1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слаткар

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Angelche, 14 јули 2010.

  1. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Девојче јас не сум негов фан и не ми е тој бог! :lol: ох леле :lol: до кај дојде светов.И кажав не се разбирам толку во рап ,па не знам точно за што треба да пее.Фала што ми кажа дека требало да се пее за животот .
    Многу ми е мило за човекот што лесно постигна слава бидејќи ,не е исфилман пред се,си признава дека бил НУЛА ,дека бил сиромашен а не некое размазено детенце .Јас ценам искреност.Исто така во нашава мила земјичка си има и многу курвич*и па нека му рапува песни слаткар на нив тоа и си го заслужуваат.
     
  2. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Па не ги читај де. ;)

    Немам што да ти докажам... се ти кажа форумџикава и го делам истото мислење. ;)
     
  3. NICKRIVERS

    NICKRIVERS Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    11
    zboris so nekoj koj ne go zanima tvoeto mislenje
     
  4. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Знам, ништо повеќе не можам да очекувам од човек кој почитува таков тип на луѓе. :hai:
     
  5. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Epa ako e taka togas i ti zboruvas so nekoj koj ne go interesira tvoeto mislenje!Kakvo e toa odnesuvanje?Sekoj ima pravo na mislenje i ima pravo da go stavi tuka,bez razlika dali ti se dopadja na tebe ili ne.C c c c
     
  6. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Чекај, а кој е па Слаткар да кажува за девојките какви се? Зошто се осеќа толку компетентен да го прави тоа?
    Јас да земам одовде од љубовни проблеми за машките ќе напишам цело сценарио за шпанска серија!
    Секој си има свои приоритети во животот.
    Ако некоја сака секс слободно, никој не и забранил, а Слаткар е никој и ништо тоа да го кажува. Кој му го додели тоа право? Зошто се мисли дека којзнае какво достигнување е тоа што он го кажал? Сите го знаеме тоа и без некој искомплексиран келнер да го кажува.
     
  7. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Што ме интересира мене дали тебе те интересира моето мислење, јас и другите само си го оставивме нашето мислење, а ти дали се согласуваш со него, или не, воопшто не ме интересира. И да, ако ти смета некој пост, не мора да го читаш..Едноставно прескокни го. ;)
    Не го сакам стаклар, нит сакам да го сакам. Не го регистирам..
    Чудно ми е тоа што некои девојки стакларов (Не ме правете неписмена, знам дека имињата се пишуваат со голема буква, но ете, не заслужил дечкото) го сметаат за бог а тој во неговите ‘‘песни‘‘ ги омаловажува, навредува. Да, тој не истакнува посебна група на жени(девојки), сите во еден куп ги става, па сега ти размисли дали заслужил да го сметаш за ‘‘Бог‘‘. :wasntme: Сакај си го ако сакаш да го сакаш, идеализирај си го ко бог, немам ништо против тоа.. ;)
     
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас знам дека за да сакаш одредени песни од одреден изведувач треба во истите да се пронајдеш. Нешто како што јас успевам да се пронајдам во Архангел. Ама не ми е јасно во што кај Слаткар можеш да се пронајдеш? :^)
     
  9. EllenMonroe

    EllenMonroe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    3
    Види,ако идеш погоре ќе видиш дека Никриверс само си го има кажано своето мислење,а потоа цел форум се свртил против нејзе зборувајќи каков вкус имала и се и сешто.Секој има право на свое мислење,така да не и се нафрлајте безвредно.Ниту вие нејзе можете да и промените мислење и вкус ниту она на вас.Затоа безвередно е да се расправа за вкус. :| :| :|
     
  10. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807

    Ne i se nafrluvam,naprotiv,mislam deka taa se nafrluva.Znam deka si go ima napisano svoeto mislenje,kako i site drugi sto sme si go napisale svoeto mislenje.Ama na sto lici ova "pravis muabet so nekoj koj ne go zanima tvoeto mislenje"??? Na krajot na kraistata i mene ne me interesira nicie mislenje bidejci si imam svoe,i drugite ne gi interesira moeto mislenje,no ova e forum i sekoj si pisuva za sebe ona sto go misli.
     
