1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слаткар

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Angelche, 14 јули 2010.

  1. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Neznam zosto zenskite tolku luduvaat po Slatkar,a toj gi navreduva vo pesnite.Neviden idiot!!!Edinstveno sto vredi na nego e ubavoto lice :) Inaku da,imam slusano nekoi negovi pesni.Mi se dopadja refrenot na pesnata "da poletam"(izgleda taka se vikase) a na pesnata FM mi se dopadja muzikata.Znaci muzikata,a ne tekstot ;)
     
  2. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Zaboraviv da napisam...Drugite pesni mi se NULA! Barem na mene... :) pozz :*
     
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Незнаев дека бубуљичаво лице е убаво :^) Мене ми е во комплет целиот одвратен и неподнослив. Лигуш! Па и проќелавеан напред |( Јас незнам што убавина видоа во него. |(
     
  4. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    se soglasuvam so daniela naci slatkar da e ubav e ubav a i ima ubav stil na oblekuvanje .. i morame da priznaeme deka ima nekoj ubavi pesnici ;) no kazav i prethodno da ne povtoruvam ne sum nekoj golem negov fan ;)
     
  5. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    Само добро лице...од песни дали 2-3 му се добри... :)
     
  6. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Добро девојки, кое убаво лице бре?
    Бубуљиците ли?
    ЌЕлавицата?
    Тоа што пљука кога зборува ? Тоа е убаво? Чадор да носиш кога зборува :|
    ШТо?
    Што има убаво на него?
    Тело да не има?
    Стил на облекување како албанецот школски мој со една дигната една спуштена ногавица. БУЛШИТ :puke:
     
  7. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    hahahaah e dobro de ajde :D ne ubavo lice-samo ubavi crti :)
     
  8. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    dobro offspring site si imame razlicni vkusovi ako tebe ne ti se sviga ne znaci deka i na nekoi drugi nema da im se sviga.
    ako tebe ne ti e ubav mene mi e .. tebe ne ti se sviga negoviot stil na oblekuvanje na mene da i gotovo .. ne mora da go potsenuvas vkusot na drugite :envy:
     
  9. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Уште ли се пишува во оваа тема?Јас мислев катанче и ставиле :?:
     
  10. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Офспринг секога чест ! :clap: Потполно се сложувам, а за клуч, не гледам зошто да се стави клуч, сепак сите имаме различно мислење, а како што 90 % од нас рекоа на една друга тема, почитуваме туѓи мислења, нели ? ;)
     
  11. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    ФМ ми беше хит на почетокот на годинава.Хаахаха кога да ја слушнам се сеќавам кога на еден тип му плеснав шамар пред цел кафич додека траше песнава.
    Неможам да не се изнасмеам. :lol: :lol: :D
     
  12. Tammy

    Tammy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    33
    ми се повраќа од овој .. не можам да го смислам :@
     
  13. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Слаткар ми е комшија така да јас го слушав уште кога имаше он 17-18 години и првите негови песни, е тоа беше рап, а сега кога ќе го слушнам одма мењам канал, пошто ова неговото на се личи само на рап НЕ! :puke:
     
  14. EllenMonroe

    EllenMonroe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    3
    Слаткар-ниту ми се допаѓа ниту пак не ми се допаѓа.Немам никакво мислење за него.Искрено сметам дека не е убаво што тука сте се собрале и навредувате затоа што ако на некого му се допаѓа неговата музика нека си ја слуша.Исто така околу тоа дека навредува женски род и слчно мислам дека до некаде ја кажува и реалната виситна.Ако се завртите околу вас ќе видите колку девојки се апсолутно исти како тие во ниговите песни.А оној Американскиот рап не може да се спореди со неговиот во ниту еден случај,затоа што има повеќе стил и едноставно поубаво звучи.Но сметам дека не треба да плукаме над него затоа што човекот си го живее својот сон.Секој си има право на свој вкус и мислење :)
     
  15. NICKRIVERS

    NICKRIVERS Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    11
    like
     
  16. NICKRIVERS

    NICKRIVERS Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    11
    nesakam da gi citam vasite glupi komentari poso ne me zanimat
    slatkar si e najdobar :)
     
  17. NICKRIVERS

    NICKRIVERS Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    11
    да не случајно ти се пронаогас
    во неговите "navredi za zenskiot pol" :lol:
     
  18. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Рапот не би бил рап ако нема во него вулгарност,така да можете да го сватите Слаткар . Јас не се разбирам толку во рап,но знам колку многу го сакаат Слаткар и тоа е факт па некои колку сака и нека ги боли.Тој во неговите песни ја искажува суровата реалност за разлика од некои пејачи кои пеат за некои розеви светови или некаква вечна љубов.
    Значи тој го навредува женскиот пол Е не знам баш дали навредува или текстовите му се напишани од нечие искуство и баш тоа ми се допаѓа кај раперите...добро може некои си се пронашле во песната па се навредиле.. :lol: :lol:
    Не сум негов фан,но мило ми е што е толку искрен.Подобро Слаткар да го слушам одколку Софија Манева :D
     
  19. NICKRIVERS

    NICKRIVERS Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    11
    golemo lajk
     
  20. parisheroinstars

    parisheroinstars Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    25
    Каков вкус треба да имаш за да бидеш фан на Слаткар и да го гледаш како бог во своите очи? Каква сурова реалност? Омаложувајќи го целиот женски род? Тоа не е искреност, тоа е простотилак. Вистински рапер е тој што рапува за живот, а не "спушти се доле", or something. :^)