1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слаткар

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Angelche, 14 јули 2010.

  1. Anna02

    Anna02 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    4
    ауу го мразам, незнам зошто толку го форсираат луѓево |(
     
  2. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Можат да му се фатат на слаткар, им смета само зашто им ја плеска вистината на многумина низ песна.
    Како што би рекол б.ц. ич мува не ме лази (читај ич кур не ме боли), така и Слаткар не го боли кој што мисли за него, зашто он е искрен и оригинален за разлика од останатите кои глумат.
    А тоа некои фуфици што се пронашле во неговите песни и плукаат врз истите, е игра на случајности.

    А сега да ве поздравам сите со едно песниче од Слаткар

    http://www.youtube.com/watch?v=sSg_rv6zqmA
     
    На Alesii и NICKRIVERS им се допаѓа ова.
  3. Anja98

    Anja98 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Освен тоа што е тешка пијандура,а воедно и наркоман,освен тоа што незнае два збора да каже пред камера,не знае две реченици да сврзе,песните му се ѓубре... полни со навредливи,грди,безобразни зборови,дури во некои моменти непријатни за слушање...јас не можам да го поднесам Паткар
     
  4. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841

    Девојче од кај ти толку сигурна дека е тешка пијандура и наркоман???
    Јас на почетокот не можев да го поднесам ми изгледаше ептен детско лиглесто и исфрустрирано..Али со секоја песна се повеќе сфаќам дека сум била во грешка :!: ..Поготово кога ја слушнав "Сара"..Башка обожавам кога со песните ги спушта нафураните и се им плеска у фацка преку песни и не се замара... :!: Браво дечко не се замарај со тие што не ги сакаат тебе и твојата дирекност... :$ :* :inlove:
     
    На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
  5. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    не го мразам а не ни го сакам само песната Сара ја слушам од него и толку. :)
     
  6. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    слаткар полседниот албум му е многу безобразен има работи кои не теба да ги има јаде...
    Слушат го гледам сестрами и врсничи на неа абе ајде претерано е ....
     
  7. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Јас се разбирам во рап. И затоа знам дека гомнава кој овој ги рецитира немаат ни р од рап.

    Мислат дека ако стават историја зад некој таканаречен рапер од типот на разведени родители, сам си ги врзувал патиките од 3 години, првиот збор му бил Тупак и такви гомца, дека ја имаат публиката.

    Рапот е култура, а тоа што го кака Слаткар е светлосни години далеку од тоа. И каков е тој муабет дека ги спуштал нафураните пичиња и курви и такви глупости? Ако толку не се замара, што па за нив се замара? И тука некаде горе прочитав некоја ако се препознала ќе и сметало бла бла .. Ами што праиме ако некоја од нив му го спопикала сув и немиен на Слаткар, па он оти нели се плеска у фаца, да и го каже преку песна..

    Криво ми е само за младинава што ќе порасне и веќе расте со вакви нумери ..
     
    На TheKiketoo, Sara123 и sanjalica им се допаѓа ова.
  8. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Колку браќа има Слаткар, знае ли некој? :geek:
     
  9. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    И кога се појави и сега.Никогаш не сум го обожавала секогаш ми бил антипатичен.Можеби од фактот што не слушам рап музика.А и неможам да коментирам за неговото рапување,така да не би го обвинувала.
    Од новиот албум му е имам слушанто само песната Сара,и оваа Олабави ме.Многу беа актуелни на фб,реков па ајде да слушам што е толку убаво,што се крева толку голема еуфорија.
    Ништо посебно барем за мене.
    Многу му е почитувам песната Да полетам.
    Но мислам дека со делов од песнава Олабави ме,многу сигурно би се пронашле тука. :!:
    А што се однесува до тоа,некој имаше прашано колку браќа има Слаткар.
    Јас знам дека има еден и дека се вика Стефан,познат е како Че,а дали има друг е тоа незнам. :?:
     
  10. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    ^ Знам за Че, нооо.. некои викаат дека имал уште еден, затоа ме интересираше.
     
  11. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Мене лично, дечково ми е ептен антипатичен, неизживеан. Сите негови песни имаат интересен бит, ама текстовите се за никаде. Единствено, Да полетам е исклучок, песната навистина вреди.

