Форумџика на годината 2020

Слаткарници

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од lolitaa, 4 февруари 2011.

 1. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  556
  Пол:
  Женски
  Немам нарачано торта од таму, ама сите ептен ми ги фалеа колачите, па два пати имам купено од таму. Мене лично не ми се ништо посебно колачите, од други места ми се многу поубави. За тортите не знам.
   
 2. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.458
  Јас имав од Ле Креме земено мафини за една прослава и искрено ми беа најсуви до сега што сум ги пробала....
   
 3. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.802
  Допаѓања:
  139.680
  New york ми се онака просек, Кувертира прилично добри беа, барем за мој вкус. Е сега јас специфичен вкус имам, овошни торти/колачи мразам, само чоколадни, лешникави, карамел..
  Канела во Аеродром, дно дна, последен пат ролат нарачав, сув, пресушен беше, доста понизок од оној чоколадниот од ВеМикс што го обожавам.
  Во Палма имаше едни колачи со 3 видови чоколадо, душа давав за нив.
  Шарлота во комшии ми беше, од многу добри, станаа најужасни.
  Ханибал баш добри тортички имаа, бар до пред некое време. Веројатно и сега, само името го сменија, да ме утепа човек сега нема да ми текне името, нешто делиција, долче лече, тропам нешто, не ми текнува хахаха
  О ла ла како и Њујорк, просек вкус за висока цена.
  Имаше една мислам Амарена се викаше во Лисиче, убава торта јадев од таму.
  На една свадба јадев торта од кејк бутик, па после кај истите и на крштевка, во двете прилики одлична беше.
  Чери Блосом онака просек ми беше, за парите.
  Други не ми текнуваат, освен на Апче за трилече хаха
   
 4. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.271
  Допаѓања:
  7.161
  Пол:
  Женски
  Што стана со онаа Канела на Рузвелтова:( ја нема,ја затворија:(
  Денеска мажот ми купи од Шеќерезада торта,ама не сум ја пробала уште:)
  Еве ја на слика 13781880_1211594655540958_8436620810328557770_n.jpg
   
  На fallenangel и DVAANGELA им се допаѓа ова.
 5. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Ухуу ти сите слаткари со ги протерала:P Јас одев во Вемикс на пракса тортите им се секогаш тазе.
  Само предупредување од таму само бомбици да купувате друго се можете.
  А во шарлота пак тазе им се колачитр ама тортите не ама сепак се вкусни многу сега ги поскапија
   
  На Dust и ♡Gabby♡ им се допаѓа ова.
 6. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.802
  Допаѓања:
  139.680
  Ќути, ги имам поминато повеќето затоа што сакам чоколадна торта, ама не онаква што мириса на какао или па да осетам маргарин.. Ептен се нервирам :(

  Во Шарлота ми се многу тужни тортите, знаеш, преблаги, а порано и премногу шлаг ставаа иако потенцирав по 1000001 пати. Пофалба е што не штедеа на лешници и ореви. Комшии и пријатели ни се, ама не можам да фалам нешто што не бендидувам хаха
   
  На Slatkarka94 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Тоа е маџари :D mene i mi se rodnini ama neznaat :D
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.802
  Допаѓања:
  139.680
  И ти да не си ми комшивка?:D

  Ај сега за муабетов кажи кај да најдам права чоколадна торта, бидејќи гледам по професија ти е благото8)
   
  На DigY и Slatkarka94 им се допаѓа ова.
 9. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Незнам иам одено на пракса шарлота и вемикс е се торти од шарлота купувам....
  И знам една слаткарница таа беше пред 13години кај билетарата сеа што е за ЈСП:D
   
 10. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.271
  Допаѓања:
  7.161
  Пол:
  Женски
  еве како изга 13729128_1211795668854190_2607440159923746058_n.jpg леда тортата од Шехерезад
   
  На fallenangel и DVAANGELA им се допаѓа ова.
 11. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.046
  Допаѓања:
  37.834
  Искрено, мафините никаде не ми ги погодиле ко што треба. Секаде се така некако суви и делуваат нетазе. Затоа сега само дома си ги правам со готова смеса на Dr. Oetker. Превкусни испаѓаат.
  Ние торти секогаш зимаме од Канела или Ваташа. Во Ваташа секогаш тортите се тазе и се предобри. Штета што немаат многу слаткари низ градов.
   
  На Dust, blueberry93 и DigY им се допаѓа ова.
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.510
  Допаѓања:
  141.380
  Пол:
  Женски

  Пробај ги на Перфето тортите, не знам точно каде се наоѓаат, некаде кај Универзална, јас лично не сум купувала, ама сум пробала во повеќе наврати на родендени. Преубави се, особено лешник тортата, прсти да излижеш. А ептен чоколадна, чоколадна торта, само Влашка од Романса. Има да се убиеш од толку чоколадо :D
  Инаку и јас си земам стално од Ве Микс, ептен ми се вкусни тортите, ама и со нормални цени. Колачите нивни не ми се бендисуваат воопшто.
   
  На Dust и sofijanoka им се допаѓа ова.
 13. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.802
  Допаѓања:
  139.680
  Влашка па и богата со чоколадо? Ме зезаш?:D Мислев синоним за скржавост се:D Во следна прилика ќе ги пробам, обично земам чоколадна и чоколадирана од горе од Вемикс и поминува некако. Колачи не сум земала(facepalm)
  Данкешен:hug:
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 14. doubleinfinity

  doubleinfinity Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  1.896
  Пол:
  Женски
  Убава баклава со ореви во Охрид? @lovemme ти мораш да знаеш...сметам на тебе :)
   
 15. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.453
  Допаѓања:
  65.873
  Пол:
  Женски
  Ретко јадам баклава но мајка ми ја обожава баклавата со ореви во слаткара палма :)
   
  На doubleinfinity му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.228
  Пол:
  Женски
  image32.jpg
  Каде најевтино во Ск би можеле да ми направат ваква мини торта?
  И колку би ме чинело?
   
 17. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.271
  Допаѓања:
  7.161
  Пол:
  Женски
  Прашај во Слаткариница Романса,има во Тафталиџе,Дебар Маало и Аеродром
   
  На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.
 18. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.794
  Допаѓања:
  15.312
  Пол:
  Женски
  Се зависи од тоа колку парчиња сакаш и дали ќе биде покриена со шлаг или фондан кој е доста поскап:)
   
 19. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.228
  Пол:
  Женски
  Колку на сликава, мини тортичка, со фондан :)
   
 20. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.794
  Допаѓања:
  15.312
  Пол:
  Женски
  Ако ти е од некаква помош:DПоследен пат кога купував тортата чинеше 530 за 18 парчиња,а истата со фондан околу 1 100 денари.
   
  На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.