1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слаткар

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Angelche, 14 јули 2010.

  1. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Уфф уште ли се дикутира на оваа тема.. :x
    Слатакр ваков слаткар онакав па чоеков го напраивме и попопуларен од него што е,со самото тоа что цело време дикутираме и се караме за него .. :tmi:
    Секој си има свој вкус некој го сака а некој не .. и мислм дека нема тука што да дискутираме (караме)
    А и устави него го заболе (извинете на вулгарноста) дали некој го сакал или не .. :!: :?:
     
  2. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Е не е баш така, да не беа сите што трчаат по него ни С од Слаткар немаше да има, остај го ти нешто што збори. ;)
     
  3. MarushkaMaci

    MarushkaMaci Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    0
    Јас лично го почитувам Слаткар,иако сум свесна за навредите кои ги упатува на женските преку своите песни.Но тоа е тоа,на некој начин тој е само реален и го опишува секојдневието.Иако сум негов обожавател,не велам дека сите песни му се топ! Се сложувам дека во некои песни има дури и премногу вулгарности што навистина ме нервира. :devil: Ама сепак тоа е неговиот стил,тој битно си постигна слава,ние можеме да го сакаме или мразиме...на него воопшто не му е битно ;) позз
     
  4. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    се согласувам со Вајлд,ако не беа тие што трчаа по него,а најчесто се некои дечурлии што не знаат што пее :D :D
     
  5. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Сите си имаат свое мислење за Слаткар и тоа е нивно ...... Некои го сакаат, некои го мразат, некои пак се индиферентни.
    Јас искрено го почитувам човекот затоа што сите го мислат и го кажуваат тоа што он го пишува и пее (рецитира), ама ај да ги видам тоа во јавност да го кажат и пола Македонија да ги плука :!: Инаку пола од машките така зборуваат како него, тоа е факт.
    Сега мора такви да постојат, тоа е нормално ама на тебе останува дали ќе го слушаш или не. Јас сум од оние индиферентните, не го слушам ич....... има правено многу свирки кај нас ни еднаш немам одено, а нема ни да одам. И мене ми смета тоа што сите женски ги става во ист куп и ги навредува, ама најискрено пола од женскава популација се баш такви ...... јас не сум таква, не ме ни повредува нити пак интересира што пее, важно има луѓе што го обожаваат. Едни мои школски пак напамет му ги знаат текстовите |( , тоа ми е ептен глупо ама ајде нивна работа.
    Значи не го сакам воопшто, ниту ми е убав ама имам малце почит кон него, ипак си го остварил сонот човекот :D :D
     
  6. NICKRIVERS

    NICKRIVERS Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    11
    napisav samo eden komentar i odma mene offspring wild child i drugi koj ti ja znam mi se nafrlija demek kako mozes da go slusas i dr bla bla bla. i na wild ne i dolikuva taka da se odnesuva jas sum si ostavila komentar dokolku na nekoj ne mu se sviga slobodno moze da go citira i da si go pise svoeto mislenje ama nema nikakvo pravo da me vrega. pa koga si dava za parvo da me vrega togas i jas ke moram da go napravam istoto
     
  7. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Оф леле, девојки, ама му се нафрливте на еден обичен слаткар, чудо :) За да не бидам сфатена погрешно, не го обожавам типот, ниту нешто посебно го слушам - т.е. го слушам само кога немам на избор да ја променам музиката и кога ќе го слушнам на радио. Растена сум на хип хоп, и мислам барем дека прилично добро знам како се развивала таа музика, а ова денес што се случува на хип хоп сцената општо сегде, е едноставно :puke: Би сакала да се тука времињата на Чиста околина и САФ ама не се, и би сакала да се прави повторно рап каков што правеа Public Enemy на пример, ама нема. Наместо тоа имаме Слаткари, Зеновци или 50центовци и други фаци со глави потешки од менгеме заради сите златни заби шо ги имаат набутано во уста. Ама едноставно такво е времето, и сега што е тука е.
    Да не елаборирам многу, претходно мислам Трендафилка или Брајт спомнаа нешто со што потполно се согласувам. Плукате на Слаткарот поточно ви се гади од неговите текстови - во ред, ама немој да си мислите дека некојси 50Cент е нешто поарен. Единствената разлика е што тој рапува на англиски а Слаткарот на „нашки“, и можеби токму тоа е она што ни пречи. Да цитирам еден мој 50годишен сосед „Он мене ми *** све по список а ја му дигам рака и викам еооо, ама он е од Америка и многу е кул“ ;)
    Како и да е, можеби навистина Слаткарот не е најквалитетното нешто што дома го имаме (не можеби, туку сигурно), ама верувам дека ако се замислите барем малку, ќе најдете поголеми, да не кажам што, на нашата музичка сцена, кои вредат за бришење од истата затоа што доста ни го уназадуваат општеството и собираат за жал многу повеќе луѓе на концерти од Слаткарот.
    Токму тој, колку и да не ми се допаѓа тоа што го прави, некако за бришење не ми е :|
     
