Слаткарници

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од lolitaa, 4 февруари 2011.

 1. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.634
  Momentalno najdobra slatkarnica e romansa
   
 2. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.228
  Пол:
  Женски
  Колку отприлика им е цената на ролатите во Шехерезада?
   
 3. Paolita

  Paolita Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2014
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  Во околина на битпазар или веро џамбо каде има убави ролати/торти 10-15 парчиња отприлика. Чоколаден класичен, или чоколаден со вишна, нешто слично..
   
 4. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.323
  Допаѓања:
  53.824
  Пол:
  Женски
  Bo веро имаш :?:
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.796
  Допаѓања:
  15.313
  Пол:
  Женски
  Во маркетот во Џамбо имаш на Специјал,Зафир итн.Препорачувам на Зафир:)
   
  На Paolita му/ѝ се допаѓа ова.
 6. *Лорена*

  *Лорена* Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  4.400
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае како се вика слаткарата од чаршијакаде што продаваат падобранци и орасници?
  Разбрав дека најубавите падобранци од Дојрана и др. ресторани се од таму, па дали некој знае каде поточно се наоѓа, како се вика, телефон или некакво инфо?
   
 7. Sv. Nikolka

  Sv. Nikolka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Да не мислиш на Слаткарницата "Охрид" случајно? Ако е таа, навистина имаат и орасници и падобранци, а бомбиците им се немам зборови. На почетокот на Чаршијата е, ама од оваа страна, кај Џамијата, од кај Плоштадот Скендербег. На друга ако мислиш незнам. Затоа што има уште една малечка, една жена со Хиџаб прави многу убави баклави, тулумби и халки, алва, произведува боза од просо, лимонада и сл. Таа е малку забутана на едно ќоше и нема за седнување (маси).
   
 8. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.077
  Допаѓања:
  19.688
  Пол:
  Женски
  Романса или Делициа (Ханибал) за торта?
   
 9. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.812
  Допаѓања:
  139.760
  И двете:wasntme:
  Јас Делициа ја бирав секогаш, како поблиску
   
  На LiliBoz, Dadusicka, senza.parole и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  1.243
  Допаѓања:
  10.904
  Пол:
  Машки
  Еклер у Делиција, чизкејк у Шарлота!
   
  На senza.parole и Dust им се допаѓа ова.
 11. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.812
  Допаѓања:
  139.760
  А торта комши?:wasntme: :D
   
  На joy1, Роберт 7 и senza.parole им се допаѓа ова.
 12. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  1.243
  Допаѓања:
  10.904
  Пол:
  Машки
  Торта во Ве-Микс :D
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.534
  Допаѓања:
  142.016
  Пол:
  Женски
  И двете имаат одлични торти, ама Романса држи повисоки цени. Моја препорака Нова од Романса, или Сахара од Делициа.
   
  На eli25, LiliBoz, Dust и 2 други им се допаѓа ова.
 14. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.366
  Пол:
  Машки
  Palma
   
  На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.323
  Допаѓања:
  53.824
  Пол:
  Женски
  А влашка:?: од романса
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 16. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.796
  Допаѓања:
  15.313
  Пол:
  Женски
  Delicia :inlove:
   
  На Dust, Роберт 7 и senza.parole им се допаѓа ова.
 17. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.534
  Допаѓања:
  142.016
  Пол:
  Женски
  Влашка ми беше фаворит додека не почнаа да ја прават Нова (или бадем нескафе).
  Ама во последно време само од Делициа земам.
   
  На LiliBoz, Dadusicka и Dust им се допаѓа ова.
 18. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.147
  Допаѓања:
  79.806
  И мене исто :smirk:
   
  На Annath, didisi и LiliBoz им се допаѓа ова.
 19. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.836
  Допаѓања:
  7.708
  Пол:
  Женски
  Има некој порачувано од Аромати чоколатерија? Искуство?
   
 20. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  860
  Допаѓања:
  808
  Ситните колачи им се добри. Со тортите немам искуство.
   
  На VDT2906 му/ѝ се допаѓа ова.