  11. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Проблемот е во тоа што тука не станува збор за вкус.
     
  12. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807

    A da,i ne se trudam voopsto da i go smenam mislenjeto,nitu vkusot(kakov i da e) :) tuku samo kazav deka nemoze taka da razgovara... ne i lici ;)
     
  13. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Океј, не го ни сакам, не го ни мразам Слаткар. Типот ми е најокеј, немам ништо против него. Како и секој останат човек во Скопјево. Не дека само тој е искомплексиран, има и многу други кои не се на естрадата, а сепак се толку искомплексирани за зборуваат за други! А колку сме ние компетентни да зборуваме за него? И не мора да правиме дискриминација. Што ако е келнер? Тоа не го прави нечовек, немал добро детство, ниту образование, но ете се снашол во животот и постигнал „слава“. Сепак се потрудил и не треба тоа да го потценуваме. Не сакам да започнеме расправија, но секој има свои мислење и вкус, не мора да ги напаѓаме ниту оние кои го мразат, ниту оние кои го сакаат. Toлку од мене во оваа тема.
     
  14. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    hhhh se izvinuvam,nemoj da me svatis pogresno...Dali znaes sto znaci iskompleksiran???
     
  15. parisheroinstars

    parisheroinstars Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    25
    Па ни јас не се разбирам толку во рап, ама некако не можам да сфатам еден рап стих да биде "твојата задница скока/мрда" (или како и да е), да опишува цели сексуални чинови. :^)
    Бар во рап музиката треба да го искаже тоа како од НУЛА станал нешто.. некој нека ме исправи ако погрешно мислам.
     
  16. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Abe neka pee on sto saka,mene ne mi se dopadja i gotovo.Ok ima kurvicki i ne samo vo Makedonija,tuku sekade.Ama ne se site kurvicki,toa e rabotata... Neznam kako mozat mali devojcinja da slusaat toa i da se ligavat po nego,neznam...Nemoj nekoj da me sfati pogresno,ne zboruvam za forumdzikite,zboruvam voopsto.Ako tolku sakate pesni sto raskazuvaat vistinski prikazni,slusajte go bre Vlado Janevski.I toj ima dosta vistiniti pesni i sam si gi pisuva.I covekot pee 100 godini sto se veli,sigurno i toj imal nekoja kurva vo zivotot pa ne pee za nea :) Nego go pocituvam a ne Slatkar! Toa e preporacka :) nemoj nekoj da pomisli deka go nametnuvam svoeto mislenje.
     
  17. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Абе шо сака нека си искажува и тој и вие ..не ми е грижа.Јас кажав кое е моето мислење за него,мене тој ништо не ми згрешил,немам посебно мислење за него и кажав само што ми се допаѓа кај него.Сепак јас не сум се пронашла во неговите песни,па мене лично да ме навреди.А во никој случај не ми се допаѓа стилот на неговата музика,не слушам рап,не сум негов фан,ни Еминем ни 50сент ни никој не ги сакам.Само ми е мило за него...ете тоа е се
     
  18. sosmooth

    sosmooth Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    за мене слаткар и компанија се искомплексирани типови кои сигурно во детството не добиле доволно внимание од мајките па сега си земаат во право да го навредуваат цел женски род...како и да е знам рап песни и рапери на кои капа им симнувам за текстовите музиката и изведбата...но овие според мене се турбо рапери.
    инаку, неможам а да не си излезам од кожа кога ке слушнам 6 годишно девојче (беше на таа емисијата на а1 мислам е со тој типот што ги шета децата ивце-пивце мислам се вика) девојчето рече дека ги обожавала тони зен и слаткар а омилена песна и била спушти се доле!...ноу комент повеке...
     
  19. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Знам, не грижи се. ;) :)
     
  20. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    hh ok,togas sigurno znaes i deka ne ti se vklopuva vo muabetot t.e. vo toa sto si sakala da go kazes. :*