)
   
 17. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Kaj se naoga kanela ?
   
 18. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.400
  Канела дефинитивно се најдобри. Што че им кажеш, тоа ќе ти направат. Јас лани за роденденот имав порачано мафин торта и ми ја направија иста како што и замислував. Тортата и по изглед и по вкус ептен ми се допаѓаше и се мислам дали и оваа година да порачам иста.
  Беше многу топло и затоа чоколадото е се разлеа и е на сите страни. Еве слики:
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   180,6 KB
   Прегледи:
   89
  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   193,9 KB
   Прегледи:
   89
  На crazylady, Luna91, Catherayn и 2 други им се допаѓа ова.
 19. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.794
  Допаѓања:
  15.312
  Пол:
  Женски
  Чоколадната од Кувертира нема никаква допирна точка со чоколадо,се е катастрофално какао,се покајав што порачав од таму.Не знам за другите вкусови,ама како и да е нема да купувам веќе од таму.
   
 20. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  551
  Пол:
  Женски
  Канела најомилена дефинитивно,а исто многу добри според мене се O la la i La Creme :)