    Не ми се допаѓа тоа што го прави, а згора на тоа го нарекува рап. Пцовките не го прават рапот. Дечкото стално збори како имал и има тежок живот, ова она, а спие на пари. Тие спотови се други да не му ги плаќаат? |( Неговото нема ни р од рап, се согласувам за се со mysterious.

    Тоа вреѓање на женскиот род во песните многу ме нервира. Ако една го повредила, не се сите исти. Самата помисла дека е толку слушан меѓу младината, ме иритира. Кога ќе слушнам дека деца од генерација на брат ми, 3то одделение го слушаат него, грозница ме фаќа од тоа, со кого растат идните генерации.
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Princess.Of.Weed

    Princess.Of.Weed Активен член

    Се зачлени на:
    8 август 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    9
    слаткаристика не би го мењала за нишо...НАЈЈАЧИ Е !!! :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
  13. potterholic

    potterholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    419
    Лигљо. Неможам да го поднесам ниту него, ниту неговите таканаречени "песни". Радије би испила едно шише киселина него овој имбецил да го слушам :tmi:
     
    На sweet-star, tessie и Rose96 им се допаѓа ова.
  14. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Јас од тие спотови и песни што сум ги слушнал може да кажам дека "Olabavi me" и "Da poletam"

    Се апсолутно точни , и дека таква е ситуацијата денес во Македонија

    Ама не ги оправдувам тоа што мора да има многу пцовки на секој спот
     
  15. Dala

    Dala Популарен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.890
    Не.Антипатичен ми е заедно со неговите ’’песни,, :puke:
     
  16. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Едино не се песни за деца а ги слушаат многу деца....
     
    На Inna5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Angel4e123

    Angel4e123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2010
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    86
    За Слаткар: -_- |(
     
  18. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    На Hipica и PeaceLoveBasketball им се допаѓа ова.
  19. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    За разлика од многу од вас,мислам дека песните му се многу реални,посебно Олабави ме,Да полетам,Разговор со совеста,Сакаш да си фаца 2 и Сара,мојата омилена :)
    Што викате дека го навредува женскиот род,тој само кажува какви се некои девојки,кои трчаат по пари,слава и богатство,кои ги има многу,а во песната Сара само кажува дека не се сите такви.
    „Да се живи и здрави твоите стари, постојат ствари што не се купуваат со пари.’’ - овој стих не може да доаѓа од неизживеан човек. Тој јасно кажува дека не му се важни парите,а тоа е и очигледно дека тој без влакна на јазикот ги кажува своите ставови и не лиже гз за пари и слава. Во „Разговор со совеста’’ се гледа дека тој не е лигле кое сака и бара слава,туку само го живее својот сон.
    Текстовите му се ептен реални,опишуваат колку е никаква ситуацијата во Македонија,каде што не учат за правда а таа ја нема. Во „Да полетам’’ го опишува својот некогашен сиромашен живот. Тој поминал низ многу работи и има многу големо искуство. И во право е што пцуе и плука,дека некогаш го плукале него.

    А поранешните песни за секс,стварно не му вредеа.Не му требаше тоа,порано и јас не го поднесував.
    Многу се има променето на подобро,секоја чест.
     
    На Inna5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Слаткар не поминал низ никакви тешки моменти, напротив мислам дека има доста пари т.е. имал и пред да почне со кариерата. Тоа е се маркетиншки трик.

    Не паѓам јас на тие негови песни од типот на Да полетам кога знам дека не се искрени туку типот го имитира Еминем во смисла и тој имал тежок живот, абе ајде |(. Ќе земам ќе напишам песна во врска како немам пари сметките да си ги платам и одма на сите идол ќе им станам. И не прикажува никаква реална ситуација во Македонија, тој само пцуе и вреѓа, друго и нема во неговите песни. Нем сега, може има некоја поента а јас глупава не ја разбирам. Да, сигурно се крие некоја скриена порака зад стиховите Ти си топ за да те е*ам. И онаа Сара чиста бледа копија на Стен од Еминем. Па до толку секој стих да го ископира ама во поразлична форма, креатвност на нивоу.

    Не, не го слушам овој, јас се срамам како женско да почитувам ваков пејач.
     
    На pamelche и chocolate.chick им се допаѓа ова.