1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слатка одмазда (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Matea^_^, 3 август 2020.

 1. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Ова е нова серија на Сител.
  Ја даваат во викенд.


  unnamed.jpg

  Јас неколку епизоди изгледав искрено мислам дека ќе биде интересна серија :)

  Како што гледав на интернет нема премногу епизоди но ако продолжат само во викенд да ја даваат тогаш ќе ни трае подолго :rofl:


  Не најдов тема за оваа серија, се извинувам ако веќе постои ваква тема.
   
  Последна измена: 3 август 2020
  На cresa-jagoda и xNUTELLAx18 им се допаѓа ова.
 2. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Пелин нема среќа во љубовта, но конечно ќе го најде совршениот и на денот на венчавката него го снемува. Една видовита жена ќе и кажи дека причина за нејзината не среќа е тоа што ја стигнала клетва од минатото, клетва од личност која била повредена од нејзина страна. Се започнува кога таа сака да ја најди таа личност и да побара да и прости. Пелин порано била многу дрска па и треба време да се одлучи која може да биде таа личност. Таа се сеќава на Танкут со кој биле заедно на факултет (мислам медицински факултет), тој ја сакал но таа го користела за помош на факултет и ништо повеќе. tatli-intikam-ilk-ask_9231451-7345_1280x720.jpg maxresdefault.jpg
  Пелин заедно со нејзините другарки се во потрага по Танкут но не можат да го пронајдат. Тие одат во нов ресторан каде Пелин се кара со некој Синан. Кога подоцна ќе треба да одржи говор сопственикот на ресторанот таа го гледа Синан. Кога ќе го заврши говор Синан, неговата мајка му се обраќа со името Танкут. Пелин конечно го пронајде Танкут, но тој е сега многу сменет. Таа се мачи за да и прости Синан (Танкут) но тоа тешко и оди. Танкут повеќе не е стариот наивен и заљубен во Пелин, како што си мислеше Пелин.
  tatli-intikam-2.jpg maxresdefault (1).jpg
  На крај Синан решава дека ќе и прости но под услов определен период таа да работи во ресторанот (што за Пелин е незамисливо но мора да прифати за да ја расипе клетвата).....
  download.jpeg 67221063-288-k399168.jpg
   
  На cresa-jagoda, Ste Fani Ja и xNUTELLAx18 им се допаѓа ова.
 3. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 4. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Мене ми е симпатична серијава, за разлика од другите „тупаџиски“ :). Пелин ми е многу убава!
   
  На Matea^_^ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. xNUTELLAx18

  xNUTELLAx18 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2020
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Серијава е многу интересна. И не е 3000 епизоди, па да се врти едно исто.
  До сега од првиве епизоди мислам дека добра ќе е.
   
  На Matea^_^ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  2.183
  Допаѓања:
  8.879
  Пол:
  Женски
  И јас ја загледав, баш ми е интересна и релаксирачка
   
  На Matea^_^ му/ѝ се допаѓа ова.
 7. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  15.050
  Допаѓања:
  117.922
  Пол:
  Женски
  Интересна серија.
   
  На Matea^_^ му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Серијава многу ја засакав.
  Многу интересна.

  Накај 17 епизода ќе ја киднапираат Пелин. Синан ќе ја пронајди но во бегањето Пелин ќе падни па ќе заврши во болница.
  За сега толку разбрав, понатаму ќе пишам и за друго што ќе се случува.
   
  На xNUTELLAx18, tace73 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 9. xNUTELLAx18

  xNUTELLAx18 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2020
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Само јас се заразив со серијава?
   
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  И јас, ама на одмор сум и не отварам нон-стоп компјутер, а на телефон ми е многу ситно :).
  Добро е што веднаш ги смирија, да не се нервирам премногу :).
  Којзнае како ќе го решат запросувањето на Џејда. И таа пак пред сите, веројатно за да не ја одбие. Па знае дека оној на олтар ја оставил Пелин, или пак си мисли дека Синан е човек од збор ;)
  Едит: си ја најдов содржината на Сапунко, сега ќе си читам ;)
   
  Последна измена: 17 август 2020
  На xNUTELLAx18 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. dade123

  dade123 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  516
  Допаѓања:
  1.182
  Пол:
  Женски
  kade mozi da ja najdam onilne da ja gledam so prevod ?
   
 12. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Серијаваа толку многу ја засакаав :inlove:


  Оваа Рузгер ме нервира.. Мислам дека ќе прави некои сплетки :wasntme:

  Хахахахаха девојчево мало колку им е јако.. Се надевам нема прстенот да го испија или нешто слично...:rofl:
   
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Па штом ја уфрлија, сигурно :)
   
 14. dade123

  dade123 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  516
  Допаѓања:
  1.182
  Пол:
  Женски
  ја изгледав цела серија !
  има мн убави и мн тажни моменти.
   
  На Matea^_^ и tace73 им се допаѓа ова.
 15. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Ууу тажни :(:(
  Крајот среќен ќе е?
   
 16. dade123

  dade123 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  516
  Допаѓања:
  1.182
  Пол:
  Женски
  Крајот да, последната епизода, ама до последната...
   
  На tace73 и Matea^_^ им се допаѓа ова.
 17. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Јас читав на Сапунко и еден дел многу ме изнервира, ама сега тоа е :)
   
  На Matea^_^ му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Fontana

  Fontana Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2018
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Женски
  Де пиши кој е тој дел, што ќе се случува понатаму некој во спојлер да пише
   
  На Matea^_^ му/ѝ се допаѓа ова.
 19. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Ќе има „скаламуции“ со Рузѓар, пак со Џејда... Едно време ќе бидат разделени, не ви пишувам како, ептен да не расипам и на крај љубовта ќе победи :). Така беше со Дефне и со Омер, за да снимат уште некоја сезона :)
   
  На Fontana и Matea^_^ им се допаѓа ова.
 20. Matea^_^

  Matea^_^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Оваа Рузѓар стварно поради дедо и го прави ова или има и нешто друго? (знам дека го сака Синан)
  Бидејќи кога се појави прв пат правеше муабет на телефон и ми беше сомнителна нешто