Форумџика на годината 2020

Слаткарници

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од lolitaa, 4 февруари 2011.

 1. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Od Kuvertira kupuvam sekogas dali za rodendeni proslavi praznici zadovolna sum.Cokoladnata torta ne sum ja probala ama drugite vkusovi se preubavi.
   
 2. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.794
  Допаѓања:
  15.312
  Пол:
  Женски
  Мене ми кажаа Царската била најубава,ама веќе ја нарачав чоколадната касно беше.
   
 3. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Carskata e preubava si trebala da ja naracas.
   
  На kala21 и Petar80 им се допаѓа ова.
 4. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.198
  Допаѓања:
  15.504
  Пол:
  Женски
  Има ли некој искуство со О ла ла? Ми се допаѓа концептот, ги пратам на социјалниве мрежи а немам пробано сеуште ништо...
  Јас во суштина барам екстра кремаста торта, кремовите онака, со чоколадо, лешник, силен и млечен вкус...Надворешниот изглед ми е исто многу важен, сакам да е ептен цакана и уникатна!
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Женски
  Тортата со три вида чоколадо е многу убава, пробај ја.
   
  На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.549
  Допаѓања:
  26.922
  Пол:
  Женски
  @sofijanoka Што и да купиш од О ЛА ЛА нема да зажалиш, све им е вкусно и прекрасно :)
   
 7. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.198
  Допаѓања:
  15.504
  Пол:
  Женски
  ^^
  До крајов на месецов одам на дегустација, I promise. :D:angel:

  Со цените како се ?
   
  На barbiegirl.24 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Женски
  Парче торта со три вида е околу 130 денари, поскапо е за разлика од другите слаткарници.
   
 9. Mala-volsebnicka

  Mala-volsebnicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  33
  Прескапо е во О ла ла.Прашував за торта за 35-40 пачиња со апликација со шлаг,нивна слика од фб и околу 3.600.Е премногу е
   
  На BE YOU, barbiegirl.24 и kala21 им се допаѓа ова.
 10. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.345
  Допаѓања:
  7.001
  Пол:
  Женски
  За слаткарници кои ми се допаѓаат би ги вброила Палма во Аеродром, Кабела во Козле, Апче - Скопје,
  Канела - Битола, и
  РАФАЕЛО во Ресен, преубави торти имаат и на изглед и на вкус.
   
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.249
  Пол:
  Женски
  Од Кувертира вкусни ми се чоколадната, комбинираната и царската торта. Освен царската, другите ги имам порачувано за родендени. На други родендени ги имам пробано нестле и бармен, ама не ми се вкусни. Тортите им се со пристапни цени.

  Пред некој ден јадев чоколадна торта од Канела. Превкусна беше. Според мене, Канела имаат највкусни торти. Само што цените на тортите се високи.
   
 12. Canay

  Canay Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  0
  В центар најблизу кај има слаткарници во Скопје освен о ла ла ? Така со по прифатливи цени .
   
 13. nadican94

  nadican94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  8
  Имам слушнато од пријатели на родителите, за свадби кога порачувале дека влакна наоѓале во тортите од кај Грозданка. Сега порачуваат од кај Соња.
   
 14. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  277
  Пол:
  Женски
  Бутик кејк и њу јорк преубави колачи и торти имаат
   
 15. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.510
  Допаѓања:
  141.384
  Пол:
  Женски
  Да прашам, дали некој/а има искуство со колачите и тортите од La Creme во Лептокарија? Имаат понуда за cakepops на Групер, фини ми се видоа, ама на вкус? Секако сакам да правам такви за роденденот на синко, ама слабо стојам со време. Лани правев, ама бев послободна тогаш и можев да експериментирам.
   
 16. nadican94

  nadican94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  8
  Јас за роденден купив торта Опера, ја платив 700 денари и многу убава беше, богата на вкус. Исто имам купено и профитероли и падобранци и беа баш убави.
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 17. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.150
  Допаѓања:
  20.744
  Пол:
  Женски
  Од кувертира порачавме царска торта. И ни го испорачаа ова :|
  20160216_201416.jpg
  Ај кажете и вие што веќе сте јаделе царска торта од кувертира. Ова не е таа. Царската има повеќе тенки филови.
  А вкусот што да ви кажам. Бљак, бљак :smoke: сите филови исти на вкус и грозни. Никад више од нив.
   
 18. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.110
  Допаѓања:
  2.684
  Пол:
  Женски
  I jas samo pofalni zborovi za kuvertira i za slavnata carska torta. Koga stigna, koga ja probav,mi se slosi. Katastrofa ziva. Ic ne mi se bendisa. Nikad vise, lom od torta. Dali jas sum azdis ili stvarni ne e dobra nexnam.
   
 19. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.226
  Пол:
  Машки
  И ние секогаш нарачуваме од Кувертира. Имаат солиден избор и пристапни цени, ама оваа што ви ја испорачаа на сè личи само на царска торта не. Дефинитивно нешто утнале или набрзина е направена, колку да ја откачат нарачката. Следниот пат кога ќе нарачувате од таму, или пак пиши им на ФБ страната ако воопшто ја користат, дај им критика, веројатно ќе се поправат.

  Од тортите инаку ги сакам комбинираната, Нестле и овошната ми се свиѓа, ама овие моиве дома не сакаат овошна торта, и Павароти не е лоша.
   
 20. pharmacy

  pharmacy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2013
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  354
  Пол:
  Женски
  Како сте задоволни со NEW YORK слаткарницата, дали вршат достава и дали го имате составот на тортите?