Слаткиот Ноември (Sweet November) [2001]

Дискусија во 'Филмови' започната од capslock, 13 јули 2011.

 1. capslock

  capslock Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  [​IMG]

  Во главните улоги: Киану Ривс и Шарлиз Терон.

  "... И беше потребен само еден месец за да го смени неговиот живот засекогаш..."
   
  На Cacuvche му/ѝ се допаѓа ова.
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Филмов едвај го изгледав,многу беше предвидлив и заради тоа идосаден ми беше.
  Нему така одеднаш му со поклопуваат сите коцки, девојката го остава, го отпуштаат од работа, не ја знае ни два дена се сели кај неа и за неполн месец се вљубува и и нуди брак |( :fubar: Па и моментот со нејзиниот рак...
   
 3. Hayley

  Hayley Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2011
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  899
  Мене овој филм многу ми се допаѓа, иако си е клише :)
  Кој го нема гледано а е љубител на романтични филмови му препорачувам да го гледа!
   
 4. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.282
  Пол:
  Женски
  Филмов ич ама ич не ми е убав. Доста досаден и предвидлив ми е. :)
   
 5. Cacuvche

  Cacuvche Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  Во моите топ 5 филмови на сите времиња,буди многу емоции. :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 6. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  169
  Го гледав денес ама не го догледав. Уште од почекотокот знаев што ќе се случи. Иако Шерон ми е омилена актерка филмот и не е нешто баш.
   
 7. Good.Girl.

  Good.Girl. Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Oдличен филм зa рoмaнтичaри :$(y)
   
 8. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.669
  Допаѓања:
  18.538
  Пол:
  Женски
  Филмот е за плачки , ама сепак е доста предвидлив . Го гледав едно 2 пати и искрено , не би повторно .
   
 9. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.598
  Допаѓања:
  99.428
  Пол:
  Женски
  Гледан..повеќе пати
  Плачено..сите пати