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    На maa и Harlow им се допаѓа ова.
  9. Harlow

    Harlow Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    105
    Јас се пронаоѓам во песните на моите најомилени изведувачи. Каде вие се пронаоѓате во песните на Слаткар? :^)
     
    На LovelyGirl, TheKiketoo и TennisBabe им се допаѓа ова.
  10. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Истото се прашувам и јас цело време. Си ја има некој мувата на капата. :lol:
     
    На Harlow му/ѝ се допаѓа ова.
  11. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    Се е кажано со овој клип...Па јас стварно неможам да разберам како можете да го сакате Слаткар,да го слушате... :(
     
  12. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    Најверојатно во SAKAS DA SI FACAAAA,Ти си топ кога те *бам,Фм(во која мислам дека се глупира само,народни носии ова-она) само тие ги знам :( мислам жално е да се слушаат такви песни и што е најтрагично децата од 12 години го слушаат и учат само вулгарни зборови и глупости па после ке се жалиме зошто дете те опцуло или ти префрлило нешто ...Тоа е демократија :(
     
  13. NICKRIVERS

    NICKRIVERS Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    11
    Луѓето кои не се задоволни со својот успех, се преокупирани со работата на другите. толку од мене :)
     
  14. zenska

    zenska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    339
    го мразамммм. Имам слушнато неколку негови песни и верувајте доста ми беа. Само не можам да сфатам начинот на кој ги омаловажува, ги навредува девојките е неопислив и за крај девојките коси скубат по него ?????????????????? Зарем не слушаат што пее за нив?
     
  15. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Па и мене тоа ме става во мисла, зошто го слушаат слаткаров и сите од неговиот калибар, па дури се расправаат за него, кога од друга страна тој ги навредува и ги нарекува со многу погрдни зборови. Јас не се чувствувам пријатно кога некој ме навредува, и не би сакала да ги слушам тие навреди на repeat, постојано. А што е најважно, и ми се има случено, дискутирав со една девојка, повозрасна и демек попаметна од мене, на истата таа тема, навредите на слаткар и компанијата, кон женскиот пол, и женскава ми вели:
    ''Ако тебе те навредуваат песните, значи се пронаоѓаш.''
    Со кој памет?! :fubar:
    И не мора да значи дека ако не ги сакаме песните на слаткар(и сите со него, во пакет) дека се пронаоѓаме во нив. Едноставно, не можаме да ги поднесеме хормонски. И да, не се навредувам од неговите песни!

    А всушност и него, Марко, Слаткар и како и да е, не го интересира што мислиме ние, ''хејтерите'', тој важно си прави пари.
     
  16. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Форум е јавно средство за комуникација, разменување мислења и развивање на дискусија. бла бла бла бла... Значи, јас ако сакам и за тебе тема ќе отворам и ќе зборувам. Затоа што е форум. ;)
     
  17. NICKRIVERS

    NICKRIVERS Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    11
    едни исти мислења се вртат по 1000 пати дака слаткар е ваков,таков, онаков незнам како не ви е досадно
     
  18. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    ^Секој има право да даде свое мислење. Темава е отворена за дискусија и кој што има да си каже што мисли за него, зар не? ;) Колку сакам толку ќе кажам дека не ми се допаѓаат песните на Слаткар. Човек како човек, го поштувам на некој начин, но песните не се по мој вкус и готово.
     
    На MarushkaMaci му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Whatsername

    Whatsername Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    344
    Единствена песна на Слаткар што ми се допаѓа е "Да полетам". И таа не е нешто посебно, но во споредба со другите негови песни е милион пати подобра. Се дружам со луѓе кои на голема жалост го слушаат Слаткар и "компанијата" негова и после толку вртење на песните од еден телефон на друг ги научив поголемиот дел. Не ми е јасно како некој, посебно женските, слушаат и обожаваат песни во кои секој втор збор е навреда за самите нив. Бев на концертот поради тоа што ме убедија моите другарки. Не велам дека не си поминав убаво, но не чинеше музиката. :D Според мене, единствено вредеше крајот на концертот што заврши со "Да полетам", бидејќи како што спомнав погоре, ми се допаѓа песната, иако не слушам таков тип на музика. :)
     
  20. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    За Слаткар, и слични ликови, сувишни су коментари :)
    Немал ѓаволот работа, си ги е*авал децата
    Ох да си воздивнам, оти тоа е